Zavrieť

Porady

Zmena sídla sro, zmena obchodneho mena

Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
Usporiadat
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

rissoK
Ahojte. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel pomoct, ako postupovat pri zmene mena sro a pri zmene sidla sro. Pozeral som viacero prispevkov na tuto temu, no nejako som z toho uceleny obraz neziskal. Potrebovla by som vediet cely postup a moje povinnosti pri uskutocneni tejto zmeny. Ak by mi vedel niekto, kto s tym ma skusenosti pomoct, bol by som Vam vdacný... Dakujem
určite si musíš splniť oznamovaciu povinnosť a to do 15. dní odniesť fotokópiu nového výpisu z obchodného registra na daňový úrad, zdravotné poisťovne, sociálnu poisťovňu, úrad práce.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Daniek, najprv to treba predsa všetko vybaviť na ORSR na príslušnom Okresnom súde, ktorý to všetko zmení a vystaví nový výpis z OR. A v tomto držím palce, lebo ja sa o to snažím už asi cca mesiac.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ale keď ten postup predtým neovládam tak píšem aspoň to čo viem určite

nepojedla som všetku múdrosť sveta
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

daniek
ale keď ten postup predtým neovládam tak píšem aspoň to čo viem určite

nepojedla som všetku múdrosť sveta
ani ja

ale nie, myslela som si, že si zle pochopila zadavateľa témy.ospravedlňujem sa.
0 0
dumap dumap

dumap je offline (nepripojený) dumap

rissoK, najskôr musíš zvolať Valné zhromaždenie, kde predmetom bude zmena názvu a sídla spoločnosti, urobíš zápis z valného, podpisy konateľov by mali byť overené notárom, vypíšeš návrh na OR príslušného súdu, tlačivo je na stránke www.orsr.sk, doručíte na súd, kolok je myslím 1000 sk, ale nie je to na 100%, to si over na súde. Po vykonaní zmeny príde z OR výpis, s ktorým náhlasiš zmenu na daňovom úrade, soc.poisťovni, zdravot.poisťovniach, banke, kde máš účet a príp. aj dodávateľom, lebo odo dňa zmeny ti musia na daňových dokladoch uvádzať nové údaje. Mala by sa zmeniť aj spoločenská zmluva, ktorá bude doplnená o zmenu. Takto to mám odskúšané ja 2x.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Tu priliepam to tlačivo pre nahlásenie zmeny v OR:
0 0
rissoK rissoK

rissoK je offline (nepripojený) rissoK

dumap
rissoK, najskôr musíš zvolať Valné zhromaždenie, kde predmetom bude zmena názvu a sídla spoločnosti, urobíš zápis z valného, podpisy konateľov by mali byť overené notárom, vypíšeš návrh na OR príslušného súdu, tlačivo je na stránke www.orsr.sk, doručíte na súd, kolok je myslím 1000 sk, ale nie je to na 100%, to si over na súde. Po vykonaní zmeny príde z OR výpis, s ktorým náhlasiš zmenu na daňovom úrade, soc.poisťovni, zdravot.poisťovniach, banke, kde máš účet a príp. aj dodávateľom, lebo odo dňa zmeny ti musia na daňových dokladoch uvádzať nové údaje. Mala by sa zmeniť aj spoločenská zmluva, ktorá bude doplnená o zmenu. Takto to mám odskúšané ja 2x.
Dakujem! Chcem sa este opytat, ci tento proces je rovnaky aj pri sro, ktorá bola zalozena notárskou zapisnicou, je jednoosobová s jednym konatelom, ktorý vykonáva funkciu valného zhromazdenia.
Chcel by som sa este spytat, ci je potrebná nová notárska zápisnica, ked sa mení meno spolocnosti a sídlo.
A ak by som este mohol pootravovat, nema nahodou niekto z vás zápis z valného zhromazdenia týkajúci sa tejto veci. Som v tom naozaj zatial zaciatocnik a sef to cele nechal na mna. Zatial dakujem velmi pekne. Si naozaj velmi fajn, ze mi taktio pomahas... Riso
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rissoK
Dakujem! Chcem sa este opytat, ci tento proces je rovnaky aj pri sro, ktorá bola zalozena notárskou zapisnicou, je jednoosobová s jednym konatelom, ktorý vykonáva funkciu valného zhromazdenia.
Chcel by som sa este spytat, ci je potrebná nová notárska zápisnica, ked sa mení meno spolocnosti a sídlo.
A ak by som este mohol pootravovat, nema nahodou niekto z vás zápis z valného zhromazdenia týkajúci sa tejto veci. Som v tom naozaj zatial zaciatocnik a sef to cele nechal na mna. Zatial dakujem velmi pekne. Si naozaj velmi fajn, ze mi taktio pomahas... Riso
Kolok na zmenu zápisu do OR je 2 000,- Sk.

