Zavrieť

Porady

úhrada DzMV

Poraďáci, prosím poraďte ako budem postupovať v tomto prípade.
Máme vo firme 2 vozidlá, ktoré sme kúpili v priebehu roka 2006. Zaplatili sme za ne daň z MV hneď po prihlásení.
Ďalej máme 6 vozidiel v prenájme, za ktoré platil doteraz daň majiteľ, ale od 1.2.2007 ideme prihlásiť tieto vozidlá na daň z MV my a povodný majiteľ ich odhlási.
Ako mám prosím teraz postupovať:
Do 15.2. by som mala podať daňové priznanie za našu firmu v ktorom uvediem len prenajímané vozidlá ..alebo všetky-prenajaté aj vlastné?
Alebo tam uvediem len prenajaté a dnes musím zaplatiť daň z MV z vlastných vozidiel? prosím ako to má byť správne. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iveta30 je offline (nepripojený) iveta30

    iveta30
    Do 31.01.2007 musíš zaplatiť dań z motor. vozidiel vlastných.
    Do 15 dní od uskutočnenia zmeny t.j. 15.02.2007 podáš nové daňové priznanie, kde uvedieš len novo prihlásené vozidlá a zároveň zaplatíš daň z týchto zvyšných vozidiel.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    daja
    Poraďáci, prosím poraďte ako budem postupovať v tomto prípade.
    Máme vo firme 2 vozidlá, ktoré sme kúpili v priebehu roka 2006. Zaplatili sme za ne daň z MV hneď po prihlásení.
    Ďalej máme 6 vozidiel v prenájme, za ktoré platil doteraz daň majiteľ, ale od 1.2.2007 ideme prihlásiť tieto vozidlá na daň z MV my a povodný majiteľ ich odhlási.
    Ako mám prosím teraz postupovať:
    Do 15.2. by som mala podať daňové priznanie za našu firmu v ktorom uvediem len prenajímané vozidlá ..alebo všetky-prenajaté aj vlastné?
    Alebo tam uvediem len prenajaté a dnes musím zaplatiť daň z MV z vlastných vozidiel? prosím ako to má byť správne. Ďakujem.

    Na Vaše vozidlá už daňové priznanie máte podané. V tomto prípade už len zaplatíte .

    Nové daňové priznanie treba podať na prenajaté vozidlá a to do 15 dní odo dňa použitia na podnikateľský účel .Treba priložiť kópiu zmluvy o prenájme .

    Za vozidlá aj dnes zaplatiť .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.