Zavrieť

Porady

Spoločný dvor

Dobrý deň, chcela by som sa dačo spýtať ohľadom spoločného dvora.
Bývame dve rodiny v jednom dvore, domy sú zasebou a vedľa nich je spoločný dvor. Problém je v tom, že tá rodina čo býva vpredu parkuje autá na spoločnom dvore(väčšinou dve tri auta.... čím zaplní skoro celý dvor.) Este k tomu ho zapracú bordelom takže sa nedá prejsť cez ten spoločný dvor k ulici...... doslova musim kluckovať a preskakovať tie prekázky......

V zákone sa píše, že spolumajitel môze nemôže nakladať s majetkom na úkor iných spolumajitelov.......

Samozrejme sme to skusali dohovorom ale majitel na nás vybehol a vulgárne nám nadával Tento spoločný dvor patrí môjmu mužovi a jeho bratovi, s ktorým sa už 20 rokov nerozpráva.......
Dá sa na to niekde sťazovat? Na okresný súd alebo u starostky?

Na nejakom fóre som čítala, že nemôže na spoločnom dvore parkovať bez súhlasu môjho muža, ale neviem ci je to pravda......

PLS Poradte niekto, bo sme zúfalí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mefistofeles666 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa dačo spýtať ohľadom spoločného dvora.
    Bývame dve rodiny v jednom dvore, domy sú zasebou a vedľa nich je spoločný dvor. Problém je v tom, že tá rodina čo býva vpredu parkuje autá na spoločnom dvore(väčšinou dve tri auta.... čím zaplní skoro celý dvor.) Este k tomu ho zapracú bordelom takže sa nedá prejsť cez ten spoločný dvor k ulici...... doslova musim kluckovať a preskakovať tie prekázky......

    V zákone sa píše, že spolumajitel môze nemôže nakladať s majetkom na úkor iných spolumajitelov.......

    Samozrejme sme to skusali dohovorom ale majitel na nás vybehol a vulgárne nám nadával Tento spoločný dvor patrí môjmu mužovi a jeho bratovi, s ktorým sa už 20 rokov nerozpráva.......
    Dá sa na to niekde sťazovat? Na okresný súd alebo u starostky?

    Na nejakom fóre som čítala, že nemôže na spoločnom dvore parkovať bez súhlasu môjho muža, ale neviem ci je to pravda......

    PLS Poradte niekto, bo sme zúfalí?
    Čudná rodina, veru čudná. Ak pekné slovo nepomôže, tak podaj podnet na obecný, miestny úrad.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Mefistofeles666 Pozri príspevok
    sak práve, že to ........ ze ci tam je daka sanca na uspech, ze ci sme v práve
    v práve ste, ale poznám to s vlastnej skúsenosti, že spoločný dvor je neskutočne problémová záležitosť.

    skús si prečítať toto:
    http://www.porada.sk/t114136-problem...nom-dvore.html
    http://moje.hnonline.sk/node/1525

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mefistofeles666 Pozri príspevok
    sak práve, že to ........ ze ci tam je daka sanca na uspech, ze ci sme v práve
    To určite ste , veď ak máte spoločný dvor, tak na jeho užívanie máte rovnaké právo, ako brat.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.