Zavrieť

Porady

Registracna pokladna

Dobrý den

otvárame obchod a chcem sa informovat o vsetkych povinnostiach ohladom pokladnice...co musim a co mozem...myslim uzavierky a pod. vsetko co potrebujem pre pripadnu kontrolu...

DAkujem
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

preštuduj si zákon o ERP ....

na porade je x príspevkov ohľadom ERP, napríklad....
http://www.porada.sk/t180165-zakon-o...-bod-18-a.html
1 0
matias-22 matias-22

matias-22 je offline (nepripojený) matias-22

no to som sa snazil lenze sa nemozem dostat na stranku mf... kde mozem najst cele znenie zákona o ERP? tu na porade som nasiel len casti... dakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

celé znenie zákona si nájdeš aj na napr.
http://www.zakonypreludi.sk/
0 0
matias-22 matias-22

matias-22 je offline (nepripojený) matias-22

dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Mam otazocku pre uistenie, ci som dobre pochopila. Ak SZCO vykonava stavebne prace v Nemecku, pride na stavbu a urobi nejaku pracu, za ktoru vystavi fakturu, pri prijati uhrady tejto faktury nemusi vystavovat podkladnicny doklad z ERP. Mam pravdu?
Dakujem za odpoved.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

už keď, ERP (podľa zákona o erp) sa používa na Slovensku , nie v zahraničí!!!!!!

dokonca ak firma ide predávať napr. palivové drevo na území SK musí viesť tržbu ERP, ak prejde hranice do AT tak ju nemusí mať......
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved. prajem prijemny vecer.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den, chcela by som sa este uisti, ak teda slovenska firma ma tovar, ktory ide predat napr. ceskej firme, s tym, ze tovar dovezie priamo do ciech. Nemusi mat ERP?Staci klasicky prijmovy doklad nie z ERP?
Dakujem za odpove
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Si firma, ktorá predáva tovar ? Iba do CZ ho predávaš ? Či aj na Slovensku ? Ak aj na Slovensku a v hotovosti, tak povinnosť evidovať tržbu ERP máš.
Naposledy upravil Economic : 10.05.12 at 05:26 Dôvod: upresnenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa este uisti, ak teda slovenska firma ma tovar, ktory ide predat napr. ceskej firme, s tym, ze tovar dovezie priamo do ciech. Nemusi mat ERP?Staci klasicky prijmovy doklad nie z ERP?
Dakujem za odpove
chýba info, či ide o hotovosť. v tvojom príklade ak aj zoberie hotovsť v Česku za tovar tam dovezený, nemusí mať ERP, stačí PPD. A ak v SR predáva tovar iba na faktúru, ktoré sú uhradené výlučne prevodom na účet, tak ERP nemusí mať.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím o radu, ak podnikateľ poskytuje služby - montáže zariadení a pod. , teraz sa mu ale trafil biznis, keď môže lacno kúpiť jeden veľký radiátor a potom ho predať ďalej - bez montáže, ide len o predaj toho produktu. Musí kvôli tomu jedinému obchodu mať registračnú pokladňu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
megyzah Pozri príspevok
Prosím o radu, ak podnikateľ poskytuje služby - montáže zariadení a pod. , teraz sa mu ale trafil biznis, keď môže lacno kúpiť jeden veľký radiátor a potom ho predať ďalej - bez montáže, ide len o predaj toho produktu. Musí kvôli tomu jedinému obchodu mať registračnú pokladňu?

Nemusí, ale tržbu nemôže prijať v hotovosti priamo od zákazníka. (na účet, alebo zloženkou)
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte, prosím o radu. Sme sro a budem pre umelcov z Ruska poriadať výstavu na území SR. Akým spôsobom môžeme predávať ich diela? Kupujúci bude vlastne kupovať dielo od umelca a naša sro potom umelcovi vyfakturuje províziu z predaja. Môžeme predávať diela v mene umelca napr. na kúpno-predajnú zmluvu + PPD? Nepotrebujeme ERP? Ešte napíšem že s umelcami máme uzatvorenú zmluvu o usporiadaní výstavy. Ďakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Neporadí nikto?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
certik Pozri príspevok
Ahojte, prosím o radu. Sme sro a budem pre umelcov z Ruska poriadať výstavu na území SR. Akým spôsobom môžeme predávať ich diela? Kupujúci bude vlastne kupovať dielo od umelca a naša sro potom umelcovi vyfakturuje províziu z predaja. Môžeme predávať diela v mene umelca napr. na kúpno-predajnú zmluvu + PPD? Nepotrebujeme ERP? Ešte napíšem že s umelcami máme uzatvorenú zmluvu o usporiadaní výstavy. Ďakujem
Jedna z otázok na DRSR je ...

4. Otázka:
Kto je povinný používať podľa zákona o ERP pokladnicu na evidenciu tržieb ?Je pravda, že sa táto povinnosť vzťahuje len na podnikateľov ?

