Zavrieť

Porady

tlačivo

Dobrá deň poraďáci. Chcela by som Vás poprosiť , nemá niekto tlačivo o neuplatňovaní daňového bonusu a odvodov ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Asi potrebuješ Vyhlásenie na zdanenie príjmov (k daň. bonusu) a na zníženie sadzby na starobné poistenie. Pripájam tlačivá. Ale sú aj v časti Dokumenty, tlačivá ... tu na Porade.

    Eva11 je offline (nepripojený) Eva11

    Eva11
    ja potrebujem tlačivo, že zamestnanec si neplatňuje daňový bonus.Potrebuje to potvrdenie pre manželku. Ďakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    veru neevidujem také tlačivo, napíš mu len potvrdenie ako zamestnávateľ že si zamestnanec (uve´d všetky jeho nacionále.....) daňový bonus neuplatňuje....

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja tiež neviem o takom tlačive. Asi ani netreba. Ale možno nejaký zamestnávateľ je prehnane puntičkársky . Napíš mu potvrdenie, ako odporúča sway.
    Inak nárok na daňový bonus sa uplatňuje u zamestnávateľa podľa zákona a usmernenia DR takto:
    " 2.3. Preukazovanie nároku na daňový bonus ( § 37 zákona o dani z príjmov)
    Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane predložením:
    a) dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu ( napr. rodný list vyživovaného dieťaťa), dokladu o návšteve školy, ak maloleté dieťa skončilo povinnú školskú dochádzku, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
    b) potvrdením príslušného územného úradu o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa."
    Nič iné, keď podpíše vyhlásenie, nie je potrebné.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    bože ľudkovia, už sme ako v parlamente - zaoberáme sa niečím čo neexistuje.
    ide tu o toto:
    Eva11 zrejme potrebuje dať zamestnancovi potvrdenie o tom že si u nich zamestnanec neuplatňuje daňový bonus, ako sa voľakedy dávalo potvrdenie,že si neuplatňuje odpočítateľnú čiastku na dieťa, keďže majú asi nejakú príliš pedantnú mzdárku v manželkinej práci, ktorej nestačí jej vyhlásenie....takže tlačivo neexistuje, nech mu napíše normálny firemný list... ako som písala dolu..... jóóój......

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Potrebujem konateľa odhlásiť ako SZČO zo VšZP. Prosím o tlačivo, na stránke vszp.sk to neviem nájsť. Vdaka.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Konečne som si našla to tlačivo zároveň ho vkladám do tlačív.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Valika, daj to tlačivo aj sem prosím Ťa. Do Dokumenty, tlačivá sa to dostáva dosť neskoro - možno o týždeň, dva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.