Zavrieť

Porady

Vozidlo taxislužby a DPH

Prečo je osobný prepravca a tiež taxislužba diskriminovaná oproti nákladnému prepravcovi v tom že ja ako osobný prepravca si nemôžem odpočítať DPH pri nákupe nového MV, ak ovšem si nedokúpim (prepážku ktorá mi ušetrí peniaze),
perfektný a hlavne legálny podvod pre firmy ktoré nikdy v osobnom aute neodvezú ani len jednu firemnú vec len svoj zadok a ušetria rádovo nikekedy na veľkých autách aj stotisíce korún. Mám osobné autá všetky firemné dokonca veľké dodávky 8-miestne na prepravu osôb. DPH za prepravu platím ale ja si ju neodpočítam. Jeden známi mi poradil nech dám auto do majetku firmy na autopožičovňu a vtedy môžem odrátať DPH. Je to smiešne že v tomto štáte musí človek len špekulovať, lebo problém je v tom čo keď sa stane nehoda a poisťovňa zistí že auto bolo písané na autopožičovňu ktorá má úplne ine sadzby poistenia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Tvoj známy to s požičovňou nedomyslel lebo ak auto požičia nejakej firme tak firma si nemôže odpočítať dph z prenajatého auta a ak to požičovňa používa pre vlastnú potrebu tak tiež musí vrátiť pomernú časť odpočítanej dph

    kubo007 je offline (nepripojený) kubo007

    kubo007
    Automobil napíšem na firmu autopožičovňa platca DPH ,odrátam DPH a spravím nájomnú zmluvu na napr. 1000,- Sk aj s DPH pre firmu taxi Ktorá nie je platca DPH a dovidenia samozrejme obidve firmy su moje a je jedno či jedna právnická a druhá fyzická . Ale otázka stojí prečo som nútený špekulovať, prečo nemám nárok na odpočet DPH keď auto je môj výrobný prostriedok a nepoužívam ho na žiadny iný účel iba na taxislužbu alebo prepravu osôb a nemôžem si odrátať DPH ?

    Vozidlo taxislužby a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.