Odpoveď:
Povinnosť používať ERP sa vzťahuje na fyzickú osobu alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie predáva tovar, alebo poskytuje službu podľa prílohy č. 1 zákona o ERP.
Povinnosť používania ERP sa vzťahuje na podnikateľov, ktorí súčasne spĺňajú tieto podmienky:
-
na základe oprávnenia na podnikanie (§ 2 ods. 2 Obchodného zákonníka) predávajú tovar alebo poskytujú službu podľa prílohy č. 1 zákona o ERP,
-
prijímajú tržby, pričom tržbou je platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok.
Ako z uvedeného vyplýva, pre posúdenie povinnosti používania ERP je rozhodujúce, či osoba, ktorá predáva tovar, alebo poskytuje služby uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP a v rámci tejto činnosti dosahuje tržby v hotovosti, má vydané oprávnenie na podnikanie. Podnikateľom podľa § 2 ods. 2 Obchodného zákonníka je osoba zapísaná v obchodnom registri osoba, ktorá podniká na základe živnostenského oprávnenia osoba, ktorá podniká na základe iného než živnostenského oprávnenia podľa osobitného predpisu alebo aj fyzická osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku výrobu a je zapísaná do evidencie podľa osobitného predpisu
Ak by nepodnikateľský subjekt napr. občianske združenie predával tovar alebo poskytoval služby na základe oprávnenia na podnikanie, pričom za predaj tovaru alebo za poskytnutú službu uvedenú v prílohe č. 1 zákona o ERP by prijímal úhradu v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, vzniká povinnosť evidovať prijaté tržby v hotovosti prostredníctvom ERP.
------------------------------------------
Nakoľko tovarom je akýkoľvek výrobok, polotovar, materiál alebo
surovina predávaný podnikateľom, tak pri predaji umeleckých diel je spoločnosť povinná predávať tieto diela prostredníctvom ERP ...t.j. tržba za diela evidovať v ERP ,nevidím žiadnu výnimku pre Vás .Toľko môj názor .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Mám internetový obchod, zákazníci platia bežne na účet. Buď dobierkou, alebo po prevzatí balíka zaplatia z účtu na účet. Dnes mi včak prišla jedna platba poukážkou na adresu, takže nie na účet.

A ja teraz rozmýšľam, čo s tým - môžem to vôbec prijať? Alebo prijať a poslať ešte raz v mene zákazníka na účet? Lebo takto mi vychádza, že je to platba v hotovosti a ja by som to mala prehnať cez registračku. Ktorú samozrejme nemám.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Dáša_ Pozri príspevok
Mám internetový obchod, zákazníci platia bežne na účet. Buď dobierkou, alebo po prevzatí balíka zaplatia z účtu na účet. Dnes mi včak prišla jedna platba poukážkou na adresu, takže nie na účet.

A ja teraz rozmýšľam, čo s tým - môžem to vôbec prijať? Alebo prijať a poslať ešte raz v mene zákazníka na účet? Lebo takto mi vychádza, že je to platba v hotovosti a ja by som to mala prehnať cez registračku. Ktorú samozrejme nemám.
pošli si ju ešte raz na účet -cestou poštovej poukážky....
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dáša_ Pozri príspevok
Mám internetový obchod, zákazníci platia bežne na účet. Buď dobierkou, alebo po prevzatí balíka zaplatia z účtu na účet. Dnes mi včak prišla jedna platba poukážkou na adresu, takže nie na účet.

A ja teraz rozmýšľam, čo s tým - môžem to vôbec prijať? Alebo prijať a poslať ešte raz v mene zákazníka na účet? Lebo takto mi vychádza, že je to platba v hotovosti a ja by som to mala prehnať cez registračku. Ktorú samozrejme nemám.
Však na pošte si tržbu normálne vyber a zaúčtuj do pokladne ako príjem za pohľadávku. Nie je to príjem od klienta ale od pošty. Na toto nepotrebuješ registračku. Zloženku ti prepláca pošta nie zákazník. Podľa mňa netreba ešte raz zloženkou posielať na účet.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Economic Pozri príspevok
Však na pošte si tržbu normálne vyber a zaúčtuj do pokladne ako príjem za pohľadávku. Nie je to príjem od klienta ale od pošty. Na toto nepotrebuješ registračku. Zloženku ti prepláca pošta nie zákazník. Podľa mňa netreba ešte raz zloženkou posielať na účet.
Až také jednoduché to asi nebude ...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Dáša_ Pozri príspevok
Mám internetový obchod, zákazníci platia bežne na účet. Buď dobierkou, alebo po prevzatí balíka zaplatia z účtu na účet. Dnes mi včak prišla jedna platba poukážkou na adresu, takže nie na účet.

A ja teraz rozmýšľam, čo s tým - môžem to vôbec prijať? Alebo prijať a poslať ešte raz v mene zákazníka na účet? Lebo takto mi vychádza, že je to platba v hotovosti a ja by som to mala prehnať cez registračku. Ktorú samozrejme nemám.
ved aj dobierky sa vyplacaju postovou poukazkou v hotovosti na adresu - je tam rozdiel jedine v tom, ze tu poukazku vypisujes ty uz pri odoslani balika
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať