Zavrieť

Porady

Súhlas majiteľov bytov?

Som majiteľ bytu v starej tehlovej bytovke s 8 bytmi. Nakoľko máme zlú strechu a peniaze na opravu nemáme, zohnali sme si investora, ktorý by postavil jedno podlažie a tým pádom by sme mali strechu zadarmo. Problém je v tom, že jeden vlastník s nadstavbou nesúhlasí.
Chcel by som sa opýtať, musia súhlasiť všetci vlastníci bytov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ste SVB, alebo je dom v správe správcu?

    Ak by súhlasili, aspoň šesť, dve tretiny. Tak bude treba spísať zmluvu o nadstavbe a jej financovaní. Ak by ste brali úver, tak podľa majetkového podielu, každý, aj ten čo nesúhlasí. Ale, už popredu, ak? Uvažovať ako upraviť zmluvu o SVB, prípadne o výkone správy.

    Skús, klikni na rubriky, do hľadať rubriku, napíš SVB a klikni na odkaz na SVB. Naskočí ti porada SVB. V top otázky, klikni na prvú, zákon o vlastníctve bytov.

    Preštuduj, rozšír si obzor vedomostí, čo a ako.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Predpokladám , že ten čo nesúhlasí , býva teraz na najvyššom podlaží a Ty nie ...
    Dôvody sú jasné ...

    Zadarmo to tiež nebude ...budete mať o jedno podlažie s novými susedmi ...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    arizona Ved praveze tomu na vrchnom poschodi by malo zalezat nech mu neprsi do bytu, nie?
    buchač Máš pravdu - jednoznačne !!!!!

    Na druhej strane jedným dychom dodávam .....
    Málo bolo prípadov , že sa so stavbou začalo a nedokončila sa ???: Mám na mysli práve tie prípady , kde šlo o tie podkrovné byty .....

    Necmu neprší do bytu ????....kua , nechcel by som bývať počas tej prestavby v tom byte pod strechou ...
    V Týchto veciach som pesimista .....

    Poznámka :
    Alaya , neužitočné dávaj v témach , ktorým rozumieš ....názor učiteľky neberiem ...
    Dubak2000 Ja mam byt v nadstavbe a sused pod nami je happy. Netecie mu do bytu, kurit musi menej. Jedinanevyhoda je ze mu chodia ludia okolo bytu co nemal. A stavba sa rozbila z vonku, nic sa nenosilo poschodoch, stavebny vytah bol z vonku budovy.Takze to asi aj tak obtazovalo, ale nebolo to nic hrozne.
    buchač Veď fasa ....ani teplo v tých letných horúčavách nemá také zlé......

    Ale je tam to jedno veľké ALE , tá otázka ....

    ...čo keď ????
      zbaliť

    Súhlas majiteľov bytov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.