Zavrieť

Porady

Môže si manžel uplatniť NČZD na manželku, ktorá sa v priebehu roka zamestnala, ale stále poberá rodičovský príspevok?

Zdravím, manželka poberala celý rok rodičovský príspevok v júli sa zamestnala (pravdebodobne sa jedná o pracovnú zmluvu), môže si manžel uplatniť NČZD na celý rok s tým, že odpočíta príjem z pracovného pomeru? Spĺňa jednu z podmienok na uplatnenie NČZD a to tú, že manželka sa stará o vyživované maloleté dieťa. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Uplatní si rozdiel medzi NČZD a jej príjmami zníženými o odvody.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mzdarka2 Takže keď mi dá zamestnanec potvrdenie od ženy odpočítať čiastkový základ dane od NČZD? Ešte som nemala taký prípad som začiatočník. Dalo by sa uplatniť len za obdobie ktoré nepracovala alebo musí si uplatniť celý rok.
    Tweety kedže poberala RP celý rok, tak ten rozdiel už nedelíš na mesiace
    Mzdarka2 Len pre zamestnanca je zaujímavejšie si uplatniť tie mesiace ktoré poberala len RP (pokým bola evidovaná na úrade práce) ako celý rok od kedy už pracovala na PZ keďže sa už od NČZD odráta jej príjem za dané mesiace, ktoré pracovala. Chcela som vedieť či je aj takáto možnosť, ale zrejme si musí celý rok.
    Tweety Myslíš, že by sa príjem neodrátaval? to nie je možné. Ona bola súčasne aj na ÚP aj poberala RP? toto nie je možné
    Mzdarka2 pardon nebola evidovaná. Myslím to tak, že by si uplatnil NČZD na tie mesiace kedy nebola zamestnaná aj keď RP poberá celý rok. Pretože ak si dám celý rok musím odrátať jej príjem a to mu vyjde preplatok pár eur ak uplatní 7 mesiacov (pokým nezačala pracovať) bude to o dosť viac a pomôže mu to.
    Tweety musíš ísť podľa zákona, to, čo uvádzaš nie je možné, ale už som ti to napísala, mzdárka má postupovať podľa zákona, či? kuk FS
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ManzelManzelka
    Mzdarka2 samozrejme ďakujem
    angelaanakonda Dobrý deň, mám jednu otázočku, manželka zamestnanca nastúpila do zamestnania v septembri, dieťa dovŕšilo 3 roky až v októbri, uplatňuje sa 10 mesiacov alebo len 8? A započítava sa do vlastného príjmu manželky aj príspevok na rekreáciu?
    Tweety zadaj si samostatne otázku. Otázky nekladieme ako komentár k už zodpovedanej téme.
      zbaliť

    Môže si manžel uplatniť NČZD na manželku, ktorá sa v priebehu roka zamestnala, ale stále poberá rodičovský príspevok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.