Zavrieť

Porady

DP a materska

Prosim poradte, som na rodicovskej dovolenke - som zamestnancom a nepodala som si ziadost na rocne zuctovanie preddavkov. V roku 2006 - jan, feb.,marec som bola na PN (23 230,-Sk), v aprili sa mi narodilo dieta a od aprila do oktobra som poberala materske(69 851,-Sk), zamestnavatel mi poslal potvrdenie o prijmoch, preddavkoch na dan za rok 2006(zuctovane a vyplatene prijmy 29.900,- Sk, poistne a prispevky 28, ciastovy zaklad dane 29 872,-SK uhrn preddavkov 4110,-Sk nezdanitelna cast na danovnika za 4,8 mes. 15 136,-), danovy bonus si ulatnuje manzel. Od oktobra poberam rodicovsky prispevok(3x 4440,-Sk).Prosim poradte mi ako mam postupovat. Viem ze rodicovsky prispevok sa nezdanuje, ale ako je to s PN a materskou? Mam podat DP, a na akom tlacive ? Typ A, ci B? Potrebujem potvrdenie od social.poistovne ako doklad o prijmoch k podaniu DP? Za odpoved velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    KatrenaT Pozri príspevok
    Prosim poradte, som na rodicovskej dovolenke - som zamestnancom a nepodala som si ziadost na rocne zuctovanie preddavkov. V roku 2006 - jan, feb.,marec som bola na PN (23 230,-Sk), v aprili sa mi narodilo dieta a od aprila do oktobra som poberala materske(69 851,-Sk), zamestnavatel mi poslal potvrdenie o prijmoch, preddavkoch na dan za rok 2006(zuctovane a vyplatene prijmy 29.900,- Sk, poistne a prispevky 28, ciastovy zaklad dane 29 872,-SK uhrn preddavkov 4110,-Sk nezdanitelna cast na danovnika za 4,8 mes. 15 136,-), danovy bonus si ulatnuje manzel. Od oktobra poberam rodicovsky prispevok(3x 4440,-Sk).Prosim poradte mi ako mam postupovat. Viem ze rodicovsky prispevok sa nezdanuje, ale ako je to s PN a materskou? Mam podat DP, a na akom tlacive ? Typ A, ci B? Potrebujem potvrdenie od social.poistovne ako doklad o prijmoch k podaniu DP? Za odpoved velmi pekne dakujem.
    Nemusíš podávať Dp, nakoľko si nedosiahla príjem 45.408,-- Sk. Nemocenské, materské a rodičovský príspevok sa do príjmu nezarátavajú.

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    Ale môžeš podať daňové priznanie typu A. lebo zrazené preddavky by sa ti vrátili

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.