Pri s. r. o., ktorá má jedného konateľa je to tak, že notár musí spísať novú notársku zápisnicu už s tou zmenou! Ja som teraz vybavovala zmenu súpisného čísla, a vôbec mi netrebalo zápisnicu z valného zhromaždenia, len novú notársku zápisnicu.
Nezabudni na kolok, a hlavne v návrhu na zápis zmeny do OR myslím, že je to niekde vzadu na posledných stranách sa píšu konatelia-ich podpisy musia byť notársky overené, ináč ti to OR vráti a návrh zamietne.

Najprv musíš prejsť tým zdĺhavým procesom na OR, až potom sa budeš zaoberať oznamovaniu zmeny všetkým inštitúciám a obchodným partnerom.
0 0
ALA1+1 ALA1+1

ALA1+1 je offline (nepripojený) ALA1+1

ak budete mať vybavený OR, pôjdete na živnostenský úrad, potom to oznámite daňovému úradu, sociálnej poisťovni a zdravotnej poisťovni. Do zdravotnej musíte dať aj výpis o OR o zmene, do sociálnej stačí len zmena adresy. Na daňový tiež výpis z OR
0 0
rissoK rissoK

rissoK je offline (nepripojený) rissoK

Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
0 0
rissoK rissoK

rissoK je offline (nepripojený) rissoK

Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

rissoK
Dakujem Vám vsetkym za rady. Nerozumiem vsak este jednej veci.
Spolocnost bola zalozena jednou osobou notárskou zápisnicou v roku 2002. Odvtedy sa však vela zmenilo a teraz sa takato sro zaklada zakladatelskou listinou a nie notárskou zápisnicou. Kedze ja vsak mam notarsku zapisnicu nie je mi celkom jasne, ako mam postupovat. Mam spravit u notara novu notarsku zapisnicu - myslim tym opravenu staru notarsku zapisnicu, ked uz tento institut pri sro nie je, alebo mam spravit novu zakladatelsku listinu, kde uz uvediem zmeny?? Vsetky ostatne kroky ohladom zmeny mena a sidla su mi jasne. Ak mi este niketo vie pomoct ocenim to.
Dakujem RISO
Ak bola s.r.o. založená notárskou zápisnicou, tak staci ak ju vezmeš, pôjdeš za notárom a ten ti spraví novú už so zmenami. Síce pekne zackavas, ale tak to už na slovensku chodí. Ale samozrejme ak je tá s.r.o. má len jedného konateľa!!!
0 0
suzie111 suzie111

suzie111 je offline (nepripojený) suzie111

Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

suzie111
Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?
suzie111, mne to tak povedal právnik, takže takto som to tu aj ja napisala. Rada si necham poradiť aj ja, čo by bolo lepsie ako znova zaplatit nejakých 4 500,- za novú notársku zápisnicu.
A ja nikoho neplaším, len rozprávam ako to bolo v mojom prípade. To vies, ked ti nikto nevie dat informáciu aku potrebujes, zavolas na okresny sud a tam ta nevie ani prepnut na niekoho kto ti vie tu info podat tak to by každého nahnevalo.
0 0
rissoK rissoK

rissoK je offline (nepripojený) rissoK

suzie111
Ahojte, som tu ešte nová ale nedá mi trošku poopraviť poraďaka Nikulík. Na púvodnej notárskej zápisnici nemusíš nič meniť, pretože je formou notárskej zápisnice napísaná zakladateľská listina. Doporučujem pre rissoK, vykonaj svojim rozhodnutím zmenu zakladateľskej listiny a vydaj jej úplné znenie. U nás to tak spoň právnici robia. Tvoj podpis na rozhodnutí o zmene zakladateľskej listiny musí byť overený notárom alebo na úrade. Podľa zmeny zákona, na ktorú upozorňuješ už nemusi byť zakladateľská listina písaná formou notárskej zápisnice, no musí mať všetky náležitosti spoločenskej zmluvy. A nedaj sa plašiť od Nikulík, nie je to také strašné. rissoK stačí ti toľko a súhlasíš?
Ahoj. Dakujem za radu. Takze ja svojim rozhodnutim ako jediný spoločník, ktorý vykonáva pôsobnost Valného zhromazdenia rozhodnem o zmene mena spolocnosti a o zmene sídla spolocnosti, ktorú mi notár overí. Potom musím napísať uplne novú zakladatelskú listinu, kedze predtým bola len notárska zápisnica, uz so zmenami, o ktorých som rozhodol vo vyssie spomínanom rozhodnutí. S touto zakladatelskou listinou a s mojim rozhodnutim potom pôjdem za notárom, ktorý my to da cele dokopy. Alebo uz s tou novou zakladatelskou listinou za notárom nemusím?
Aspoň takto som to pohopil. Alebo sa mylim?
0 0
Gido Gido

