Zavrieť

Porady

TZ prenajatého majetku - ukončenie nájmu

dobrý deň,
chcela by som sa spýtať - firma sídlila v prenajatých priestoroch, so súhlasom majiteľa vykonala TZ - bezpečnostné dvere (cca 35.000) zaradila do 4. skupiny a odpisovala ako iný majetok. toto TZ vykonala v roku 2006. v októbri tohto roku ukončila nájomnú zmluvu a odpredala prenajímateľovi TZ ale za nižšiu sumu (cca 13 tis) ako je ZC (cca 30 tis). Mám rozdiel medzi ZC a predajnou cenou účtovať ako dar (543)? (momentálne mám celú ZC na 541)? alebo stačí, keď na konci roka tento rozdiel dám ako pripočítateľú položku?
zatiaľ ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Lubica H Pozri príspevok
    dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať - firma sídlila v prenajatých priestoroch, so súhlasom majiteľa vykonala TZ - bezpečnostné dvere (cca 35.000) zaradila do 4. skupiny a odpisovala ako iný majetok. toto TZ vykonala v roku 2006. v októbri tohto roku ukončila nájomnú zmluvu a odpredala prenajímateľovi TZ ale za nižšiu sumu (cca 13 tis) ako je ZC (cca 30 tis). Mám rozdiel medzi ZC a predajnou cenou účtovať ako dar (543)? (momentálne mám celú ZC na 541)? alebo stačí, keď na konci roka tento rozdiel dám ako pripočítateľú položku?
    zatiaľ ďakujem.
    Zostatková cena neodpísaného majetku bude daňovým nákladom v plnej výške. Ak sa mýlim opravte ma.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Iné by bolo, keby ste nemali súhlas vlastníka s vykonaným TZ, iné by bolo, keby išlo o beodplatný prevod vykonaného TZ, potom by ste postupovali, že by ste upravili ZD.


    Len tak pomimo podotknem, ak by súhlas vlastníka nebol, nemohli by ste si ani odpis za rok 2006 uplatniť ako daňový výdavok,

    Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

    Lubica H
    takže - keď predám TZ za nižšiu cenu ako je jeho zostatková hodnota, pozerá sa na to ako na normálny predaj, zostatková hodnota je normálne daňový náklad, nie že mu časť dávam bezodplatne? (lebo predávame za polovičnú cenu ako je zostatková hodnota) a zásada opatrnosti?

    boza1 je offline (nepripojený) boza1

    uctovnicka boza1
    Dobry den, est esa chcem vratit k tejto teme. Nasa firma tiez robila TZ prenajateho majetku so suhlasom prenajimatela, a v marci tr. sme sa prestahovali do ineho najmu. TZ sme prenajimatelovi po dohode nefakturovali, ako preuctujem ZC prenejateho majetku? dakujem

    TZ prenajatého majetku - ukončenie nájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.