Zavrieť

Porady

Nárok na odstupné, po nepodpísaní zmenenej pracovnej zmluvy?

Dobrý deň,

som rádovým zamestnancom v súkromnej firme. Koncom septembra nám firma oznámila, že od 1.10. sa vo firme mení spôsob odmeňovania a s tým spojená výška miezd. Do dnešného dňa, nám ale nedali na podpis novú zmluvu, ani nám presne neoznámili o aké konkrétne zmeny v mzde sa jedná. Na základe toho, čo zatiaľ viem, mi zmeny vôbec nevyhovujú a mám v plane novú zmluvu nepodpísať. Chcel by som vedieť čo v takom prípade. Ak to nepodpíšem a zamestnávateľ ma prepustí, mám právo na odstupné? Ak zamestnávateľ uplatňuje zmeny k 1.10. a ja tu budem ešte minimálne do konca mesiaca, aký to potom bude mať právny vplyv na výpoveď, výpovednú dobu a tak pod. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Výpovedná doba ti začne plynúť od nasledujúceho mesiaca, ako ti ju doručia. Čiže ak dostaneš výpoveď ešte v októbri (to je jedno aký deň), výpovedná doba ti začne plynúť od novembra. Výpovedná doba aj odstupné závisí od dĺžky odpracovaných rokov:
    https://www.kros.sk/tmp/asset_cache/...rok%202016.pdf

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak nepodpises zmeny v odmenovani (pokial je to priamo sucast pracovnej zmluvy a teda zmena praocvnej zmluvy, lebo s tym musi suhlasit kazdy zamestnanec), budes odmenovany stale po starom.
    Zamestnavatel ti vobec nemusi dat vypoved len z tohto dovodu.
    Takze uvazovat nad vypovednou dobou a odstupnym v case, ked vobec nevies, ako bude zamestnavatel riesit to, ze sa na zmene odmenovania nedohodnete, je trochu predcasne.
    Zamestnavatel ti nemzoe dat vypoved len z tohoto dovodu. Mohol by zrusit tvoje pracovne miesto, ale je otazne, ci to vobec urobit chce a ci to miesto nepotrebuje.

    Nárok na odstupné, po nepodpísaní zmenenej pracovnej zmluvy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.