Zavrieť

Porady

Plieseň v byte

Chcela by som radu, okolo okien sa mi v zime vytvorila plieseň - ako ju odstrániť čo najefektívnejšie?
Usporiadat
M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Ja používam SAVO proti pliesňam. Nastriekaš to, necháš pôsobiť a potom už len utrieš. Myslím, že je to aj na steny, keď ti po zatečení vznikne plieseň. Podľa mňa je to dosť účinné, ale nezaručujem, že budúci rok sa ti neobjaví zasa
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Majka K Pozri príspevok
Chcela by som radu, okolo okien sa mi v zime vytvorila plieseň - ako ju odstrániť čo najefektívnejšie?
Skús ju postriekať savom, /flaška s rozprašovačom/ mala by sa stratiť malovka sa vybieli. Záleží aká je tá pleseň veľká, či v začiatkoch atď.
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Savo na plesne s rozpračovačom mám vyskúšané, dokonca aj na farebnej
maľovke. Nemá to chybu. Pleseň sa mi neobjavila ani na ďalšiu zimu.
0 0
vrabcek1 vrabcek1

vrabcek1 je offline (nepripojený) vrabcek1

Savo je dobré, ale v prvom rade treba zistiť príčinu plesne, aby sa nedávala každú zimu.
0 0
Majka K Majka K

Majka K je offline (nepripojený) Majka K

Ďakujem pekne...skúsim, však za pokus nič nedám a keď sa objaví i na ďalší rok - na budúci skúsim niečo iné....ešte raz díky
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

M&G Pozri príspevok
Ja používam SAVO proti pliesňam. Nastriekaš to, necháš pôsobiť a potom už len utrieš. Myslím, že je to aj na steny, keď ti po zatečení vznikne plieseň. Podľa mňa je to dosť účinné, ale nezaručujem, že budúci rok sa ti neobjaví zasa
Príčinou tvorby plesne okolo okien - väčšinou na špalete okna - je nedostatočné utesnenie orámu okna. V prípade,že sú tookná staršie,je treba odlištovať okno a škáry pretmeliť. Kedysi namiesto tepelnej izolácie / bavlna / stavbári vyplnili tento priestor papierom alebo aj ničím.&omylom somcitovala iný príspevok,mal tam byť prvý od Majky.
Naposledy upravil lubica_02 : 14.07.07 at 17:40
0 0
martinaj martinaj

martinaj je offline (nepripojený) martinaj

My sme s úspechom použili Biostat Asanex.
0 0
Madam Kurie Madam Kurie

Madam Kurie je offline (nepripojený) Madam Kurie

Predseda SVB
.. a hlavne častejšie (krátko) vetrať. V zimnom období sa prané veci sušia v byte. Výsledok sú plesne. Pri odstraňovaní pomáha oškriabať omietku -trocha agresívne ale účinok spolu so Savom väčší.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Madam Kurie Pozri príspevok
... Pri odstraňovaní pomáha oškriabať omietku -trocha agresívne ale účinok spolu so Savom väčší.
...neviem, neviem... to škrabanie plesne odborníci nedoporučujú. Práveže sa tým rozptýlia výtrusy do ovzdušia a môžu sa veselo množiť ďalej...
0 0
Ciffo Ciffo

Ciffo je offline (nepripojený) Ciffo

martinaj Pozri príspevok
My sme s úspechom použili Biostat Asanex.
A prosím ťa nevieš kde v BA by som kúpil ten Biostat Asanex? Spozoroval som totiž, že v dvoch izbách sa mi začína tvoriť plieseň nad oknami. Žeby som nedostatočne vetral?
0 0
lenkarol lenkarol

lenkarol je offline (nepripojený) lenkarol

Ahojte,

kupili sme byt v povodnom stave a ako bonus nam tiez po odstahovani povodnych majitelov ostala plesen v izbe, kde chceme mat spalnu a v murovanej spajzi na stenach. samozrejme o tom sme informovani neboli, ale tiez sa s nou musime nejako vysporiadat. az dodatocne sa prekecol syn majitelky, ze mama to striekala savom a na jar to zmizlo, avsak v zime sa zas objavila. nastriekali sme to pripravkom proti plesni, celkom pekne sa to stratilo, ale je to vo velkom rozsahu, takze sme sa dohodli, ze najprv to cele prestriekame, aby sme ju zahubili a potom oskrabeme omietku, aby sa spory nedostali do celeho bytu. plesen je v rohu miestnosti, ale izba nie je rožná v ramci panelaku, ide od parkiet az po vrch, tak asi budeme musiet v rohu rozobrat aj parkety a pozriet,co je pod nimi. uz tyzden chodime pravidelne striekat, tak uvidime, aky bude vysledok, cakame babo a veru v spalni s malym dietatom a plesnou nebudem existovat. dom maju na jar zateplit, my vymiename aj okna, tak dufam, ze sa to strati. mam taky pocit, ze byvali majitelia asi ani v tej izbe nevetrali, lebo okno je rovnako plesnive a v takom stave, ze ked nam zameriavali okna, skoro chudak chlap z neho vypadol. moze byt tento postup ucinny?L
0 0
Lueli Lueli

Lueli je offline (nepripojený) Lueli

Tu je dosť obsažný článok o rosení okien - častá príčina rozšírenia plesní
http://mojdom.zoznam.sk/cl/180074/Za...rosenych-okien

tu iné články o rosení okien
http://mojdom.zoznam.sk/?query=rosenie&where=a

tu niekoľko článkov o plesni v byte
http://mojdom.zoznam.sk/?query=plese%F2&where=a

Zdar!
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Taká plieseň to je zlo. Výmenou okien aj ja som objavila plieseň v byte. Mám byt do štvorca a presne v opačných - teda na uhlopriečku- rohoch sa nám plieseň objavila. Našla som množstvo článkov k tejto problematike na internete a rady boli dobré. V tých rohoch mám rosné body - stavebný výraz, vraj a tak treba upraviť v dome: vetranie, varenie v hrncoch zavretých- neuniká para, vetranie kúpelne atď.t.j. zníženie vlhkosti. Jedine dýchať nám dovolili, ale aj dýchaním vzniká vlhkosť. NIkdy nesuším prádlo v dome na radiátoroch v kúpelni atď.

