Zavrieť

Porady

Kolko spatne mozem ziadat o opravu vo vyplatnej paske

Zdravim,
do prace som nastupila 15.6.2015, teda uz su to 3 roky vyse co som zamestnana.
Tento tyzden som si prezerala vyplatnu pasku z decembra 2015, kde som zistila, ze mi nepravom vzali dva dni dovolenky a v januari dalsi den.
Mozem si narokovat o tieto dni dovolenky, po 3 rokoch?
Zamestnavatel nekonal podla Zakonnika prace.
14 komentárov     zbaliť
Mila123 aký bol dôvod prečo ti "vzali" tú dovolenku?
mery333 som smenovy zamestnanec, cerpala som dovolenku pocas vianoc a presahovala aj na den sviatkov. paragraf 112 ods.3 zakona 311/2001 Z.z. Taktiez aj pocas Noveho roka.
Len neviem, ako sa k tomu postavia, ked uz je od tedy nejaka doba.
vicktor Velmi teoreticky odhad, ze ti ju vzali pravom.
Myslim ze narok na dovolenku je za mesiac v ktorom odpracujes vacsinu dni a povodne ti ju urcili aj pre jun. Neskor to skorigovali.
veronikasad victor, trošku ťa opravím. Ak vznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok (bolo odpracovaných 60 dní), pomerná časť dovolenky patrí len za celý odpracovaný mesiac, teda v žiadnom prípade za časť juna
mery333 pri nastupe som dostala alikvotny pocet dni dovolenky - teda 10dni od juna toho roku. Dovolenku som cerpala len v decembri pred a pocas sviatkov.
vicktor Ja predpisy neovladam, tie sa aj menia, ale mam vlastnu prakticku skusenost. Nastupil som v druhom tyzdni mesiaca a kolegyna myslim 20teho. Dostal som o 2 dni dovolenky viac nez ona.
veronikasad vykázali ti čerpanie, ktoré si ty nečerpala, alebo máš na páske oprávený nárok ?
mery333 vykazali mi cerpanie, ktore zo zakona -horeuvedeneho nesmu odratavat ako dovolenku.
veronikasad môžeš byť konkrétnejšia o čo ide ?
misoft Po troch rokoch "reklamovať" vyúčtovanie mzdy? Nič v zlom - pošlú ťa kade ľahšie. Odborníci na právo by možno naznačili - premlčané!
mery333 vyuctovanie dovolenky nie mzdy. myslim, ze tri dni je dost a kedze to nesuhlasi so Zakonnikom prace, v prave som ja. nie som si ista, ci je to premlcane obdobie uz... no neviem, ci to riesit.
ivka70 Otazka: mas rovnomerne ci nerovnomerne rozlozeny pracovny cas? Predpokladam, ze nerovnomerny a v tie dni sviatkov si mala pracovat ale nepracovala...
mery333 nerovnomerne... ano v tie dni som mala pracovat ale mala som dovolenku, aj dni predtym a suvisle. ako viem, ze som v prave, viaceri ludia to riesili. moja otazka je polozena ale inak, ze ci sa mozem odvolat na 3 roky staru vyplarnu pasku.
mery333 Takze uz som zistila ako to je... premlcacia doba pri pohladavkach voci zamestnavatelovi je 3 roky... kedze je august/2018 este to stiham tak dakujem a drzte palce
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kolko spatne mozem ziadat o opravu vo vyplatnej paske

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.