Zavrieť

Porady

kontrola na letisku

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať ako je to s kontrolami notebookov keď letím do USA. Mám vo svojom notebooku nejaké filmy a nelegálny software. Budú mi ho kontrolovať? Mám si všetko vymazať?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    U nas asi nie, ale v USA môžu. A potom, keď to zistia (ešte v tranzite), ti imigračný capne Persona Non Grata a môžeš sa otočiť - zrušia tí vízum (aj keď ho máš zaplatené a udelené - posledné slovo má táto osoba).

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Určite by som dal filmy do utajeného priečinku a nelegálny softvér nahradil legálnym.
    misoft A nielen utajeného, ale aj zašifrovaného.
    arizona ani to mu nepomoze,ak natrafi na nejakeho aktivneho colnika

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    to myslite vazne s tymi "radami" ???
    to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...

    MirecPas je offline (nepripojený) MirecPas

    MirecPas
    asi kašlem na to, to by som musel vymazať všetko.... notebook, mp3 prehrávač, mobil, exterák...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    bubkoch Pozri príspevok
    to myslite vazne s tymi "radami" ???
    to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...
    zial, vazne Slovenska sa to zatial netyka, ale USA to beru dost vazne,takze sa neoplati riskovat.
    zopar linkov na cele znenie ACTA je v tejto teme
    http://www.porada.sk/t185436-koniec-...lebo-acta.html

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    arizona Pozri príspevok
    zial, vazne Slovenska sa to zatial netyka, ale USA to beru dost vazne,takze sa neoplati riskovat.
    zopar linkov na cele znenie ACTA je v tejto teme
    http://www.porada.sk/t185436-koniec-...lebo-acta.html
    ja nepisem ze to usa neberu vazne, ja sa pytam na zaklade coho ma nejaky uradnik pravomoc preverovat data v mojom notebooku ? nemam so sebou nosit aj blocek od kosele alebo obleku co mam na sebe ? alebo od kufra, alebo od samotneho notebooku ? ved aj to som mohol ukradnut ... to ho zaujimat nebude ?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    bubkoch Pozri príspevok
    to myslite vazne s tymi "radami" ???
    to si ma ako clovek pri ceste do USA nosit so sebou vsetky faktury of vsetkych filmov alebo softwaru ? nebodaj uradne prelozene aby ten pako za prepazkou rozumel tomu co mu ukazujem ? nechapem, preco by nejakeho uradnika na letisku mali zaujimat data v mojom notebooku a preco by som mal jemu nieco dokazovat, od toho su predsa ine institucie ...
    Bohuzial teraz je to v kompetencii colnikov. My sme si uzili dost sikany na hraniciach za sociku, oni to maju teraz tam, kde bola doteraz sloboda. Tak trocha na striedacku.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    bubkoch
    ja sa pytam na zaklade coho ma nejaky uradnik pravomoc preverovat data v mojom notebooku ?
    No milý-zlatý, oni tam majú jeden taký všemocný zákon - antiteroristický (Patriot Act) a ten dáva neskutočnú moc, aby ťa prešacovali.
    Umožňuje federálním vyšetřovatelům přístup k osobním materiálům a záznamům podezřelého, zjednodušuje pravidla pro odposlechy a umožňuje sledovat cizince, kteří mohou mít vazby na teroristické skupiny, ale vystupují samostatně.
    http://aktualne.centrum.cz/zahranici...html?id=691255

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Šak preto si aj sami odstrelili dvojičky aby vyvolali dojem ohrozenia a taký zákon MOHLI prijať !

    Ešte sa dočkáme iných prekvapení aj tu v Evrope.

    Nebude sa dať nikde tak anonymne a beztrestne vypisovať do diskusii ako je to teraz, a zvlášť na tejto stránke.

    Spomeniete si na mňa ak budete musiet na Poradu prispievať nie cez nick ale normálne plným menom!

    A to bude signal,že je koniec demokracie a začína Total Recall.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    buchač Pozri príspevok
    Ako bolo povedané , záleží aj na pracovníkovi , ktorému sa dostane do rúk cestujúci ....

    Priateľ mojej dcéry ( že zať čakateľ ) bol vo februári v štátoch ....
    Mal so sebou aj NB....filmov jak nadrbaných ....nejaký nelegálny software som mu ja do mašiny nainštaloval ...

    ...vraj amík ani len pohľadom ( akože ) o NB nezavadil .....
    konecne nejaka osobna skusenost, lebo zatial tu kazdy strasil bez toho aby s tym mal realnu skusenost ...
    spominaju sa tu nejake zakony, predpisy, pravomoci uradnika, ale nikto nezodpovedal moju povodnu otazku: akym sposobom treba dokladovat uradnikovi na letisku legalnost filmov a softwaru ???
    Naposledy upravil bubkoch : 11.06.12 at 08:25

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Prevažná väčšina ľudí problém nemá,ale z každej várky vyberú niekoľko ľudí,ktorých pošlú bokom a tých skontrolujú po komunisticky.Väčšinou sú z pre nich rizikových krajín,ale kedže si dávajú pozor aby neboli obvinení z neobjektivity,vždy je v skupinke niekto neproblémový z neproblémovej krajiny.Je to vec náhody.
    Indeed takže dovolenka vzdialená viac ako 10 hodín letu ? A že vraj chudobní a nezaplatení lekári...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    MirecPas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcel by som sa opýtať ako je to s kontrolami notebookov keď letím do USA. Mám vo svojom notebooku nejaké filmy a nelegálny software. Budú mi ho kontrolovať? Mám si všetko vymazať?

    Za skorú odpoveď vopred ďakujem.
    Ako bolo povedané , záleží aj na pracovníkovi , ktorému sa dostane do rúk cestujúci ....

    Priateľ mojej dcéry ( že zať čakateľ ) bol vo februári v štátoch ....
    Mal so sebou aj NB....filmov jak nadrbaných ....nejaký nelegálny software som mu ja do mašiny nainštaloval ...

    ...vraj amík ani len pohľadom ( akože ) o NB nezavadil .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.