Zavrieť

Porady

DPH a zálohová fa.

prosím o radu.
prijala som záloh. fa, ktorú som zapísala do prijatých záloh. fa bez DPH
uhradená z BU . Následne som obdržala fa. daňový doklad kde bola vyčíslená DPH a odpočítaná predd.fa tak na úhradu je 0. Túto fa. som zapísala do prijatých fa. cez položky s rozpisom DPH a odčítala som zálohovú fa. Lenže teraz mi červeným vypisuje hodnotu záloh. fa. v záložke likvidácia. Čo robím zle?Ešte podľa manuálu mám vyrovnať DPH a tiež neviem ako .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    sisulienka Pozri príspevok
    prosím o radu.
    prijala som záloh. fa, ktorú som zapísala do prijatých záloh. fa bez DPH
    uhradená z BU . Následne som obdržala fa. daňový doklad kde bola vyčíslená DPH a odpočítaná predd.fa tak na úhradu je 0. Túto fa. som zapísala do prijatých fa. cez položky s rozpisom DPH a odčítala som zálohovú fa. Lenže teraz mi červeným vypisuje hodnotu záloh. fa. v záložke likvidácia. Čo robím zle?Ešte podľa manuálu mám vyrovnať DPH a tiež neviem ako .
    V ktorej agende ti vypisuje červeným hodnotu zálohovky v záložke likvidácia??? V prijatých faktúrach či v prijatých zálohových faktúrach?

    Šelinka je offline (nepripojený) Šelinka

    Šelinka
    Pomôžte mi niekto prosím,
    ja mám ten istý problém, až na to, že ja som neprišla na to, čo s tým.
    Zapísala som zálohovú faktúru do agendy Prijaté zálohové faktúry, keď prišla riadna faktúra, tak som ju zapísala do agendy Prijaté faktúry aj s DPH a teraz neviem ako odpočítať uhardenú zálohu.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Šelinka Pozri príspevok
    Mám zapísať úhradu zálohy do záložky Položky?
    Áno, musíš mať položky a cez Záznam - Zálohové faktúry si priradíš tú zálohu k prijatej faktúre. Dohodíš si tam predkontácie aké potrebuješ a je to.

    sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

    sisulienka
    Rada by som sa ešte poradila či robím zúčtovanie ZF správne.
    1.Vydám ZF bez DPH. Po jej úhrade mám vystaviť daňový doklad a ten vystavujem na výšku ZF ale aj s rozpisom DPH. Teraz nastáva môj problém.
    Vystavím daňový doklad riadnu fa. vo vydaných faktúrach s číslom ktoré ide následne alebo stačí vystaviť interný doklad ktorý sa mi ponúka v ponuke Záznam - vystaviť daňový doklad. zatiaľ som to robila vo vydaných fa.ale nezdá sa mi to.
    2. Končná fa. s odpočtom záloh.fa aj odpočtom DPH. Takže k jednému prípadu mám 3 fa. Je to dobre?
    A ešte neviem či svoje príspevky posielam dobre stále to mám iné ako ostatní Kde je nová správa ?

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Potrebujem rýchlu radu resp.postup,ako mám vystaviť zálohovú faktúru na prijatú platbu? ,keď som vystavila jednu faktúru zálohovú pred prijatím platby a teraz mi ju uhradili a ja mám vystaviť ešte jednu?Lebo tá prvá je bez DPH a tá druhá musí byť s DPH.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaja211 Pozri príspevok
    Potrebujem rýchlu radu resp.postup,ako mám vystaviť zálohovú faktúru na prijatú platbu? ,keď som vystavila jednu faktúru zálohovú pred prijatím platby a teraz mi ju uhradili a ja mám vystaviť ešte jednu?Lebo tá prvá je bez DPH a tá druhá musí byť s DPH.
    Prečo rovnaká otázka druhykrát v inej téme ?

    kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

    kaja211
    Lebo chcem vedieť postup v pohode ako sa to zaúčtuje a neviem postup ako na to .Alebo by ste mi tam poradili aj ako to zaúčtovať v Pohode aj tam?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.