Zavrieť

Porady

Úprava pomerne odpočítanej dane

Prosím Vás pekne. Mám mesačne dve FA, pri ktorých odpočítavam DPH len koeficientom. Mesačne som používala koeficient 0,90 - z predchádzajúceho roka. Ak bola DPH na FA 100 odpočítala som len 90. OK? Teraz som si spočítala všetky tržby za 2013, výnosy (príjmy) bez DPH z tovarov a služieb za kalendárny rok, pri ktorých si platiteľ DPH môže odpočítať DPH (dodávky neoslobodené od DPH) / výnosy (príjmy) bez DPH zo všetkých dodaných tovarov a služieb za kalendárny rok 2013. Vyšiel mi koeficient 0,92. Prosím Vás pekne ako postupujem pri DPH za 12/2013? Odpočítam si z 11tich FA ešte 0,02 % z dane ktorú som neuplatnila za tých 11 mesiacov? A v decembrovej faktúre odpočítam už z tých FA 0,92? A v roku 2014 budem používať koeficient 0,92? Prosím Vás pekne o detailné vysvetlenie ako to mám urobiť. ĎAKUJEM.
Naposledy upravil miska31 : 21.01.14 at 17:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ty si odpočítavaš DPH aj z výnosov ? ... keď píšeš, že .... Teraz som si spočítala všetky tržby za 2013, výnosy (príjmy) bez DPH z tovarov a služieb za kalendárny rok, pri ktorých si platiteľ DPH môže odpočítať DPH (dodávky neoslobodené od DPH) ??? Keď máš nový koeficient, tak musíš všetky /12/ pomerné odpočítania prepočítať novým a spočítať. Od toho musš odpočítať doteraz všetkých 12 uplatnených pomerných odpočítaní, vrátane decembrového. Vyjde ti, že o 2% si môžeš odpočítať viac, čo doučtuješ ako 343/648 a zaúčtuješ do decembra aj s riadnym znížením 548/343 za december, ešte podľa doterajšieho koeficientu ... porozumela ?
    miska31 DPH z výnosov neodpočítavam, zle formulované. Ak som používala koeficient na preddavkové platby za fa za elektriku, musím použiť koeficient aj na vyúčtovaciu fa za elektriku za rok 2013, že? a ten koeficient - nový - ktorý mi vyšiel na základe údajov z roku 2013 budem potom používať celý rok 2014 a na konci 2014 znovu prepočítam na základe údajov z roku 2014 a tak ďalej?

    Úprava pomerne odpočítanej dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.