Zavrieť

Porady

Výh. hracie automaty- vplyv DPH -koeficient

Caute, viem ze tato tema sa tu rozoberala. Mohli by ste mi niekto pomoct:
30% prijem, mam si zauctovat v PU, ako prijem nepodliehajuci DPH?
a nasledne chcem sa spytat, mam pocitat koeficient?

sme platcami dph a aj na prenajimatel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Vy ste majiteľmi priestorov a prenajímate priestory majiteľom VHP a oni Vám za to vyplácajú podiel 30 % z vkladov - dobre som pochopila?
    Ak je to tak, Táto vaša provízia je príjem, ktorý nepodlieha dani a uvádzam ho v riadkoch 5 a 6 DP k DPH.
    Ak máte aj takýto príjem, ste povinní prepočítavať koeficientom všetky vstupy, ktoré s dosiahnutím tohoto príjmu súvisia - napr. el. energiu, kúrenie, súvisiacu réžiu... Toto sa týka len výherných automatov. Pokiaľ sú to automaty hracie, napr. stolný futbal, guľečník, ju-box a podobne, tie podliehajú DPH na výstupe.
    človiečik Vladimír Ozimý
    abel Pozri príspevok
    Vy ste majiteľmi priestorov a prenajímate priestory majiteľom VHP a oni Vám za to vyplácajú podiel 30 % z vkladov - dobre som pochopila?
    Ak je to tak, Táto vaša provízia je príjem, ktorý nepodlieha dani a uvádzam ho v riadkoch 5 a 6 DP k DPH.
    Ak máte aj takýto príjem, ste povinní prepočítavať koeficientom všetky vstupy, ktoré s dosiahnutím tohoto príjmu súvisia - napr. el. energiu, kúrenie, súvisiacu réžiu... Toto sa týka len výherných automatov. Pokiaľ sú to automaty hracie, napr. stolný futbal, guľečník, ju-box a podobne, tie podliehajú DPH na výstupe.
    hm takže výherné automaty nespadajú pod DPH?...ja som to zdanil natvrdo...hm no čo už...takisto klient tam má automaty a raz za mesiac príde zúčtovanie kde ma uvedené sumu provízie...a nikde som nenašiel že by to bolo oslobodené...

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Vladimír Ozimý Pozri príspevok
    hm takže výherné automaty nespadajú pod DPH?...ja som to zdanil natvrdo...hm no čo už...takisto klient tam má automaty a raz za mesiac príde zúčtovanie kde ma uvedené sumu provízie...a nikde som nenašiel že by to bolo oslobodené...
    Keď si toto dobre prečítaš, zistíš, ako máš postupovať. Ja som tiež 3 roky bola v neistote, či to robím dobre
    http://www.porada.sk/t33148-p3-vyher...tml#post549326

    Výh. hracie automaty- vplyv DPH -koeficient

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.