Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH

dobrý deň, moze danový urad sankciovat danovníka za podanie dodatocneho výkazu k Dph, ak ide este k tomu o zvýšenie nadmerného odpoctu??---dakujem...
Naposledy upravil Dav : 28.12.10 at 15:59
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

janka666 Pozri príspevok
dobrý deň, moze danový urad sankciovat danovníka za podanie dodatocneho výkazu k Dph, ak ide este k tomu o zvýšenie nadmerného odpoctu??---dakujem...
nie, v prípade že ide o DDP v ktorom sa zvyšuje nadmerný odpočet, sankcie nie sú. Jedine, že by šlo o povinnosť, vtedy vyrúbi sankčný úrok za oneskorenie.
Ale môže sa stať, ako u nás že bude chcieť preveriť oprávnenosť odpočtu. Ale to možno iba ak sa jedná o začínajúcu spoločnosť..
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Mám aj také skúsenosti, že daňovník nebol sankcionovaný ani po podaní dodatočného daňového priznania k DPH, v ktorom bola daňová povinnosť omnoho vyššia, ako v riadnom priznaní. Nechce sa mi to študovať, ale mám za to, že daňovník nemusí byť sankcionovaný za to, že si prišiel sám na chybu a túto chybu aj opravil.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
M3G Pozri príspevok
Mám aj také skúsenosti, že daňovník nebol sankcionovaný ani po podaní dodatočného daňového priznania k DPH, v ktorom bola daňová povinnosť omnoho vyššia, ako v riadnom priznaní. Nechce sa mi to študovať, ale mám za to, že daňovník nemusí byť sankcionovaný za to, že si prišiel sám na chybu a túto chybu aj opravil.
Tu sankciu mu ešte pošlú.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

benka Pozri príspevok
Tu sankciu mu ešte pošlú.
Práveže nepošlú, bol som sa tam na to pýtať a v počítači majú toto:

riadne DPH 12/2006, podané dňa 25.01.2007
dodatočné DPH 12/2006, podané dňa 10.6.2007, splatnosť DPH 30.6.2007, zaplatené v termíne 20.6.2007, úroky vychádzajú 0 Sk.

Zdalo sa mi to zvlášne, ale už som do osieho hniezda radšej nepichal...a dosiaľ nič neprišlo.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
M3G Pozri príspevok
Práveže nepošlú, bol som sa tam na to pýtať a v počítači majú toto:

riadne DPH 12/2006, podané dňa 25.01.2007
dodatočné DPH 12/2006, podané dňa 10.6.2007, splatnosť DPH 30.6.2007, zaplatené v termíne 20.6.2007, úroky vychádzajú 0 Sk.

Zdalo sa mi to zvlášne, ale už som do osieho hniezda radšej nepichal...a dosiaľ nič neprišlo.

Veď oni sa ešte zobudia.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

benka Pozri príspevok
Veď oni sa ešte zobudia.
Aká vtipná.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

M3G Pozri príspevok
Aká vtipná.
Sankciu Vám vyrubia aj po niekolkych rokoch. Vyplýva im to priamo zo zákona o správe daní § 35.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

M3G Pozri príspevok
Práveže nepošlú, bol som sa tam na to pýtať a v počítači majú toto:

riadne DPH 12/2006, podané dňa 25.01.2007
dodatočné DPH 12/2006, podané dňa 10.6.2007, splatnosť DPH 30.6.2007, zaplatené v termíne 20.6.2007, úroky vychádzajú 0 Sk.

Zdalo sa mi to zvlášne, ale už som do osieho hniezda radšej nepichal...a dosiaľ nič neprišlo.
V prípade dodatočného DP sa nevyrubuje sankčný úrok, preto je irelevantné v akých dátumoch bolo podané a v akých daň doplatená.
V prípade zvyšovania DP DDP sa vyrubuje pokuta - ide v pôvodnom termíne o riadne podané DP a daň riadne zaplatenú, bohužiaľ v nesprávnej výške. Tu výšku upravujete DDP a pokutu DÚ vyrúbi:

zákon o správe daní a poplatkov: § 35


1/ Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,

doplnené v príspevku 21....
Naposledy upravil evina : 29.04.08 at 09:03
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
evina Pozri príspevok
V prípade dodatočného DP sa nevyrubuje sankčný úrok, preto je irelevantné v akých dátumoch bolo podané a v akých daň doplatená.
V prípade zvyšovania DP DDP sa vyrubuje pokuta - ide v pôvodnom termíne o riadne podané DP a daň riadne zaplatenú, bohužiaľ v nesprávnej výške. Tu výšku upravujete DDP a pokutu DÚ vyrúbi:

zákon o správe daní a poplatkov: § 35


1/ Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
správca dane vyrúbi aj sankčný úrok ale to len v prípade ak v lehote na podanie DDP nezaplatia rozdiel medzi pôvodnou a aktuálnou daňovou povinnosťou...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
správca dane vyrúbi aj sankčný úrok ale to len v prípade ak v lehote na podanie DDP nezaplatia rozdiel medzi pôvodnou a aktuálnou daňovou povinnosťou...
Sankčný úrok sa vyrubuje vždy v prípade neskorého zaplatenia....
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
evina Pozri príspevok
Sankčný úrok sa vyrubuje vždy v prípade neskorého zaplatenia....
veď to som napísal
0 0
janka666 janka666

