Zavrieť

Porady

Koniec pracovného pomeru k 31.10. a nástup na materskú dovolenku k 1.11.2017

Dobrý deň,
k 31.10.2017 mi končí pracovný pomer, k 1.11.2017 pravdepodobne nastupujem na materskú dovolenku, mám nárok na materský príspevok.
1) Kto mi potvrdzuje tlačivo o materskej, keďže k dátumu nástupu na MD už nebudem v PP? Stačí tlačivo priniesť do Sociálnej poisťovne, ktorá už bude komunikovať s bývalým zamestnávateľom alebo je potrebné si toto stále potvrdiť u zamestnávateľa, hoci PP ku dňu nástupu na MD skončil?
2) Je potrebné sa v tejto situácií niekde "registrovať"? Úrad práce ku dňu nástupu na materskú totiž vyraďuje uchádzačky z evidencie
3) Pokiaľ by som sa do 31.10.2017 zamestnala u iného zamestnávateľa, ale súčasne by mi terajší pracovný pomer ešte trval, môže mi tlačivo o materskej potvrdiť už nový zamestnávateľ, u ktorého pracovný pomer bude trvať aj po nástupe na materskú?
4) Prípadne, aký model riešenia tejto situácie by bol najvhodnejší tak, aby mi odpadla zbytočná byrokracia a doťahovanie sa s úradmi?
Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede a pomoc.
Petra
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy máš termín pôrodu?
veronikasad Máš splnenú podmienku 270 dní nemocenského poistenia v posledných dvoch rokoch?
brunkish Áno, podmienku mám splnenú, termín pôrodu v polovici decembra, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Koniec pracovného pomeru k 31.10. a nástup na materskú dovolenku k 1.11.2017

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.