Zavrieť

Porady

opäť dovolenkový priemer

Zamestnanec nastúpil do zamestnania 1.8.2007, je odmeňovaný mesačnou mzdou 9120,-Sk pri 40 h pracovnom týždni. 23.8. a 24.8. čerpal dovolenku. Ako vyrátam dovolenkový priemer?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hatapka je offline (nepripojený) hatapka

    hatapka
    tento odkaz už som videla, ale nie som z toho múdra. spýtam sa teda inak. v auguste je 23 prac. dní. teda môžem použiť takýto výpočet pre dovol. priemer: 9120/184=49,57?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Pozri si § 134 Zákonníka práce
    § 134


    (1) Priemerný zárobok na pracovnoprávne účely (ďalej len "priemerný zárobok") zisťuje zamestnávateľ zo mzdy zúčtovanej zamestnancovi na výplatu v rozhodujúcom období a z obdobia odpracovaného zamestnancom v rozhodujúcom období.

    (2) Rozhodujúcim obdobím je kalendárny štvrťrok predchádzajúci štvrťroku, v ktorom sa zisťuje priemerný zárobok. Priemerný zárobok sa zisťuje vždy k prvému dňu kalendárneho mesiaca nasledujúceho po rozhodujúcom období používa sa počas celého štvrťroka, ak tento zákon neustanovuje inak.

    (3) Ak zamestnanec v rozhodujúcom období neodpracoval aspoň 22 dní alebo 170 hodín, používa sa namiesto priemerného zárobku pravdepodobný zárobok. Pravdepodobný zárobok sa zistí zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia, alebo zo mzdy, ktorú by zrejme dosiahol.

    marek32 je offline (nepripojený) marek32

    marek32
    Zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, 2.stupeň náročnosti práce. Za 9/2007 odpracovaných 18 dni a 2 dni dovolenky (jeho priemerný zárobok je 52,40).
    Treba upraviť jeho priemer na 9120/160= 57 ?

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Ahojte poraďaci, ja mám podobnú otázku, ale na 1. stupeň, do 30.09.2007 mal zamestnanec minimálnu mzdu 7.600.- Sk, priemer na dovolenku mu za III.štvrťrok vyšiel 44,67 Sk a od 01.10.2007 je minimálna mzda 46,60 Sk. Upraviť dovolenkový priemer na 46,60 Sk pre IV. Q. alebol ponechať ten čo v skutočnosti vyšiel, t.j. 44,67 Sk. Ďakujem za odpoveď. gasdiv

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Ruším otázku, už som to zistila je to § 134, odst. 5 čiže platí na IV.Q.2007 dovolenkový priemer minimálna hodinova mzda 46,60 Sk. gasdiv

    opäť dovolenkový priemer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.