Zavrieť

Porady

Vrátenie daru-budú stačiť vymyslené tvrdenia?

Začnem asi tým že otec daroval dcére byt 10 rokov dozadu-bez vecného bremena dožitia. vzťahy v rodine neboli vždy ideálne kvôli tomu že sestra otca štvala otca najprv proti manželke a neskôr aj dcére.
3 roky má otec aj novú partnerku ktorá ho v tom podporuje spolu so sestrou. Otec má drahé koníčky spolu s novou partnerkou a kedže hoci zarába nestačí mu výplata na užívanie života a žiada od mňa aby som mu mesačne prispievala 50 eur. Otec zarába cca 500 eur, ja len 250 eur , takže ked si vyplatím nevyhnutné výdavky nemám na to aby som mu mohla dávať. Lenže jeho sestra ktorá ho obrala skoro o celý nemalý majetok po ich rodičoch a ide jej aj o ten majetok čo mám ja ho ovplyvnila že mu musím pomôcť kedže mi on daroval byt a pomohol mi tým. Najnovšie si vymyslel že som mu dlžná peniaze, pričom nie je o tom ani zmluva a ani som od neho žiadne peniaze neobdržala ani na účet ani nejako inak. Vyhráža sa že to dá na súd a zoberie mi byt ak nebudem mu nič dávať. Je nejaká šanca že by uspel ak nemá žiaden dôkaz o tom čo tvrdí, len možno sestra a nová partnerka v snahe získať majetok by potvrdili jeho tvrdenia. Podľa vás mal by šancu uspieť ak by ho v tom podporovali ak nemá žiadne dôkazy, len možno výpovede zaujatých svedkov...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

    Vylúčený člen lacotinka
    Dôkazné bremeno , aby darca dostal dar späť je na darcovi
    Pýtať dar po 10 rokoch môže, ale s dokazovaním "porušenia dobrých mravov" a ostatného, čo je použiteľné ako dôvod na žiadosť o vrátenie daru rozhodnutím súdu by sa nielen zapotil !!!! To nie je len tak, ako zmeniť závet

    PS
    A tie 2 ženy z domácnosti ?
    Majú "právne bezvedomie"
    500/250 € je jasné

    Vrátenie daru-budú stačiť vymyslené tvrdenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.