Zavrieť

Porady

ked SZČO otehotnie

<TABLE class=tborder id=post218728 cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" align=center border=0><TBODY><TR vAlign=top><TD class=alt1 id=td_post_218728>Priatelka, ktora bola dlhodobo v zahranici, samozrejme bola dobrovolne nezamestnanna, zacala v 9/05 podnikat ako SZČO a co cert nechcel, zistila, ze je tehotna
Samozrejme, ze si predtym, no a uz ani potom neplatila ani dobrovolne do SP. Uz bolo aj tak neskoro, myslim kvoli materskej.
Neviete mi prosim Vás pre nu dat informacie, od kedy bude mat narok aspon na rodicovsky prispevok, dufam ze aspon ten dostane... Od 8.4. nastupuje na matersku. A teraz neviem, ci ma narok od nastupu, alebo az od porodu
A nakolko bude slobodna mamicka, na co este teoreticky by mohla mat narok?
Kde sa vybavuje RP a prídavky, je to už na jednom mieste?
Dakujem.
<!-- / message --></TD></TR><TR><TD class=alt2> <!-- [IMG]images/buttons/reputation.gif[/IMG]--> </TD><TD class=alt1 align=right><!-- controls --><!-- Start ocenujem --></TD></TR></TBODY></TABLE>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Od narodenia dieťaťa dostane rodičovský príspevok. Vybaviť rodičovský príspevok, príspevok pri narodení dieťaťa a prídavky na dieťa treba na miestne príslušnom Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny.
    Naposledy upravil Zita4 : 30.03.06 at 11:25 Dôvod: preklep

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    SZČO nemôže otehotnieť, to môže len žena ....................... a aj tak len po nejakom akte.... Inak by sa musela volať panna Mária.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    anto
    SZČO nemôže otehotnieť, to môže len žena ....................... a aj tak len po nejakom akte.... Inak by sa musela volať panna Mária.
    Dobrý postreh

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    poradite?
    kamoska je od septembra dobrovolne nezamestnana, plati si len zdravotne poistenie. Planuje babo, tak sa chcem opytat, ci ma narok na rodicovsky prispevok hned po narodeni baba? dik

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    monr
    poradite?
    kamoska je od septembra dobrovolne nezamestnana, plati si len zdravotne poistenie. Planuje babo, tak sa chcem opytat, ci ma narok na rodicovsky prispevok hned po narodeni baba? dik
    Ak nevznikne nárok na materské, každá matka má nárok na rodičovský príspevok odo dňa narodenia dieťatka. Takže áno . Aj na príspevok pri narodení dieťaťa (tzv. kočíkové) a prídavky na dieťa.

    monr je offline (nepripojený) monr

    monika monr
    Dakujem, aj som tipovala, ze to tak je, uz je tomu par rokov co som bola v podobnej situacii, nebola som si ista, ci nenastali nejake zmeny

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    surfujem, surfujem a zrazu som sa zľakol, aj ja som SZČO , ale otehotnieť by som nechcel

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ekopo
    surfujem, surfujem a zrazu som sa zľakol, aj ja som SZČO , ale otehotnieť by som nechcel

    už ani ja :p:p:p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.