Zavrieť

Porady

Cestná daň

Manžel je SZČO - živnostník. Je plátcom paušalnej dane. Do konca m. r. používal auto na podnikanie. T. r. ho už nebude používať. Čo má urobiť, aby neplatil cestnú daň ? Ďakujem.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Maňuša Pozri príspevok
Manžel je SZČO - živnostník. Je plátcom paušalnej dane. Do konca m. r. používal auto na podnikanie. T. r. ho už nebude používať. Čo má urobiť, aby neplatil cestnú daň ? Ďakujem.
Oznámiť DÚ zánik daňovej povinnosti.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Maňuša Pozri príspevok
Manžel je SZČO - živnostník. Je plátcom paušalnej dane. Do konca m. r. používal auto na podnikanie. T. r. ho už nebude používať. Čo má urobiť, aby neplatil cestnú daň ? Ďakujem.
Paušálnu daň v našom daňovom systéme už nenájdeš, asi myslíš tzv. paušálne výdavky ...
Aby neplatil daň z MV, musí daňovému úradu oznámiť ukončenie používania MV na podnikanie.
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

Ďakujem všetkým, veľmi ste mi pomohli. Prajem veľa zdravia.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
smith Pozri príspevok
Oznámiť DÚ zánik daňovej povinnosti.
Mam otazku ohladom 40% pausalnych vydavkov a platenia cestnej dane, v prípade že živnostník používa auto nezaradené do majetku na podnikanie : ak teda platí pausalne vydaje, potom vydaje na PHM, na km, si teda uz neuplatnuje, ak tomu dobre rozumiem? stále iba tých 40%, ale zaplatí cestnú dan, a ostatne vydaje s tym spojene... (snad som sa vyjadrila , aby sa to dalo pochopit )
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirhu Pozri príspevok
Mam otazku ohladom 40% pausalnych vydavkov a platenia cestnej dane, v prípade že živnostník používa auto nezaradené do majetku na podnikanie : ak teda platí pausalne vydaje, potom vydaje na PHM, na km, si teda uz neuplatnuje, ak tomu dobre rozumiem? stále iba tých 40%, ale zaplatí cestnú dan, a ostatne vydaje s tym spojene... (snad som sa vyjadrila , aby sa to dalo pochopit )
Cestnú daň určite nie, ale daň z motorových vozidiel.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
smith Pozri príspevok
Cestnú daň určite nie, ale daň z motorových vozidiel.
OK, dan z MV, ale naklady spojene s prevadzkou vozidla uz ma vlastne zahrnute v tych 40%, alebo nie? toto mi nie je jasne....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Áno Daň z MV musí zaplatiť aj keď uplatňuje paušálne výdavky ale zaplatí ju za rok 2008 až do 31.1.2009 /ak jeho daňová povinnosť za MV nepresiahne 20 tis./ Tento výdavok má tiež už zahrnutý v tých 40%.
Naposledy upravil cloe : 17.01.08 at 16:38
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirhu Pozri príspevok
OK, dan z MV, ale naklady spojene s prevadzkou vozidla uz ma vlastne zahrnute v tych 40%, alebo nie? toto mi nie je jasne....
Ak si uplatňuje náklady paušálnou formou, tak v tom má už zahrnuté svoje všetky výdavky okrem odvodov do poisťovní.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
smith Pozri príspevok
Ak si uplatňuje náklady paušálnou formou, tak v tom má už zahrnuté svoje všetky výdavky okrem odvodov do poisťovní.
vdaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Áno Daň z MV musí zaplatiť aj keď uplatňuje paušálne výdavky ale zaplatí ju za rok 2007 až do 31.1.2008 /ak jeho daňová povinnosť za MV nepresiahne 20 tis./ Tento výdavok má tiež už zahrnutý v tých 40%.
Nemáš pomýlené dátumy. Za rok 2007 sa daň z MV malo platiť do 31.1.2007.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Aby to bolo jasné: ak má niekto paušálne výdavky, tak je zbytočné platiť daň z MV a vlastne "používať " auto na podnikanie.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
ekopo Pozri príspevok
Aby to bolo jasné: ak má niekto paušálne výdavky, tak je zbytočné platiť daň z MV a vlastne "používať " auto na podnikanie.
Ináč, tak mi to vlastne vychádzalo , logicky ....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
Nemáš pomýlené dátumy. Za rok 2007 sa daň z MV malo platiť do 31.1.2007.
Samozrejme, už to začína! S tými dátumami budem teraz stále popletenejšia.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekopo Pozri príspevok
Aby to bolo jasné: ak má niekto paušálne výdavky, tak je zbytočné platiť daň z MV a vlastne "používať " auto na podnikanie.
Ekopo prosím ťa vieš to podložiť aj §§ zo zákona?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Prečo § zákona? Ak nepoužívam auto na podnikanie, nemám prečo platiť daň z MV. Samozrejme treba prihliadnuť aj na to o akého podnikateľa sa jedná. Nemožno porovnať napr. taxikára a účtovníka. Je to moja súkromná vec, keď idem autom napr. do poisťovne. Odviezol som sa za súkromné peniaze. Nevyužil som možnosť zahŕňať cesty do výdavkov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekopo Pozri príspevok
Prečo § zákona? Ak nepoužívam auto na podnikanie, nemám prečo platiť daň z MV. Samozrejme treba prihliadnuť aj na to o akého podnikateľa sa jedná. Nemožno porovnať napr. taxikára a účtovníka. Je to moja súkromná vec, keď idem autom napr. do poisťovne. Odviezol som sa za súkromné peniaze. Nevyužil som možnosť zahŕňať cesty do výdavkov.
Presne pre toto som sa pýtal, lebo tvoj príspevok bol pre mňa, a možno aj pre niekoho iného tak jednoznačne formulované, aby to niekoho nepomýlilo. Treba prihliadat na druh činnosti.
0 0
kornelia2 kornelia2

kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

Ahojte:
Sme s.r.o-cka, sme platcami DPH, konatel spolocnosti ma sukromne auto ktore pouziva na sluzobne cesty,moja otazky je ci moze s.r.o-cka zaplatit cestnu dan, alebo si ju musi zaplatit sukromne?
Naposledy upravil kornelia2 : 18.01.08 at 10:35
0 0
monik111 monik111

monik111 je offline (nepripojený) monik111

Dobrý deň!

Prosím o radu a vysvetlenie pojmov: Cestná daň a daň z motorových vozidiel.
Možno to znie primitývne ale som z toho dopletná. ĎAkujem
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

cestná daň = daň z motor.vozidiel
najprv sa používal výraz "cestná daň", ktorý bol nahradený "daňou z motor.vozidiel". Takže cestná daň už neexistuje:-))
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Petra29 Pozri príspevok
. Takže cestná daň už neexistuje:-))


doplním: od 1.1.2005


KSENP
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať