Zavrieť

Porady

faktura za prepravu

Dobrý deň

chcem poprosiť o radu,
Slovenský prepravca fakturuje slovenskej firme cestu z Homburgu(nemecko)-Chemnitz(nemecko)-SR

len homburg sa fakturuje bez dph a chcemnitz by mal byt z dph ako vystaviť fakturu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    § 15
    Miesto dodania služby


    (1) Miestom dodania služby zdaniteľnej osobe, ktorá koná v postavení zdaniteľnej osoby, je miesto, kde má táto osoba sídlo alebo miesto podnikania, a ak je služba dodaná prevádzkarni zdaniteľnej osoby, miestom dodania služby je miesto, kde má táto osoba prevádzkareň. Ak zdaniteľná osoba, ktorá je príjemcom služby, nemá sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, miestom dodania služby je jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
    Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Neviem možno som neporozumel otázke, ale ak ide o prepravu tovaru ktoru na uvedenej trase vykonal slovenský plátca DPH pre slovenského plátcu DPH tak je predsa celá preprava so slovenskou DPH vrátane úseku v Nemecku.

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
    Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?

    prosim!!!

    serena je offline (nepripojený) serena

    serena
    serena Pozri príspevok
    Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
    Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?

    Pomozte mi prosim

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    serena Pozri príspevok
    Prepravca = SK, Odber.=HU, cize EU, Tovar: z HU do FR, ale konecny prijemca je Tunis /ma VAT Nr./. Mam aj colne papiere.
    Otazka: faktura bude bez DPH podla §47, DP k DPH r.15 a 17 a v SV neuvadzat?
    Takto je to správne
    Tovar je na trase HU - FR pod colným dohľadom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.