Zavrieť

Porady

Alfa-DPH

Ahojte,

ako zaúčtujete Faktúru v programe ALFA od dodávateľa, ktorý je neplatca DPH? Tzn., odberateľ (v mojom prípade - ja som platca DPH a dodávateľ nie je platcom DPH)

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Anita7 Pozri príspevok
    Ahojte,

    ako zaúčtujete Faktúru v programe ALFA od dodávateľa, ktorý je neplatca DPH? Tzn., odberateľ (v mojom prípade - ja som platca DPH a dodávateľ nie je platcom DPH)

    Ďakujem
    Faktúru v prvom rade zaeviduješ do knihy záväzkov a to tým spôsobom, že celú sumu dáš do riadku s 0% DPH. Tak budeš mať celú sumu v záväzku.
    Keď uhradíš faktúru, dáš buď výdavok (v hotovosti, alebo z banky), spáruješ so záväzkom cez F7 a celá suma sa ti dostane do VOZD (podľa členenia, čoho sa faktúra týka)
    Naposledy upravil rodina1 : 23.01.11 at 19:57

    katka s. je offline (nepripojený) katka s.

    katka s.
    Pri evidencii záväzku v riadku s názvom Typ dokladu otvoríš roletku a vyberieš čo potrebuješ - Faktúra EU tovar, služby, par. 69..... Podľa toho čo vyberieš sa ti suma nasmeruje do daň. priznania DPH. Uvedieš menu v akej je faktúra vystavená, príp. sumu v cudzej mene a kurzy (program vždy vysvieti dátum z ktorého máš uvieš kurz záväzku).
    Naposledy upravil katka s. : 23.01.11 at 20:27

    Anita7 je offline (nepripojený) Anita7

    Anita7
    Ako postupovať v prípade, resp. či existuje možnosť uplatniť si odpočet DPH v prípade, ak som uhradila FA od dodávateľa (platca DPH) v mesiaci, v ktorom som sa stala aj ja platcom DPH?

    Dátum vystavenia FA ako aj dátum zdaniteľ.plnenia je mesiac, v ktorom som ešte nebola platcom DPH.....

    Ako to zaúčtovať v "ALFE"?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.