Zavrieť

Porady

RZZP - SZČO od 10/07 predtým zamestanec

Ahojte ,
chcem Vás poprosiť o radu. Som živnostníčka od 18.10.07. Predtým som bola zamestnamá. Zistila som , že k zúčtovaniu potrebujem tlačivo S a prílohy SA , SB. Neviem či mám požiadať o vyplnenie SA bývalého zamestnávateľa. Ako zamestnanec by som zúčtovanie podávať nemusela - príjem by bol nižší . Nestačí dať teda ako prílohu SB ?
Prosím poradte mi. Ak by sa našiel niekto ochotný kto by mi toto zúčtovanie spravil rada sa dohodnem.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Šrek Pozri príspevok
    ... Som živnostníčka od 18.10.07...
    Na Poradu zavítal návštevník z budúcnosti?
    Alebo mám zahodiť kalendár, ktorý mi "tvrdí", že 18.10.07 bude približne o 4 a 1/2 mesiaca?

    Šrek je offline (nepripojený) Šrek

    Šrek
    Keby si mi radšej poradil, jasné že dátum je preklep. Keby som bola z budúcnosti nerobila by som zúčtovanie.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Šrek Pozri príspevok
    Keby si mi radšej poradil, jasné že dátum je preklep. Keby som bola z budúcnosti nerobila by som zúčtovanie.
    V RZZP sa bežne chodí do budúcnosti - napr. potvrdenie, ktoré je zamestnávateľ povinný vydať do 30.5. musí zamestnanec doniesť inému zamestnávateľovi do 15.5.

    K veci: keďže si bola SZČO, nemôžeš požiadať zamestnávateľa o vykonaie RZZP, musíš siho urobiť sama. A musíš RZZP urobiť za všetkých platiteľov, t.j. ak robíš S, tak aj SA, nielen SB.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Šrek Pozri príspevok
    Ak by sa našiel niekto ochotný kto by mi toto zúčtovanie spravil rada sa dohodnem.
    Ďakujem
    Robíme RZZP. Ak máš záujem, pošli SS.

    RZZP - SZČO od 10/07 predtým zamestanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.