Zavrieť

Porady

Čo robiť ?

Dobrý deň . Mám 18 rokov a už asi mesiac sa mi strieda obdobie hnačiek a zápch . Mám pravidelnú stolicu ale vždy to je hnačka . Skôr by som povedal zže najprv má klasickú stavbu a neskôr pri toalete sa zmení na hnačku . Mám aj zvýšenú plynatosť a niekedy ma bolí aj brucho . Pred mesiacom som bol u lekára a tam mi dala len nejaké antibiotiká , ktoré mi pomohli asi na 2-3 dni . čo mám robiť ? Zúfaly Jozef... :-(
Usporiadat
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

U akého lekára si bol? U obvodného? či u odborného gastroenterológa?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fester48 Fester48

Fester48 je offline (nepripojený) Fester48

bol som u obvodného ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pýtaj sa k odbornému lekárovi - gastroenerológovi.
4 0
Fester48 Fester48

Fester48 je offline (nepripojený) Fester48

vieš ja by som aj išiel ale som študent a už som mesiac nebol v škole kvôli iným zdravotným problémom . A keĎ vynechám ešte viacej dní tak ma vyhodia zo školy.. zato sa pýtam či nevie mi niekto poradiť .. pojdem k nemu ale momentálne to naozaj neide..
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Fester48 Pozri príspevok
vieš ja by som aj išiel ale som študent a už som mesiac nebol v škole kvôli iným zdravotným problémom . A keĎ vynechám ešte viacej dní tak ma vyhodia zo školy.. zato sa pýtam či nevie mi niekto poradiť .. pojdem k nemu ale momentálne to naozaj neide..

Lenže si uvedom, že zdravie je najprednejšie a ak si nechceš "nakúpiť" vážnu chorobu, tak sa len pekne pýtaj k odbornému lekárovi. Ak pôjdeš za obvodným, on Ti dá odporúčanie na odborné vyšetrnie a Ty sa objednáš - stačí aj po telefóne, lebo na gastro sú dosť dlhé čakacie doby. A ak to všetko obídeš po vyučovaní, tak zo školy nemusíš ani vymeškať. Zdravie máš len jedno!!!
1 0
Fester48 Fester48

Fester48 je offline (nepripojený) Fester48

no tak to ano .. alebo tak sa ešte opýtam nevieš mi poradiť čo jesť a čo nejesť ?
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

neváhaj s návštevou gastroenterológa, píšeš, že si už dlhšie meškal zo školy, tak ten jeden deň to nezabije

čo jesť a nejesť - no určite treba diétu - NIE mastné, vyprážané jedlá, klobása, slanina, nafukujúca zelenina - ako kapusta,kel, fazuľa, šošovica a pod., obmedziť červené mäso (bravčové, hovädzie)

Môžeš - Mäsko kuracie, morčacie, rybky - najlepšie upravené na pare alebo dusené, zemiaky, ryža, veľa ovocia, zeleninka - mrkva, petržlen, zeler, paradajky, cukina, baklažán,
tuky obmedziť, masť nie, maslo môže byť, ale ešte lepší je olivový olej

treba sa ale aj sledovať, čo zješ a čo ti zo stravy uškodí, môže to byť odporučené aj zdravé, ale napr. mne osobne je paprika a uhorka úhlavný nepriateľ
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

video1983 Pozri príspevok
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec
to je dobré na akútnu hnačku, nie na problémy trvajúce dlhšie ako mesiac
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Fester48 Pozri príspevok
Dobrý deň . Mám 18 rokov a už asi mesiac sa mi strieda obdobie hnačiek a zápch . Mám pravidelnú stolicu ale vždy to je hnačka . Skôr by som povedal zže najprv má klasickú stavbu a neskôr pri toalete sa zmení na hnačku . Mám aj zvýšenú plynatosť a niekedy ma bolí aj brucho . Pred mesiacom som bol u lekára a tam mi dala len nejaké antibiotiká , ktoré mi pomohli asi na 2-3 dni . čo mám robiť ? Zúfaly Jozef... :-(
Neber osobne ...

Bývaš u rodičov ????

Ak áno ...neviem potom , čo TU hľadáš ...
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

aj tu sa dá nájsť, čo jesť - či nejesť

http://www.marpes.info/marpes-info/m...-setriaca.html
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Podobné problémy som mala aj ja, a to oveľa dlhšie. Skončili, keď som sa začala liečiť na diabetes.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Silvernola Pozri príspevok
Podobné problémy som mala aj ja, a to oveľa dlhšie. Skončili, keď som sa začala liečiť na diabetes.
...hm ...nestraš mladého ...
Hentie príznaky sa dajú na rôzne dg aplikovať ...

Ja som mal podobné problémy a na stole som skončil ...
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dusansl Pozri príspevok
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
Tiež názor ....


Banálny ....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dusansl Pozri príspevok
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
?