Dá sa to dosiahnúť, ale je potrebné to sledovať. Ináč plieseň som odstránila prípravkom LARIN proti plieni a viac ju nemám. Ale deformácia mi ostala. Stále to kontrolujem a plieseň nemám.
0 0
Ciffo Ciffo

Ciffo je offline (nepripojený) Ciffo

Takže už som kúpil ten prípravok. Vyskúšam a dám vedieť účinok.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Môžete odstraňovť následok, ale lepšie by bolo odstrániť príčinu.Zrejme neodborne namontované okná.
0 0
hanny hanny

hanny je offline (nepripojený) hanny

Príčinou plesní je relativne studená stena na ktorej kondenzuje voda - rosný bod je vemi posunutý do miestnosti (zatečenie to ešte urýchli, vtedy stena znižuje izolačné schopnosti a je studenšia).
Obvykle to spôsobia nové okná, ktoré lepšie izoluju menej sa kúri radiatorom pod oknami, a je malá výmena vzduchu v miestnosti. Mohol by pomôcť izolačný obklad ostenia na vonkajšej strane steny okna.
U mna sa vyskytla plesen aj v rohu miestnosti na stene okna čo je jednoznačným dôkazom najchladnejšieho miesta - takzvaný tepelný most. Pri plesniach na stenách by mohla pomôcť vonkajšia tepelná izolácia, ked sa rosný bod posunie viac do steny, stena bude teplejšia. Stretol som sa aj s riešením vnutornej obmurovky, keď tiež nižšia teplota pri ktorej kondenzuje voda je viac vo vnutri steny a vlhký vzduch sa k nej nedostane alebo jeho teplota na povrchu steny nepoklesne natolko aby sa vyzrážavala voda.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Ja používam Bref na plesne. Je s rozprašovačom a tvorí penu. Takže na zvislé steny lepšie priľne. Ale potom opadá malovka. A nie je to navždy.
0 0
zebakalop zebakalop

zebakalop je offline (nepripojený) zebakalop

moja otazka suvisi s plesnami, ale trocha z ineho pohladu
moj stary otec byva s najmladsim synom v dome a postupom casu sa im vytvorili na stenach v dome plesne - neriesili to, maju ich na stenach uz cele "mapy"
ani po viacnasobnom varovani ostatnych deti stareho otca a teda synovych surodencov ohladom zdravotneho rizika si nedaju poradit a hlavne syn nechce odstranit plesne na vlastne naklady aj ked tam byva
stary otec mal diagnostikovany zhubny nador v oku, je teda onkologicky pacient a neprospieva mu zit v takomto prostredi
chcem sa spytat, ci existuje nejaka "paka" zo zakona, ktora by prinutila odstranit plesne? napr. nejaka hyg.kontrola alebo nejaky prikaz pod hrozbou pokuty? pripadne zo strany deti resp. surodencov, kedze vlastne syn svojou lahostajnostou poskodzuje ich spolocny majetok? (dom patri staremu otcovi, stara mama uz zomrela a syn s nim iba byva a dalsi 3 surodenci budu dom dedit po smrti otca)
0 0
marek7777 marek7777

marek7777 je offline (nepripojený) marek7777

Vymenili ste okná za plastové, zateplili dom a objavila sa Vám zvýšená vlhkosť a plesne? Máme pre Vás riešenie ! Vetrací systém ktorý zaisťuje vetranie v celom objekte a je riadený vnútornou relatívnou vlhkosťou. Výhody: chráni dom proti plesniam, zaručuje optimálnu vlhkosť, zabraňuje roseniu okien, minimalizuje tepelné straty, jednoduchá údržba, upravuje prietok vzduchu v miestnostiach po dobu 24 hod., fungujú v každom klim. prostredí bez elektriny, sú estetické a diskrétne, jednoduchá montáž a nízka cena. V ponuke sú aj el. akumulačné radiátory LHZ ktoré Vám vykúria dom či byt a zároveň Vám šetria €uri !
AERECO.jpg  
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
marek7777 Pozri príspevok
Vymenili ste okná za plastové, zateplili dom a objavila sa Vám zvýšená vlhkosť a plesne? Máme pre Vás riešenie ! Vetrací systém ktorý zaisťuje vetranie v celom objekte a je riadený vnútornou relatívnou vlhkosťou. Výhody: chráni dom proti plesniam, zaručuje optimálnu vlhkosť, zabraňuje roseniu okien, minimalizuje tepelné straty, jednoduchá údržba, upravuje prietok vzduchu v miestnostiach po dobu 24 hod., fungujú v každom klim. prostredí bez elektriny, sú estetické a diskrétne, jednoduchá montáž a nízka cena. V ponuke sú aj el. akumulačné radiátory LHZ ktoré Vám vykúria dom či byt a zároveň Vám šetria €uri !
Nerieši to lokálnu plieseň v kritických miestach.Takže je to na dve veci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať