Zavrieť

Porady

NCZD na manzelku, ktora sa stara o zverene dieta

Mam zamestnanca, ktory nas poziadal o RZD 2016.
Chcel by si uplatnit NCZD na manzelku a taktiez douplatnit DB na zverene dieta.
Manzelia su uz od roku 1999 a ziju v jednej domacnosti.
Zverene dieta sa narodilo v 2015.
Mam potvrdenie z UPSVaR ze za 01-05/2016 manzelka poberala prispevok nahradnemu rodicovi a za 07-12/2016 poberala rodicovsky prispevok pri starostlivosti o zverene dieta, za jun nedostala nic. Plus mam predbezne opatrenie o zvereni dietata do nahradnej starostlivosti, ktore nadobudlo pravosplatnost 28.7.2016.

Manzelka prijmy zo zarobkovej ani inej cinnosti nemala, zamestnanec mi nevedel povedat, ci jeho manzelka bola evidovana ako uchadzac o zamestnanie (vychadzam teda z toho, ze nebola).

Moja otazka znie ci ma manzel narok na NCZD na manzelku a ak ano ci za cely rok 2016 kde NCZD sa ponizi o sumu vyplateneho prispevku nahradnemu rodicovi a ci ma narok na douplatenie DB. ak splna podmienku, ze s dietatom zije v jednej domacnosti (za cely rok 2016).

Dakujem za pomoc!
Naposledy upravil sam3 : 16.03.17 at 12:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ja by som pozrela § 11 - je tam podmienka starostlivosti o dieťa ... s odkazom na §33 odst 2
    a potom by som si pozrela prehľad štátnych soc dávok .. tu: http://www.upsvar.sk/buxus/docs/SSVa...davok_2016.pdf
    starala sa celý rok
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...CastNaManzelku
    Naposledy upravil Katy a R : 16.03.17 at 13:38

    NCZD na manzelku, ktora sa stara o zverene dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.