Zavrieť

Porady

DPH ,vystavená faktúra do ČR

Prajem pekný deň prosím o radu pri daňovom priznaní DPH a kontrolnom výkaze DPH.Som platca DPH a faktúru za dodanú službu do ČR som vystavil bez DPH,tuto faktúru mi program nezaevidoval v daňovom priznaní z DPH ani v kontrolnom výkaze akurát je evidovaná len v súhrnnom výkaze z DPH je to tak správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan. Ďakujem pekne a ešte jeden obrátený spôsob vystavená faktúra z ČR za tovar bez DPH tuto faktúru mi program nezaevidoval do daňového priznania z DPH ani v KVDzPH toto asi správne nie je ?
    KEJKA to isto nie. A urobil si samozdanenie?
    Stefan. To určite nie je to moja prvá faktúra z ČR ani neviem kde a ako sa to robí
    Stefan. tak som to akosi upravil označil som na faktúre DPH a v daňovom priznaní DPH mi to hodilo základ dane a daň do riadku 09,10( tovary a služby pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69) pričom vlastná daňová povinnosť sa mi nezmenila a v KVzDPH naskočila suma v tabuľke č.B.1. (údaje z prijatej faktúry podľa § 69) prosím potvrďte mi že to mam už správne inak si s tým asi neporadím .
      zbaliť

    DPH ,vystavená faktúra do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.