Zavrieť

Porady

Dodatočné DPH

dobrý deň, moze danový urad sankciovat danovníka za podanie dodatocneho výkazu k Dph, ak ide este k tomu o zvýšenie nadmerného odpoctu??---dakujem...
Naposledy upravil Dav : 28.12.10 at 15:59
Usporiadat
facka facka

facka je offline (nepripojený) facka

ahojte,
našla som chybu v poslednom daň.prizn. k DPH a mala by som podať dodatočné za 1. Q 2008. Rozdiel je cca 60 Sk - o toľko mala byť vlastná daňová povinnosť vyššia. Po vyššie uvedených citátoch zo zákona o správe daní som už , týchto 60 Sk odvediem daňovému úradu - a na akú pokutu si mám pripraviť peňaženku?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
facka Pozri príspevok
ahojte,
našla som chybu v poslednom daň.prizn. k DPH a mala by som podať dodatočné za 1. Q 2008. Rozdiel je cca 60 Sk - o toľko mala byť vlastná daňová povinnosť vyššia. Po vyššie uvedených citátoch zo zákona o správe daní som už , týchto 60 Sk odvediem daňovému úradu - a na akú pokutu si mám pripraviť peňaženku?
na žiadnu

pokuty do 500 Sk sa nevyberajú a vám vyjde pokuta necelých 10 Sk
0 0
facka facka

facka je offline (nepripojený) facka

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
na žiadnu

pokuty do 500 Sk sa nevyberajú a vám vyjde pokuta necelých 10 Sk
dakujem za ukludnenie, myslela som, že je nejaká "konštantná" pokuta a + % sadzby NBS...
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Omylom som zaúčtovala 2x došlú faktúru v mesiaci február a potom následne aj v mesiaci marec. Teda mám DPH nesprávne v marci. Tam nám vyšiel nadmerný odpočet. A teda keď tú faktúru vyhodím zníži sa mi nadmerný odpočet o 761 Sk. Budem platiť nejakú pokusu, alebo sankčný úrok.... ???? A mala by som nedajbože očakávať aj kontrolu na DPH?
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Marcela16 Pozri príspevok
Omylom som zaúčtovala 2x došlú faktúru v mesiaci február a potom následne aj v mesiaci marec. Teda mám DPH nesprávne v marci. Tam nám vyšiel nadmerný odpočet. A teda keď tú faktúru vyhodím zníži sa mi nadmerný odpočet o 761 Sk. Budem platiť nejakú pokusu, alebo sankčný úrok.... ???? A mala by som nedajbože očakávať aj kontrolu na DPH?
Podľa mňa ti pokuta a ani sankcia nehrozí, veď predsa ty oberáš samú seba o 761,- Sk čiže o toľko menej si odpočítaš možnú budúcu daňovú povinnosť v nasledujúcom období.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

a ani kontrolu nemusím očakávať? ... už len pomyslenie na kontrolu mi spôsobuje nočnú moru...
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Marcela16 Pozri príspevok
a ani kontrolu nemusím očakávať? ... už len pomyslenie na kontrolu mi spôsobuje nočnú moru...
Myslím že kôli tejto situácii nie, ja som párkrát už poslala opravné rsp. dodatočné DPHčky a išlo dokonca aj o zvýšenie daňovej povinnosti a nič sa neudialo.

Ale stala sa nám podobná situácia. SZČO sa menila na PO a hneď prvé tri mesiace vznikli odpočty, bolo im to na úrade asi podozrivé, že nová firma a hneď jej majú vracať peniaze, a tak nás vyzvali na kontrolu. Ale keď zistili že sme vlastne tá istá firma, ktorá funguje "stáročie" povedali nám, že by keby to tušili nemali by sme kontrolu....
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

no dúfam, že to bude aj v mojom prípade.. my sme od roku 2003 už mali 2x kontrolu na DPH... tak možno kvôli takej prkotine neprídu... ďakujem za info
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Marcela16 Pozri príspevok
no dúfam, že to bude aj v mojom prípade.. my sme od roku 2003 už mali 2x kontrolu na DPH... tak možno kvôli takej prkotine neprídu... ďakujem za info
myslím že takéto prípady sa stávajú viacerým, že musia zaslať dodatočné alebo opravné priznania...keby zakaždým mala byť kontrola...to by bolo!!!
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ak podávam dodatočné za 1 Q 2007 tak musím vyplniť staré tlačivo?
0 0
Vranová Vranová

Vranová je offline (nepripojený) Vranová

Áno, vždy sa vypĺňa také tlačivo, aké bolo v tom roku platné, ktorého roku sa to týka! Ak nemáš a nedá sa Ti stiahnúť z internetu, tak si ho vyžiadaj na daň.úrade!
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dakujem za rýchlu odpoved, skúšala som to cez drsr a podarilo sa mi vytlačiť staré tlačivo. Ešte raz dakujem
0 0
TAdri TAdri

TAdri je offline (nepripojený) TAdri

janka666 Pozri príspevok
dobrý deň, moze danový urad sankciovat danovníka za podanie dodatocneho výkazu k Dph, ak ide este k tomu o zvýšenie nadmerného odpoctu??---dakujem...
naša firma už dostala za to pokutu .... aj mne to bolo čudné. Normálne vypočítaly sankčné úroky na tú sumu, ktorú sme neskôr žiadaly. Keby sa to nestalo mne, tak tomu ani neuverím.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

