Zavrieť

Porady

DPH výstup

Ahojte,

prosim surne o pomoc, V 12/2006 som zle zauctovala DPH na vystupe mam vystavit dobropis napr. s dnesnym datumom a uvedie sa to v danovom priznani k DPH za marec

alebo

spravim dodatocne priznanie k DPH za 12/2006

stary rok este nemem uzavrety

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    lepa Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim surne o pomoc, V 12/2006 som zle zauctovala DPH na vystupe mam vystavit dobropis napr. s dnesnym datumom a uvedie sa to v danovom priznani k DPH za marec

    alebo

    spravim dodatocne priznanie k DPH za 12/2006

    stary rok este nemem uzavrety

    Dakujem

    §25/3 ZDPH - dáš do aktuálneho obdobia DPH (dňom vystavenia)

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Ak si zle zaúčtovala DPH na výstupe, nemôžeš vystaviť dobropis. Toto nespĺňa nálpežitosti § 23 , pretože základ dane sa podĺa prvého odstavca opraví iba pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky alebo pri zvýšení alebo znížení ceny. Zvýšenie alebo zníženie ceny sa rozumie iba po vzájomnej dohode partnerov. V tvojom prípade ide o opravu tvojej vlastnej chyby, ktorú nemôžeš riešiť klasickým dobropisom a uplatniť §25 ods.3. V tomto prípade by som vystavila dobropis ale zaradila by som ho do 12/2006.

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Opravujem z §23 na §25 v druhej vete.
    Metodik Pozri príspevok
    Ak si zle zaúčtovala DPH na výstupe, nemôžeš vystaviť dobropis. Toto nespĺňa nálpežitosti § 23 , pretože základ dane sa podĺa prvého odstavca opraví iba pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky alebo pri zvýšení alebo znížení ceny. Zvýšenie alebo zníženie ceny sa rozumie iba po vzájomnej dohode partnerov. V tvojom prípade ide o opravu tvojej vlastnej chyby, ktorú nemôžeš riešiť klasickým dobropisom a uplatniť §25 ods.3. V tomto prípade by som vystavila dobropis ale zaradila by som ho do 12/2006.


    Metodik teda musim podat dodatocne danove priznanie k DPH za 12/2006 ?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Chcelo by to jasnejšie napísať...teda, či si iba zle zadala/účtovala sumu na 343-ke (píšeš o zlom účtovaní), alebo si zle vystavila celú odberateľskú faktúru a tým zvýšila sumu na výstupe.

    Metodik je offline (nepripojený) Metodik

    prispievateľ do odborných časopisov, večný odporca nelogických výkladov zákona ...viac Metodik
    Áno, ja by som podala dodatočné daňové priznanie za 12/2006.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    lepa Pozri príspevok
    ISLO O VYUCTOVACIU FA
    ZÁKLAD PRE dph JE OK, LEN SOM ZAUCTOVALA NESPRAVNU SUMU DPH .
    Nesprávna suma v evidencii DPH, nesprávna suma v DP DPH, dodatočné DP

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Ahojček, mám podobný problém. Majiteľ /kvartálny platca/ vo februári vystavil fa s viacerými položkami, pričom pri jednej neuviedol DPH. Odberateľ /mesačný platca/ si to takto zaúčtoval a odviedol DPH. Ja som to zistila keď som nahadzovala fa, zaúčtovala som správnu fa - u nás by nebol problém. Ako sa má s týmto vysporiadať odberateľ?
    Alebo mám nechať u nás zaúčtovanú zlú faktúru a do ďalšieho obdobia vystaviť na ňu dopropis a ešte raz správnu faktúru?Ďakujem za radu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent Pozri príspevok
    Ahojček, mám podobný problém. Majiteľ /kvartálny platca/ vo februári vystavil fa s viacerými položkami, pričom pri jednej neuviedol DPH. Odberateľ /mesačný platca/ si to takto zaúčtoval a odviedol DPH. Ja som to zistila keď som nahadzovala fa, zaúčtovala som správnu fa - u nás by nebol problém. Ako sa má s týmto vysporiadať odberateľ?
    Alebo mám nechať u nás zaúčtovanú zlú faktúru a do ďalšieho obdobia vystaviť na ňu dopropis a ešte raz správnu faktúru?Ďakujem za radu
    V každom prípade je potrebné opraviť fa do februára, pretože daň patrí do februára.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Takze odberatel by si mal zauctovat spravnu fa a podat dodatocne priznanie k DPH? Lebo ja si ju mozem opravit bez problemov, len ako s nimi, ked uz februar davno odovzdali?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent Pozri príspevok
    Takze odberatel by si mal zauctovat spravnu fa a podat dodatocne priznanie k DPH? Lebo ja si ju mozem opravit bez problemov, len ako s nimi, ked uz februar davno odovzdali?
    Správnu fa si musíte zaúčtovať obidvaja. Oni , kedže do podania DP za február fa nemali, uplatnia si jej odpočet v marci.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Asi som to nezrozumitelne opisala - oni fa mali, ale s nespravnou DPH. Pri vystavovani fa majitel k jednej z poloziek omylom neuviedol DPH, takze odberatel si tiez zauctoval 7 poloziek s DPH a 1 ako volny zaklad. Viem ze nemusia kontrolovat spravnost vystavenia nasich faktur, ale vobec ich nenapadlo, ze je tam chyba. Tak si ju zauctovali chybne a takuto DPH si zaratali. Ide v podstate o nich, ako si to maju opravit?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent Pozri príspevok
    Asi som to nezrozumitelne opisala - oni fa mali, ale s nespravnou DPH. Pri vystavovani fa majitel k jednej z poloziek omylom neuviedol DPH, takze odberatel si tiez zauctoval 7 poloziek s DPH a 1 ako volny zaklad. Viem ze nemusia kontrolovat spravnost vystavenia nasich faktur, ale vobec ich nenapadlo, ze je tam chyba. Tak si ju zauctovali chybne a takuto DPH si zaratali. Ide v podstate o nich, ako si to maju opravit?
    A u vás ste to riešili ako? vystavili ste storno pôvodnej a potom ste vystavili novú, alebo ako? Ak ste si len u seba naúčtovali správne, potom vám na pohľ. ostáva nezaplatená dph. Kedže ste nesprávne vystavili pôvodnú fa, musíte to napraviť, a zaslať fa v správnej výške aj odberateľovi.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Ja som fakturu opravila pri nahadzovani, takze ja ju mam zauctovanu spravne /odberatel ju doteraz nezaplatil/ a v spravnej sume zaslala odberatelovi s tym istym cislom a datumami. A u nich nastal problem, ako si ten zvysok DPH odpocitat.

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Mozu si pri oprave sami fakturu dobropisovat a zauctovat dobru s tym ze opravena dosla v marci?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lbdent Pozri príspevok
    Ja som fakturu opravila pri nahadzovani, takze ja ju mam zauctovanu spravne /odberatel ju doteraz nezaplatil/ a v spravnej sume zaslala odberatelovi s tym istym cislom a datumami. A u nich nastal problem, ako si ten zvysok DPH odpocitat.
    To si neuviedla, že si im ju už poslala. Možnosť majú takú, že si tú pôvodnú vystornujú a zaúčtujú správnu v marci. ALe nie je to najsprávnejšie. Mali by dostať od vás aj storno tej pôvodnej fa.
    Naposledy upravil Tweety : 19.04.07 at 11:39

    lbdent je offline (nepripojený) lbdent

    mamička na rodičovskej dovolenke ...viac lbdent
    Myslim, ze som to v tom prvom prispevku uviedla, nevadi, takze urobim storno a vystavim dalsiu. Dakujem za konzultaciu a za Tvoj cas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.