janka666 je offline (nepripojený) janka666

dakujem...ale ide mi aj o to, ci mozem dostat aj nejaku pokutu v pripade, ze podam dodatocne danove priznanie,ak sa zvysuje NO,ktory este nebol spravcom dane zaplatený??
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
janka666 Pozri príspevok
dakujem...ale ide mi aj o to, ci mozem dostat aj nejaku pokutu v pripade, ze podam dodatocne danove priznanie,ak sa zvysuje NO,ktory este nebol spravcom dane zaplatený??
nie nemôžte!!!!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

janka666 Pozri príspevok
dakujem...ale ide mi aj o to, ci mozem dostat aj nejaku pokutu v pripade, ze podam dodatocne danove priznanie,ak sa zvysuje NO,ktory este nebol spravcom dane zaplatený??
Nie...nemá prečo..ukrátili ste seba, nie ŠR
0 0
janka666 janka666

janka666 je offline (nepripojený) janka666

...dakujem.... pomohli ste mi...:-))
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

v zákone o správe daní a poplatkov sa nepíše o sankciách v prípade zvýšenia nadmerného odpočtu!!!



(3) Ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie z rozdielu medzi daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení a vyššou daňou uvedenou daňovým subjektom v dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení, správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške. Rovnako sa postupuje, ak daňový subjekt dodatočným daňovým priznaním zvýši vlastnú daňovú povinnosť11ac) alebo zníži nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní; tento postup sa uplatní aj pri podaní daňového priznania, ktorým sa zníži uplatnené vrátenie dane.1b) Ak daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie, ktorým si znížil nadmerný odpočet uvedený v daňovom priznaní, pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu, správca dane pokutu neuloží. Ak daňový subjekt opraví dodatočným daňovým priznaním nadmerný odpočet11ad) uvedený v daňovom priznaní na vlastnú daňovú povinnosť, 11ac) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške zo súčtu vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v dodatočnom daňovom priznaní a nadmerným odpočtom11ad) uvedeným v daňovom priznaní; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie pred vrátením nadmerného odpočtu alebo pred započítaním nadmerného odpočtu podľa osobitného zákona, 11ad) správca dane mu uloží pokutu podľa odseku 1 v polovičnej výške z vlastnej daňovej povinnosti uvedenej v tomto dodatočnom daňovom priznaní.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ani nemá prečo písať, lebo ŠR nebol ukrátený. Naopak, zákon dáva možnosť opravného prostriedku /teda nesakcionuje ani tým, že nemôžeme podať DDP v takomto prípade/ aj vtedy , ak sme sa pomýlili vo svoj neprospech...
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

evina Pozri príspevok
V prípade dodatočného DP sa nevyrubuje sankčný úrok, preto je irelevantné v akých dátumoch bolo podané a v akých daň doplatená.
V prípade zvyšovania DP DDP sa vyrubuje pokuta - ide v pôvodnom termíne o riadne podané DP a daň riadne zaplatenú, bohužiaľ v nesprávnej výške. Tu výšku upravujete DDP a pokutu DÚ vyrúbi:

zákon o správe daní a poplatkov: § 35


1/ Správca dane uloží daňovému subjektu pokutu v sume rovnajúcej sa súčinu trojnásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska a a) kladného rozdielu medzi daňou zistenou správcom dane a daňou uvedenou v daňovom priznaní alebo hlásení, alebo v dodatočnom daňovom priznaní, alebo dodatočnom hlásení,
Evina a čo je v 511 od septembra minulého roka v § 35b/2 ? Ak daňový subjekt podá DDP alebo DH sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania DP....?
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
správca dane vyrúbi aj sankčný úrok ale to len v prípade ak v lehote na podanie DDP nezaplatia rozdiel medzi pôvodnou a aktuálnou daňovou povinnosťou...
Pokuta teda môže prísť, sankčný úrok nie. Rozmýšľam ešte, kto to potom zaplatí, keďže firma je už teraz v likvidácií. Ja som sa tam šiel naschvál spýtať, čo im ešte sročka eventuálne dlží, lebo majiteľ chcel mať všetko vyrovnané(Dokonca má aj potvrdenie, že nič daňovému úradu nedlží).

Nechápem načo to potom budú vyrubovať o niekoľko rokov, keď to nebude mať kto zaplatiť, hm
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ALBO Pozri príspevok
Evina a čo je v 511 od septembra minulého roka v § 35b/2 ? Ak daňový subjekt podá DDP alebo DH sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania DP....?
Áno máš pravdu, asi som od toho abstrahovala lebo ide o béčko a nie áčko ... a zabudla som, že už je nám tak dobre, že sú sankcie dve za jedno

Ďakujem za upozornenie a pre ostatných opravujem citáciou uvedeného paragrafu:

2/ Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane zaplatená. Správca dane vyrubí sankčný úrok za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby vrátane alebo do dňa použitia preplatku alebo vykonania kompenzácie podľa § 63; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie, sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia z dlžnej sumy uvedenej v daňovom priznaní alebo hlásení alebo v poslednom opravnom daňovom priznaní, alebo v predchádzajúcom dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení. Sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou s výnimkou uvedenou v odseku 1 písm. e). Sankčný úrok sa nevyrubuje zo sankčného úroku, úroku a pokuty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať