Zavrieť

Porady

kupa bytu od mamy

Dobry den,

Aby som opisala svoj problem.Mam schvaleny uver v CSOB s odlozenym cerpanim 6mesiacov, tato doba sa konci v auguste.
Vhodnu nehnutelnost som zatial nenasla.Tak sme sa dohodli s mamou,ze odkupim byt od nej a tak si vycerpam uver-a vlastne mi peniaze ostanu,kym si nenajdem vhodnu nehnutelnost, ktoru uz potom vyplatim vlastne v hotovosti./kedze peniaze realne ostanu mne/
Mamina je vlastnik bytu,obe mame v byte trvalý pobyt viac ako 10rokov.
Zaujimalo by ma ako sa da tento predaj zrealizovat aby sme nemuseli vsetko prepisovat na mna /elektriku,vodu,kurenie.../ Vlastne kupit byt len na ucel vycerpania uveru.
Alebo este sme rozmyslali, ci by sa to nedalo urobit,ze by som odkupila z bytu iba jednu izbu-neviem, ci je to mozne /kvoli banke/
Mozete mi poradit ako by bolo najlepsie takuto kupu realizovat s co najmesimi vydavkami???

Dakujem pekne, Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Kupovať musíte celý byt. Ak budete tým bytom aj ručiť, budete ho môcť previesť (darovať) späť matke len so súhlasom banky resp. po založení inej nehnuteľnosti. S prevodom záložného práva sú spojené poplatky banke na zmenu zmluvnej dokumentácie, poplatky na kataster a prípadne znalecký posudok na novú nehnuteľnosť. Ďalšie poplatky katastru v prípade darovania bytu s5 matke. Zároveň sa stráca niekdajšia výhoda daňového oslobodenia pri prípadnom následnom predaji bytu matkou.
    Pri energiách ide o odberné miesto, nie o nehnuteľnosť. To by až taký problém nebol, aj keď zmena by bola to najmenšie, čo Vás čaká.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Príklad, ktorý si opísala sa bežne používa v praxi, ide o klasickú kúpu, kde platenie energií najlepšie zistíš keď zavoláš priamo do spoločností, ktoré Vám ich dodávajú. Určite v tom nebude problém. Existujú aj možnosti ako kúpiť iba časť bytu, viem, že kolegovia to tak niekedy využívali. Najlepšie je sa obrátiť s prosbou o pomoc na nejakého odborníka, keď sa popýtaš vo svojom okolí, určite má niekto kontakt na nejakého šikovného finančníka. Alebo si to potom obehaj sama...

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    tat, tak - zakladáš banke celý byt, nie len časť a dôležitá je hodnota bytu!! na žiadanú výšku úveru, musí mať aj nehnuteľnosť určitú hodnotu, to ti v banke povedia, aká musí byť hodnota nehnuteľnosti, iba v tom prípade ti ho preplatia... treba si dať byt oceniť súdnemu znalcovi. viem, že v CSOB ti nejakého môžu prideliť, alebo si zoženieš sama (najlepšie po známosti).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.