Zavrieť

Porady

List vlastníctva k danej nehnuteľnosti je nezaložený

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je povolené vkročiť na pozemok, kde podľa parcelného čísla som našla na katasterportáli, že list vlastníctva je nezaložený, teda nenašla som majiteľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Kataster má na každom jednom pozemku vrstvu mapovania C aj E. Ak nemá parcela C založený LV, tak ho môže mať k tomu miestu vrstva E. Treba zistiť číslo parcely E KN a dať ho vyhľadať. Na to treba vedieť v blízkosti polohu nejakej známej parcely E a podľa polohy identifikovať príslušnosť miesta k E parcele. Treba na to mať aj trochu zručnosti. Napíš mi do súkromnej správy číslo parcely, okres obec a kataster, ja Ti vyhľadám vlastníka a odpíšem. Ak pri vstupe na pozemok nie je ohrada, ani tabuľa so zákazom vstupu, tak na pozemok nie je zakázané vstúpiť, záleží však aj kvôli čomu konkrétne.

    branislavp je offline (nepripojený) branislavp

    branislavp
    každý pozemok niekomu patrí. Ak nie je založený LV, tak ten pozemok jeho identifikácia nie je potiahnutá do konca,. t.j. nikto z nástupivších dedičov to nedal "do poriadku" . určite tá pôda niekomu patrí, ale nje je ošetrená tak, aby bol na ňu vystavený LV. Majiteľa nájdeš v pozemkovej knihe príslušného katastra - pôvodného majiteľa podľa čísla parcely a udania k.ú.

    List vlastníctva k danej nehnuteľnosti je nezaložený

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.