Zadávateľ ale uvádza, že mal hnačky,navštívil obvodného lekára, ktorý predpísal antibiotiká, zrejme úplne zbytočne. Problém s hnačkou však už bol pred podaním antibiotík!
0 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

dusansl Pozri príspevok
Je to škoda, že sa musíte zaoberať takouto banalitou. Váš problém spočíva vo vyzabíjanej črevnej mikroflóre. Spôsobili to antibiotiká, ktoré ste naposley brali.
Problém as vyrieši sám, ak sa postraráte o jej prirodzenú regeneráciu. dovolím si upozorniť, že tá as nedá regenerovať žiadnimy probiotikami, typu Actimel a pod.
S pozdravom dusansl.
Myslím, že tie antibiotiká začal užívať až počas týchto problémov, takže pôvodná príčina asi bude mať iný pôvod, hoci zničená mikroflóra dokáže narobiť mnoho starostí.
V každom prípade treba znovu navštíviť lekára a dožadovať sa odborných vyšetrení. Zo školy Ťa v žiadnom prípade nevyhodia, ak ide o ospravedlnené hodiny. V najhoršom prípade si urobíš pár komisionálnych skúšok, ktoré sú malinou oproti tomu, že sa môže zanedbať veľmi vážne ochorenie.
Kým sa k lekárovi dostaneš, skús na určitú dobu vylúčiť zo stravy mliečne bielkoviny - môže ísť totiž aj o intoleranciu laktózy. Ak sa stav nezlepší, pokračuj tým, že vynecháš zo stravy lepok - ak by išlo o celiakiu, mal by sa stav aspon strošku upraviť...
V každom prípade však čo najskôr JEDNOZNAČNE k LEKÁROVI !!!!!!! Si mladé chalanisko a nič na svete nestojí za to, aby si si zničil zdravie na celý život !!!
1 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

video1983 Pozri príspevok
smecta zarobit vypit uvar si ryzu mrkvu do kopy a jec
To je dobré skôr na náhle akútne hnačky, tak ako aj živočíšne uhlie. Určite by som zaradila probiotiká (asi si sa pomýlil s tými antibiotikami a myslel si probiotiká).
0 0
Janka 24 Janka 24

Janka 24 je offline (nepripojený) Janka 24

Ahoj, možno by som skusila Psyllium, pozri si na nete , ja som to užívala 3 mesiace, je to na prečistenie čriev, upravenie stolice atd.... Maju to v lekarni za 4 eurá. Rozrobila som si to do vody a vypila nalačno, ráno a večer pred spanim. Je to dosť také divné ale neľutujem a stolicu mám ako víno. Možno ti pomôže pa.
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Takéto príznaky naozaj mi nezdiagnostikujeme, to patrí do rúk odborníka. Skús zatiaľ aspoň www.gastroenterolog.com
Môže ísť o celý rad problémov, napr. salmonela, parazity, helikobakter, intolerancia laktózy či fruktózy, alergia na rôzne potraviny, syndróm dráždivého hrubého čreva, zápal v oblasti tenkého, či hrubého čreva, atď, atď......... Treba zistiť či je problém v tenkom, alebo hrubom čreve.
Mala som podobné problémy. Lekársky postup bol nasledovný:
- Vylúčiť hromadné stravovanie (aby si vedel zloženie stravy) a začať písať všetko čo zješ a vypiješ. A písať si o stolici, kedy bola, ako často a aká. Porovnať s jedálnym lístkom, či sa nevyskytne niečo spoločné.
- Potom prípadne vylúčiť niektoré potraviny. Vylúčiť mlieko a pozorovať zmeny. Potom vylúčiť lepok (kúpiť si bezlepkové potraviny) a pozorovať zmeny. Takto postupne vyskúšať aj iné alergény. Ak sa zistí podozrenie na niečo, tak to musí aj tak lekár potvrdiť testami. Pozri si tému BEZMLIEČNA DIETA je tam pomiešaná aj celiakia a dobré rady na stravu.
- Medzi tým si dať u obvodného urobiť výter, alebo dať vyšetriť rovno vzorku stolice na salmonelu a parazity.
- Samozrejme probiotiká nie sú zlé. Mne dal lekár hneď aj Kreon (je aj bez receptu). Nie je to liek, je to enzým na podporu trávenia tukov, tak ako aj Pankreolan.
- V lekárni sa dá kúpiť dychový test na helikobaktera.
- A dá sa kúpiť aj test na prítomnosť krvi v stolici. (Tú nemusíš vidieť voľným okom, ale môže byť prítomná)
Ak sa to neupraví, alebo budeš mať nejaký test pozitívny, určite treba vyhľadať gastroenterológa. Niektoré ambulancie majú ordinačné hodiny aj poobede. Radšej tam ísť zbytočne ako neskoro. Ten ti spraví gastroskopiu (entereskopiu), príp. kolonoskopiu, odoberie vzorky z tenkého čreva na biopsiu na vylúčenie celiakie, intolerancie laktózy a fruktózy a helikobaktera a eventuálne ťa pošle na alergológiu.
Hnačky netreba zanedbať, lebo nimi môžeš prichádzať o minerály a vitamíny čo môže byť neskôr veľký problém.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať