Zavrieť

Porady

*Nevyplatenie dedičského podielu*

Aký je postup ak ma do termínu určeného dedičský konaním nevyplatia z bytu a ani nekontaktujú?
Naposledy upravil manol : 03.05.14 at 09:22 Dôvod: gramatika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A keď ani potom nebudú reagovať, požiadať o vydanie platobného príkazu súdne, prípadne to dôjde až k exekúcii.... pretože ak nevyplatia to, čo sú povinní a vedia o tom, je to nezákonné obohatenie sa....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    draik Nie je dôvod dávať návrh na PR, keďže osvedčenie o dedičstve je exekučným titulom.
    misoft No vydýš - ešte rýchlejšie by sa dostal(a) k peniazom.....
    manol No veď toho sa bojím že sa to teraz cez súdy bude donekonečna naťahovať porazí ma
    misoft Ak posúriš - veď oni hneď zistia, koľko "bije" - až im na dvere zaklepe chlapík a bude po veciach lepiť samolepky "Exekuované".
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Najskôr by som poslala písomne upozornenie - s nejakým termínom .. (možnože im to len ušlo)
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    manol Nereagujú na maily lepšie povedané nie je možné doručiť poštu
    Mária27 Nebolo určené, dokedy majú zaplatiť?
    manol Jasné a termín sa bblíži preto som sa snažil kontaktovať
    Mária27 tak ich nemusíš vyzývať. pri meškaní im nabiehajú úroky z omeškania.
    Katy a R nerob dopredu paniku - veď možno to budeš mať na účte včas!
    manol To by som rád :-D ale nevedia číslo účtu (čo by ho malo zaujímať > ) po prvé, po druhé nežijem na SR.
    manol Počul som že za určitých okolnosťí má môže vyplatiť štát a ten to potom žiada od nich je to pravda? Tie úroky by boli fajn aká je tam výška zhruba?
    Mária27 to je o výživnom
    manol Aha díky
      zbaliť

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    manol
    Aký je postup ak ma do termínu určeného dedičský konaním nevyplatia z bytu a ani nekontaktujú?
    ................................
    manol (Dnes 18:32) Jasné a termín sa bblíži preto som sa snažil kontaktovať
    ......................
    manol (Dnes 21:51) Počul som že za určitých okolnosťí má môže vyplatiť štát a ten to potom žiada od nich je to pravda? Tie úroky by boli fajn aká je tam výška zhruba?
    --------------------------
    Zhrnula som Tvoju požiadavku a vyšlo mi len jedno - nepotrebuješ žiadnu radu ako človek, ktorý ťahá za kratší koniec.... A čo by Ti mal akože štát vyplatiť? Prečo Ti ja mám niečo platiť? Aj ja som štát! Štát má peniaze odkiaľ? Žeby od Teba, čo si sa na neho vy.... (to Ti neberiem, veď choď), ale potom, láskavo, nič odo mňa, teda pardón, od štátu, nežiadaj! A radu? Ty nechceš radu, Ty špekuluješ dopredu. Ktohovie, prečo si pochodil, tak, ako si pochodil - prečo si preč a prečo Ťa ešte vlastní idú odrnkať - a vlastne idú?! Možno ani nie. Len sa držíš hesla - Podľa seba súdim Teba!
    manol :-D,aká závisť, to nenávidíš tak všetkých zahraničných slovákov?

    *Nevyplatenie dedičského podielu*

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.