Zavrieť

Porady

odchodne a odstupne pri prepusteni z dovodu nadbytocnosti 1 rok pred dochodkom

manzelku chcu prepustit z prace pre nadbytocnost - je ucitelka na malotriednej zs, je malo ziakov, budu spajat rocniky. manzelka ma 1 rok do dochodku - na co ma narok ak by ju prepustili
Naposledy upravil Mariana B. : 07.08.14 at 20:27 Dôvod: uprava nazvu otazky
kopretinka načo zakladáš stále nové témy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    logomania je offline (nepripojený) logomania

    logomania
    Ak by išla do predčasného dôchodku, tak dostane aj odchodné.
    Tweety nemusí ho dostať

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jedine na odstupné. Na odchodné ešte nemá nárok, lebo nedovŕšila dôchodkový vek.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R ?? prečo? - dovŕšenie dôchodkového veku nie je podmienkou ..
    Chobot To je síce pravda, ale nemyslím, že manželka luskáčika má priznaný invalidný dôchodok - to by snáď uviedol. A keď nepoberá ani starobný ani invalidný dôchodok, nemá nárok podľa ZP na odchodné - viď § 76a ods. 1:

    (1) Zamestnancovi patrí pri prvom skončení pracovného pomeru po vzniku nároku na starobný dôchodok alebo invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení.
    Katy a R ani ID ne nemusí byť - zabudol si na odst 2!
    ale zadávateľ to už má aj v odkazoch - že čo treba
    Chobot Daj to aj sem do témy, ak sem v budúcnosti príde niekto s rovnakým problémom.
    Zuzanka_ba zadávateľ nenapísal, že má v úmysle ísť na predčasný starobný dôchodok, tak som asi nesprávne domyslela že nejde žiadať.. niektorí napr. nejdú kvôli zníženiu star. dôchodku
    dobre že si dala info, asi o tom nevedel, dik za upozornenie
      zbaliť

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Napadlo mi, školy ešte mávajú kolektívne zmluvy, treba preštudovať aj tam, či by neboli nejaké extra benefity, vyššie odstupné než podľa zákonníka práce.
    Na odchodné nemá nárok.

    odchodne a odstupne pri prepusteni z dovodu nadbytocnosti 1 rok pred dochodkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.