TAdri Pozri príspevok
naša firma už dostala za to pokutu .... aj mne to bolo čudné. Normálne vypočítaly sankčné úroky na tú sumu, ktorú sme neskôr žiadaly. Keby sa to nestalo mne, tak tomu ani neuverím.
oj, oj, y, i.
0 0
TAdri TAdri

TAdri je offline (nepripojený) TAdri

Áno, je to smiešne, ale sa to stalo opravdu, v roku 2003.Za 1.štvrťrok som podala DP, kde som mala nadmerný odpočet 42615,- Sk. 28.4.2008 zase dodatočné DP, kde som nadmerný odpočet opravila na 6793,-Sk. Dneska som vyhladala aj rozhodnutie, a tak je ako si pametám, že na rozdiel súm v dodatočnom DP a riadnom DP mi vypočítali sankčný úrok, až do dňa, kým mi nezaplatili DPH.Viem, že je to smiešne a že som na vine aj ja. Stalo sa to v Želiezovciach............... no command.

Tento môj príbech som Vám napísala,nie na strašenie, ale preto aby ste sa z toho učili. Na DÚ pracujú len ľudia, a že aký.....?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
TAdri Pozri príspevok
naša firma už dostala za to pokutu .... aj mne to bolo čudné. Normálne vypočítaly sankčné úroky na tú sumu, ktorú sme neskôr žiadaly. Keby sa to nestalo mne, tak tomu ani neuverím.
prosím???? a to z čoho vychádzali...to chcem vedieť o aký zákon sa opreli že vyrúbili sankciu...ja by som sa s nimi bil do krvi...smradi jedny...
0 0
TAdri TAdri

TAdri je offline (nepripojený) TAdri

§ 35b ods. 1 písm.a) zákona č. 511/1992 Zb
Oni sa asi pomílily a vypočítaly nám sankčný úrok, ako keby sme my neuviedly vlastnú daňovú povinnosť.Preto hovorím, že aj ja som na vine, že som to tak nechala. Raz som bola za DÚ, ale ma presvedčily, že to je správne vypočítané.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
TAdri Pozri príspevok
Áno, je to smiešne, ale sa to stalo opravdu, v roku 2003.Za 1.štvrťrok som podala DP, kde som mala nadmerný odpočet 42615,- Sk. 28.4.2008 zase dodatočné DP, kde som nadmerný odpočet opravila na 6793,-Sk. Dneska som vyhladala aj rozhodnutie, a tak je ako si pametám, že na rozdiel súm v dodatočnom DP a riadnom DP mi vypočítali sankčný úrok, až do dňa, kým mi nezaplatili DPH.Viem, že je to smiešne a že som na vine aj ja. Stalo sa to v Želiezovciach............... no command.

Tento môj príbech som Vám napísala,nie na strašenie, ale preto aby ste sa z toho učili. Na DÚ pracujú len ľudia, a že aký.....?
TAdri Pozri príspevok
§ 35b ods. 1 písm.a) zákona č. 511/1992 Zb
Oni sa asi pomílily a vypočítaly nám sankčný úrok, ako keby sme my neuviedly vlastnú daňovú povinnosť.Preto hovorím, že aj ja som na vine, že som to tak nechala. Raz som bola za DÚ, ale ma presvedčily, že to je správne vypočítané.
Veľmi nepresne popísaný problém. Ak abstrahujem od gramatickej stránky, tak aspoň obsahovo by bolo vhodné to uviesť na pravú mieru.
Takto spísané to nemá ani hlavu ani pätu. Napriek tomu tam bude sankčný úrok s veľkou pravdepodobnosťou vyrúbený oprávnene.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Neviete mi prosím Vám niekto poradiť, či môže daňový úrad vyrubiť sankčný úrok za nezaplatenie preddavkov na daň z príjmov PO za I. štvrťrok a potom znova ďalší sankčný úrok za nezaplatenie vyrovnania sumy preddavkov za I. štvrťrok toho istého roku (o pár kotún vyššiu čiastku)? Nechápem, čo znamená suma vyrovnania preddavkov za štvrťrok, neviete niekto?
0 0
klucikova klucikova

klucikova je offline (nepripojený) klucikova

TAdri Pozri príspevok
Áno, je to smiešne, ale sa to stalo opravdu, v roku 2003.Za 1.štvrťrok som podala DP, kde som mala nadmerný odpočet 42615,- Sk. 28.4.2008 zase dodatočné DP, kde som nadmerný odpočet opravila na 6793,-Sk. Dneska som vyhladala aj rozhodnutie, a tak je ako si pametám, že na rozdiel súm v dodatočnom DP a riadnom DP mi vypočítali sankčný úrok, až do dňa, kým mi nezaplatili DPH.Viem, že je to smiešne a že som na vine aj ja. Stalo sa to v Želiezovciach............... no command.

Tento môj príbech som Vám napísala,nie na strašenie, ale preto aby ste sa z toho učili. Na DÚ pracujú len ľudia, a že aký.....?
Milá TAdri, ja osobne si myslím, že DÚ postupoval správne, lebo ak si správne popísala údaje NO bol 42 615,00 Sk a po podaní dod.DP DPH si ho "opravila na 6 793,00 Sk" to znamená, že tvoj nárok na odpočet mal byť nižší ako si si nárokovala a tie Sk DÚ si neprávom užívala, takže ťa museli penalizovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať