Zavrieť

Porady

Zvýšenie platu po skúšobnej dobe

Ahojte,

rada by som sa poradila a chcela počuť nejaký názor, kto sa toršku vyzná.
Tretieho mája mi skončila 3mesačná skúšobná doba. So zamestnancom som mala dohodnuté zvýšenie platu po 3 mesiacoch. čiže moja výplata za jún (ktorá mi prišla v júli) by už mala byť zvýšená. No nestalo sa tak. Prišla mi aj po 4 odpracovaných mesiacoch stále stará výplata. Zamestnávateľ to odôvodnil tak, že som nenastupovala prvý deň v mesiaci, ale tretí, čiže na novú výplatu mám nárok až nasledujúci mesiac.

Viete mi poradiť? Zo zákona skúšobná doba trvá 3 mesiace ani o deň viac, čiže podľa mojich úvah, mám na ten plat nárok.

Poraďte mi prosím, ako mám postupovať?

Ďakujem veľmi pekne za každú radu a pomoc.
4 komentárov     zbaliť
avalik So zamestnancom si mala dohodnute??? ... to zvysenie platu po skonceni sk. doby mas uvedene v pracovnej zmluve, pripadne v nejakom dodatku k nej?
nykola ano, mam .. lenze zrazu mi je povedane, ze na to nemam narok, kedze som nenastupila prvy den v mesiaci (to iste ako sa to robi s dovolenkou pocas skusobnej doby) a ze vyplata sa mi zvysi teda az na nasledujucej vyplatnej paske
avalik Napis presne ako to mas uvedene v pracovnej zmluve.
Tweety ak je PZ aj dodatok podpísaný, tak sa má dodržiavať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A podpísala si dodatok k PZ? Ak áno, určite je tam uvedený aj dátum platnosti. Pozri si to teda . Zrejme ste sa nedohodli, že ten posledný mesiac SD bude platovo rozdelený .
    Naposledy upravil Tweety : 17.07.15 at 10:25

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Príklad:
    nastúpila si 15.03., skúšobná doba končí 1514.06., zvýšenie platu od 01.07.

    Zmeny v plate sa uskutočňujú k 1. dňu mesiaca, ako chceš ináč počítať mzdy?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety SD končí 14.6..
    kn-alka tak som sa sekla o jeden deň
    Tweety sekla, sekla, ale v tomto prípade ide o iné
    avalik Preco by sa zmeny v plate mali uskutocnovat len k 1. dnu v mesiaci? Ktory § to prikazuje?
    nykola dakujem za odpovede.. tiez nemam vedomie o tom, ktory zakon tak kaze. nastupovala som oficianle 3.marca cize skusobna doba sa mi skoncila 2.juna . podla mna nova vyplata sa mi uz mala zobrazit na vyplatnej paske za mesiac jun, ktoru som dostala teraz v juli. Kedze od 2.juna som uz v skusobnej dobe nebola.
    veronikasad pracuješ v štátnej správe, alebo podnikatelskom subjekte ?
    nykola je to pomerne velka medzinarodna firma
    veronikasad Ak majú v internej smernici stanovené, že mzda sa zvyšuje k 1. kal.dňu nasl.kal.mesiaca, nič s tým neurobíš. Medzinárodná firma sa určite nebude "hrať" s prepočtami v priebehu mesiaca. Nástupom 3.3. si prišla nielen o 1/12 ročného nároku na dovolenku, ale aj o jednomesačné navýšenie mzdy.
      zbaliť

    Zvýšenie platu po skúšobnej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.