Zavrieť

Porady

Cestná daň

Manžel je SZČO - živnostník. Je plátcom paušalnej dane. Do konca m. r. používal auto na podnikanie. T. r. ho už nebude používať. Čo má urobiť, aby neplatil cestnú daň ? Ďakujem.
Usporiadat
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

Prosím Vás, ak mám založenú živnosť od decembra a auto nahlásené na DÚ, musím zaplatiť do konca mesiaca len 1/12 z tejto celkovej sumy 143,13eur (od 1500ccm do 2000ccm) bez ohľadu na to, aký som mal a či vôbec som mal príjem? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Sliedič Pozri príspevok
Prosím Vás, ak mám založenú živnosť od decembra a auto nahlásené na DÚ, musím zaplatiť do konca mesiaca len 1/12 z tejto celkovej sumy 143,13eur (od 1500ccm do 2000ccm) bez ohľadu na to, aký som mal a či vôbec som mal príjem? Ďakujem.
áno, povinnosť vzniká ohlásením MV na DÚ.....
0 0
mio71 mio71

mio71 je offline (nepripojený) mio71

Dobry den. Potreboval by som radu ohladne dane z MV. Konatel vyuziva na podnikanie dve auta, ktore vlastni ako sukromna osoba. Prihlasil ich na DU, ale potom mu bolo oznamene, ze prihlasit moze iba auto vedene na firmu. Tak dal odhlasku. Auta stale vyuziva na podnikanie. Potreboval by som vediet ci ma povinnost podat danove priznanie. / podla mna nie, ked nie je prihlasene na DU / a ci ma platit dan z MV / podla mna nie, ked nie je prihlasene na DU /. Moze si uplatnovat iba za km, s tym, ze nemusi zaplatit dan z MV ? Alebo zaplati dan z MV a nemusi podat DP. Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať