Zavrieť

Porady

FA bez DPh

Poradte mi prosím, mam fa vystavenu od nemeckej spoločnosti identifikovany pre dan v nemecku, poplatok za služby, je vystavena bez dph. Aké sú povinnosti pre mna ked som osoba identifikovaná pre dan v tuzemsku.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    matus.ondusko
    Poradte mi prosím, mam fa vystavenu od nemeckej spoločnosti identifikovany pre dan v nemecku, poplatok za služby, je vystavena bez dph. Aké sú povinnosti pre mna ked som osoba identifikovaná pre dan v tuzemsku.Dakujem
    Ak sa jedná o službu s miestom dodania SR (viď §§ 15,16 Z. o DPH), si povinný urobiť "samozdanenie".
    Ta je poplatok za dodanie špedičnej databazy. Je vystavena fa na 50Eur bez dph, ked sa mozem spytat ako urobím samozdanenie?
    Chcem sa este opytat ked som podaval danove priznanie za 3Q a neuviedol som samozdanenie mam povinnost ho podat dodatocne danové? Sú za to nejaké sankcie?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Predpokladám, že tá šped. databáza sa týka tvojho predmetu podnikania, že s ním súvisí. V takom prípade pri samozdanení musíš odviesť daň, ale máš nárok aj na jej odpočet , výsledný vplyv na DP bule 0. Ale podať dodatočné odporúčam, aby boli v jednotlivých riadkoch správne údaje. V tomto prípade ti žiadna sankcia nehrozí.
    Na dodatočnom DPH sú všetky položky také ako na riadnom len sa zapíše rozdiel alebo len tie riadky zapíšem,ktoré nie sú na riadnom?
    benka
    Predpokladám, že tá šped. databáza sa týka tvojho predmetu podnikania, že s ním súvisí. V takom prípade pri samozdanení musíš odviesť daň, ale máš nárok aj na jej odpočet , výsledný vplyv na DP bule 0. Ale podať dodatočné odporúčam, aby boli v jednotlivých riadkoch správne údaje. V tomto prípade ti žiadna sankcia nehrozí.
    Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    matus.ondusko
    Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?
    Vyplníš ho ako riadne, len na prvej strane zaškrtneš nie riadne, ale dodatočné.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    matus.ondusko
    Ako vyplním dodatočné DPH,alebo mam vyplniť riadne?
    Všetky sumy na DP vypíšeš podľa správnosti (teda nielen tie sumy, ktoré ti chýbali v riadnom) a tak, ako je hore písané, bude to "dodatočné"
    Paula
    Všetky sumy na DP vypíšeš podľa správnosti (teda nielen tie sumy, ktoré ti chýbali v riadnom) a tak, ako je hore písané, bude to "dodatočné"
    Prosím Vás je to nejako termínovo obmedzené na podanie dodatočného dph za 3Q,lebo treba mi potom aj dodatočný súhrný výkaz. ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.