Zavrieť

Porady

Dovolenka -materska

zamestnankyna ide 1.4.2007 na matersku dovolenku. Ma narok na celu dovolenku t.j. 20 dni alebo sa jej bude kratit a ak ma narok na celu dovolenku moze si ju vycerpat v marci 2007.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Dodenko Pozri príspevok
    zamestnankyna ide 1.4.2007 na matersku dovolenku. Ma narok na celu dovolenku t.j. 20 dni alebo sa jej bude kratit a ak ma narok na celu dovolenku moze si ju vycerpat v marci 2007.
    Áno, má nárok na celú dovolenku za rok 2007. Krátila by sa až za prvých 100 pracovných dní trvania RD, čo nie je jej prípad.
    Ak s tým zamestnávateľ súhlasí, môže si ju vyčerpať aj v marci 2007.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    jankasm Pozri príspevok
    Áno, má nárok na celú dovolenku za rok 2007. Krátila by sa až za prvých 100 pracovných dní trvania RD, čo nie je jej prípad.
    Ak s tým zamestnávateľ súhlasí, môže si ju vyčerpať aj v marci 2007.
    V niektorom vlákne som čítal, že do tých 100 dní sa započítava i PN. Je to pravda?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    V niektorom vlákne som čítal, že do tých 100 dní sa započítava i PN. Je to pravda?
    Áno, aj prípadná PN sa započíta.Bližšie § 109 ZP.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, aj prípadná PN sa započíta.Bližšie § 109 ZP.
    OK. Dík. Ten § poznám, iba jeho znenie je veľmi šalamúnske. Najmä ten text: ...a pre dôležité osobné prekážky v práci, ktoré sa neuvádzajú v §141, ods. 2...

    Ibaže nemám zákon s výkladom. Takže sa do 100 dní započítava celý § 141 okrem ods. 2..?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    OK. Dík. Ten § poznám, iba jeho znenie je veľmi šalamúnske. Najmä ten text: ...a pre dôležité osobné prekážky v práci, ktoré sa neuvádzajú v §141, ods. 2...

    Ibaže nemám zákon s výkladom. Takže sa do 100 dní započítava celý § 141 okrem ods. 2..?
    Nie, dovolenka sa práveže kráti iba o tie, ktoré sa neuvádzajú v tom odst.2. Polopatisticky, § 141 odst. 1, a 2 tak ako je uvedený nekráti nárok. Viď môj ďalší príspevok.
    Naposledy upravil Tweety : 20.02.07 at 11:14

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, dovolenka sa práveže kráti iba o tie, ktoré sa neuvádzajú v tom odst.2. Polopatisticky, § 141 odst. 1, a 2 tak ako je uvedený nekráti nárok.
    Este raz..akosi to nemôžem normálne pochopiť.
    §141 ods. 1 - patri sem napr. PN, OČR - zahŕňam do 100 dní a znižujem nárok na dovolenku

    §141 ods. 2 - patrí sem napr. ošetrenie u lekára, preventívna prehliadka... - nezahŕňam do 100 dní a neznižujem nárok na dovolenku.

    Je to takto?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    machinak Pozri príspevok
    Este raz..akosi to nemôžem normálne pochopiť.
    §141 ods. 1 - patri sem napr. PN, OČR - zahŕňam do 100 dní a znižujem nárok na dovolenku

    §141 ods. 2 - patrí sem napr. ošetrenie u lekára, preventívna prehliadka... - nezahŕňam do 100 dní a neznižujem nárok na dovolenku.

    Je to takto?
    Podarilo sa mi to domotať celkom . Takže ešte raz, tie ktoré sú uvedené v odst.2 nekrátia, a tie ktoré tam nie sú uvedené krátia. Nechcela som zmiasť. Mea culpa. Je to tam fakt šalamúnsky. je to teda tak, ako si uviedol.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.