Zavrieť

Porady

priateľ má dlžoby

neviem čo mám robiť. môj priateľ má dlžoby na zdravotnom, sociálke, nebankovke a iné a pošta ho netrápi...pretože nemohol nájsť robotu a ja platím všetko čo sa týka bytu, auta, stravy. Mali ste niekto podobný problém a ako ste sa z neho dostali??
4 komentárov     zbaliť
taiko .
musis napisat, co presne chces riesit.
1. dlzoby priatela
2. svpje spoluzitie s nim

zatial tp vyzera, ze Ta pekne vyuziva a Ty to mozno nechces vidiet. Ale mozem sa samozrejme mylit
lacotinka Ako prvé vynechaj stravu pre neho

už na druhý deň zmení postoj
janka6666 tak slovo rozchod bolo už niekoľko krát na prvom mieste....ale škoda že človek nevie vycítiť dopredu ako to dopadne....v prvom rade chcem aby sa zbavil dlžôb....pomocou splátkového kalendára...
lacotinka Pekne to povedal Nohavica v piesni Tešínska :
Ještě že človek neví, co ho čeká
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nenapisala si vela dolezitych veci,aby sme ti dali presnejsiu odpoved.
    -kolko rokov ma priatel
    -ako dlho ste spolu
    -ako dlho tento stav uz trva
    - ci je byt,auto
    - ci ma priatel rodinu,rodicov
    atd.

    Jedine riesenie je to,aby si priatel nasiel co najskor pracu. Ked aj nie v mieste bydliska,moze predsa vycestovat mimo okres,alebo republiku. To je jedno,ale v prvom rade musi mat on zaujem riesit svoju situaciu,lebo dlhy budu len rast.A bude to len horsie.
    Planujete buducnost,planujete rodinu,deti? Co myslis, aky bude otec a manzel, ked uz teraz sa spolieha na teba a neriesi svoj problem?

    Pises, ze jeho dany stav netrapi...takze z jeho strany je to neospravedlnitelna lahostajnost,lajdackost a nezodpovednost!!!

    S takym chlapom si daj radsej pokoj ! Nedaj sa zneuzivat ! Vzdy je lepsie to riesit teraz,ako neskor...Zatial su dlzoby iba jeho,nie tvoje.
    Ked mu toto budes tolerovat,onedlho budes mat aj ty prazdny ucet a on si mozno najde inu naivku,ktora ho zas bude dotovat.
    Naposledy upravil arizona : 12.03.15 at 13:24

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    vlasta123, bjuty smis, misoft, Anika61, janka6666
    5
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka6666 tak ma 26 rokov, ma zivnost, a vacsie vydaje ako prijmy....pracu si mal hned najst, ako o nu prisiel.....a urcite si takeho cloveka nebudem ani brat ani s nim mat deti...kym sa nevysporiada-co uz trva nejaku dobu....Bude mat prácu tak dávam tomu nejaký čas...ale ked pride exekútor a začne brať veci z bytu....tak to už bude konečná....
    tannenkau Načo mu je živnosť, ak ňou nie je schopný byť v pluse ?????????????????????????????
    ??????????????????????
    ???????????????????
    janka6666 aby mohol mať prácu ktorú robí, a popri nej podnikať.
    janka6666 budeme spolu už 4 roky
    záväzky má asi tak isto, odkedy má aj živnosť
    byt neni nikoho- sme v podnájme
    auto je jeho
    ma rodinu- rodicia mu uz tiez pomohli - penažne
    arizona tak nech preda auto a vyplati dlzoby,alebo nech si popri zivnosti najde este nejaku pracu pomimo. To, ze neprebera postu mu situaciu iba zhorsuje, tym skor ho zacne nahanat exekutor. A to mu mnohonasobne dlzoby navysi. O to tazsie sa mu budu splacat. Exekutor mu blokne ucet, nedostane sa k svojim peniazom,ktore aj neskor zarobi a dostane sa do zacarovaneho kruhu.Bude striehnut na neho ako sup, na kazde jedno euro.. Ale v prvom rade musi on chciet! Lebo ked sa spolieha, ze mu poplatia rodicia,alebo ty, tak sa nikdy nenauci niest zodpovednost.
      zbaliť

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Uteč,včera bolo neskoro.

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    A možno je to ten typ :

    Načo by niečo riešil, kým všetko platíš
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janka6666 veď toto :-)
    lacotinka Prezradím ti moj tip :
    Na 99% je riešenie/vyriešenie na tebe !!

    Vydýchaj sa / kávu na stol / nohy na stol /eventuálne cigaretku

    1, Porozmýšľaj :
    za
    proti
    perspektíva
    nutné investície (nie iba €)
    prínos
    možný prínos

    2, Urob rozhodnutie

    3, NEOBZERAJ sa spať
    janka6666 ďakujem....porozmýšľam...východiskom je aj zbaliť veci a ísť kade ľahšie kým neprídem o posledné.
    Jerry222 jemu to tak vyhovuje sprav radikalne riesenie a mozno sa zbada ak nie jeho smola dobehne ho to
    misoft @janka6666 - ak je byt, auto jeho, dlhy sú jeho - urob RADIKÁLNY rez! Zbaľ si svoje veci a bež od neho preč (a istotne bude potom sľubovať i Modré z neba - tak si daj štuple do uší). Je lepšie, keď mu dáš zbohom teraz, keď ešte nie ste "zviazaní" papierom a BSM, ako potom, keď budeš musieť splácať jeho lajdáckosť. Jeho prístup k týmto veciam len naznačuje jedno - nejako bolo, nejako bude.... On očakáva, že ty - ako "zaslepená tým oným...." - ho budeš vydržiavať.
    Ak je auto tvoje, byt je tvoj - VYŠMAR ho von - nech sa stará sám o seba (a vymeň zámky!).
    janka6666 pravudpovediac bojím sa od neho odísť....lebo čo bude potom...ja viem že doplácam aj ja pre jeho chyby...a možno ešte aj budem..aj keď niesme manželia.nemôžem ho vyhodiť- sme len v podnájme, a je písaný na neho...
    tannenkau Tak ako vždy :

    Hrušky musia dozrieť !!!!!!!!!

    (keď to v tebe dozreje, budeš sa vedieť zbaliť , aj odísť , aj nebudeš rozmýšľať , čo bude potom = lebo všetko bude (na 95% ) lepšie ako toto )
    //aj ľutovať budeš, ale to prejde ///

    PS
    Urobila si druhý krok dozrievania (týmto písaním)
    ešte ťa čakajú dva
    J+K Tak veru, možno je len otázkou času, kým si to janka6666 uvedomí a kým nájde odvahu doriešiť tento "vzťah" - ktorý je vzťahom len z jednej strany
      zbaliť
    arizona 12.03.15 09:36 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.