Gido je offline (nepripojený) Gido

pre rissoK: Ak som dobre rozumel suzie111 (a ako to poznám aj ja), stačí keď svojim rozhodnutím prijmeš dodatok, teda rozhodneš dodatkom o zmene zakladateľskej listiny, tento podpíšeš pred notárom a následne vypracuješ úplné znenie zakladateľskej listiny, ktoré stačí, keď podpíše konateľ (podpis nemusí byť overený). Je to zrozumiteľnejšie? suzie111, rozumel som tomu dobre? Súhlasíte s mojím vysvetlením, resp. príspevkom?
0 0
peto.amater peto.amater

peto.amater je offline (nepripojený) peto.amater

Zdravím, chcem tiež zmeniť sídlo s.r.o., a neviem ako na to. Z tohto čo tu píšete už mám veľkú hlavu. Tak čo teda treba spraviť? Vypísať žiadosť, to mi je jasné, potom prijmem dodatok o zmene zakladateľskej listiny a vypracujem úplné znenie zakladateľskej listiny tak ako napísal Gido? A to si môžem zvoliť akúkoľvek novú adresu, alebo potrebujem niekomu predložiť aj zmluvu o nájme? A živnostenský list? To sa zmení nejako automaticky, alebo aj tam musím niečo vybaviť?
0 0
peto.amater peto.amater

peto.amater je offline (nepripojený) peto.amater

Jaj a ešte niečo, môžem si pridať nejaké predmety podnikania do toho tlačiva z orsr.sk, k tej zmene sídla spoločnosti? Je to nejako špeciálne spoplatňované? Som počul, že za každý nový prednet podnikania je 1000.-sk kolok. Ďakujem všetkým za rýchle info...
0 0
profi-t profi-t

profi-t je offline (nepripojený) profi-t

Ahojte! Mám otázku. Idem meniť adresu sídla už existujúcej sro.
Chcem sa spýtať, či si počínam správne:
1. valné zhromaždenie - zápisnica o zmene sídla - overená notárom - 2x
2. úplné znenie spoločenskej zmluvy - podpísané konateľom a overené - 2x
3. zakúpiť kolok v hodnote 2.000 Sk, priložiť 1x overenú nájomnú zmluvu a vyplniť 1x návrh na zmenu na Obchodný register - overiť a zaslať.
4. po vydaní nového výpisu z OR - predložiť zmenu na Živnostenský register vrátane kolku v hodnote 100 Sk.
5. nahlásiť zmenu na úrady - DU, SP, ZP...
Viem to správne????
A ešte jednu otázku.
I.) Ak napríklad prekladám sídlo z jedného mesta do druhého a tým pádom sa mení aj Okresný súd - tak túto zmenu treba previesť len na "starom" Okresnom súde? Novému to treba nejako nahlásiť?
II.) Treba, alebo netreba prikladať k tejto zmene čerstvý výpis s registra trestov? Pri rozširovaní predmetov činnosti na ŽÚ pýtajú čerstvý výpis z registra trestov, no dúfam, že pri presune sídla to netreba.
Prosím o Váš názor. Ďakujem.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahojte, dnes nam prišlo z okresneho sudu odmietnutie vykonanie zmeny v OR. Menili sme supisne čislo a konateľa. Supisné číslo som vyplnila v navrhu na zapis zmeny pre s.r.o. na str. P8/2, konateľa na strane P8/3, pridali sme všetky prílohy. Odmietli nam to vykonanať z dôvodu: "Navrhovateľ v návrhu na strane P8/6 naenavrhuje vykonať zmenu zapísaných údajov."
Ale ved na strane 6 je pisane o spoločníkoch. Môže byť, že tam mal byť vklad konateľa vyplatený star.konateľovi?
A este jedna otazka, to teraz musime znova všetky prílohy od notara pridať, aj kolok? Neda sa to doplniť cez namietku na ktoru mame 15 dni?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať