Zavrieť

Porady

prerusenie zivnosti

Ak ma SZCO prerusenu zivnost, moze nakupit nejaky tovar alebo IM a dat do nákladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    ak ma prerusenu zivnost neviem ako chce preukazat ze IM alebo tovar pouzila na dosahovanie prijmov....????
    človiečik Vladimír Ozimý
    presne tak, mas prerusenu zivnost nedosahujes prijmy danove tak si nemozes ani nic uplatnit. Zakladna podmienka v pragrafe 2. Ked sa obnovi zivnost tak sa moze HM zaradit do podnikania juj..

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    V jednom casopise som citala, že pocas prerusenia zivnosti moze SZCO nakupit material, stroje a pod., ktore bude pouzivat po preruseni zivnosti a su danovo uznatelne, tak neviem

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    A ak ma na sklade tovar, musi cely rok platit najom za sklad.priestory, nemoze si najom dat do nakladov? Podla mna neznamena, že ked v jednom roku nemal ziadne prijmy tak ani vydavky nie su nakladom?

    pefu je offline (nepripojený) pefu

    pefu
    Prerusil som zivnost a podla mna je nad slnko jasne a logicke, ze pokial nie som SZCO, nevediem teda ziadne prijmy a vydavky, teda za toto obdobie si nemozem dat do nakladov nic. Pripadne ak znovu obnovim zivnost, mozem preradit IM.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    anka
    A ak ma na sklade tovar, musi cely rok platit najom za sklad.priestory, nemoze si najom dat do nakladov? Podla mna neznamena, že ked v jednom roku nemal ziadne prijmy tak ani vydavky nie su nakladom?
    Je to podľa mňa logické , že keď nemá živnosť v platnosti , tak nemôže vykazovať výdavky . Nie sú opodstatnené . Nemal si živ.rušiť a mohol vytvárať príjmy a výdavky . Určite mal na to dôvod prerušiť živnosť , ale výdavky nie sú uznateľné .

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    Pokiaľ viem je stanovená len minimálna doba, na ktorú môže živnostenský úrad prerušiť živnosť z podnetu podnikateľa, a to na obdobie najmenej šiestich mesiacov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.