Zavrieť

Porady

Hracie terminály

Dobrý deň,

vie mi nikto poradiť, ako učtovať odmenu vykonávateľovi za služby poskytované v súvislosti s hracími terminálov umiestnenými v jeho reštaurácii? Máme uzatvorené dve zmluvy (nie mandátne) s dvomi prevádzkovateľmi týchto "hier" na odmenu x% z tržby.
Túto tržbu treba rozdeliť na tržbu+DPH, alebo je toto celé tržbou reštaurácie a treba počítať koeficient (a z čoho?). Mám informácie z rôznych strán: prevádzkovatelia tvrdia, že DPH sa neodvádza, daňový poradca sa prikláňa k názoru, že DPH treba odviesť a DÚ ma posiela od jedného referenta k druhému.
Môžem túto otázku položiť písomne na DÚ? Adresovať sa to musí na DÚ alebo Daňové riaditeľstvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraSla je offline (nepripojený) VieraSla

    VieraSla
    Miška,
    ďakujem Ti za vyčerpávajúcu odpoveď. Som tu prvý krát a som z toho trochu vyjašená. Neviem sa ešte rýchlo orientovať.

    VieraSla

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    VieraSla Pozri príspevok
    Miška,
    ďakujem Ti za vyčerpávajúcu odpoveď. Som tu prvý krát a som z toho trochu vyjašená. Neviem sa ešte rýchlo orientovať.

    VieraSla
    Vitaj na "porade" a nemaj boj, určite sa tu zorientuješ veľmi rýchlo a nájdeš tu kopec hodnotných informácií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.