Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Dobry den, potrebovala by som poradit ohladne SF. Do dnesneho dna sme ho len tvorili a necerpali. Teraz sa mi vsak naskytla takato vec. Firma zorganizovala sportovy den pre zamestnancov, kde nakupila potraviny a obcerstvenie. Ako mam postupovat, ked vydavok bol urobeny zo soc. fondu?Teraz tu sumu musim rozratat na pocet osob zucastnenych na podujati a tym to dat ako prispevok zo SF? Ak by to pomohlo, pracujem v mzdovom programe OLYMP.

Dakujem dopredu za kazdu odpoved
Usporiadat
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

nikto neporadi co s tym?
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ano, takto to robíme aj my, rozrátať na počet zúčastnených, priložiť k tomu zoznam a pripočítať k základu dane každému zúčastnenému alikvotnú časť.
0 0
rage1 rage1

rage1 je offline (nepripojený) rage1

dakujem a mozno do toho zaradit aj alkohol?
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Prosím o radu niekoho z rozpočtovej organizácie, myslím, že na Porade je to pani Kováčová! Môžem zo sociálneho fondu platiť výdavky na nejakú akciu aj v hotovosti? Zamestnanci školy idú koncom školského roka na výlet. Za autobus aj za ubytovanie od nás chcú platbu v hotovosti. Doteraz som mala takú informáciu, že zo sociálneho fondu môže byť iba bezhotovostná platba. Môže mať sociálny fond aj pokladňu? Ďakujem!
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Medulienka
Prosím o radu niekoho z rozpočtovej organizácie, myslím, že na Porade je to pani Kováčová! Môžem zo sociálneho fondu platiť výdavky na nejakú akciu aj v hotovosti? Zamestnanci školy idú koncom školského roka na výlet. Za autobus aj za ubytovanie od nás chcú platbu v hotovosti. Doteraz som mala takú informáciu, že zo sociálneho fondu môže byť iba bezhotovostná platba. Môže mať sociálny fond aj pokladňu? Ďakujem!
Platba zo sociálneho fondu sa účtuje voči fondu a je jedno, či je hradená hotovostne alebo bezhotovostne (máte smernicu o sociálnom fonde, ktorá zakazuje hotovostnú úhradu?).
Pozrela som sa do postupov, k účtu 952, je tam uvedená odvolávka na Zákon o sociálnom fonde, ktorý platí v tejto oblasti rovnako prevšetkých, t.j. či si podnikateľ alebo rozpočtová organizácia. Zákon neustanovuje formu úhrady.
0 0
Medulienka Medulienka

Medulienka je offline (nepripojený) Medulienka

Ďakujem za odpoveď, ja som bola preto bezradná, lebo naše pracovníčky na VUC nechceli o tom ani počuť, aby sme zo SF platili v hotovosti. V zákone o SF sa o úhradách nehovorí, t.z., že čo nie je zakázané, je dovolené !!! Príjemný víkend všetkým
0 0
AntekaK AntekaK

AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

Prikladám stručné Zásady čerpania SF, vylepší ich niekto?:p
Pekný víkend.
  • File Type: doc SF.doc (39.5 KB, 271 videní)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
AntekaK
Prikladám stručné Zásady čerpania SF, vylepší ich niekto?:p
Pekný víkend.
Ďakujem , veľmi mi to pomohlo.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Musí si podnikateľ (SZČO, JÚ, nie DPH) zriadiť nový bankový účet na tvorbu sociálneho fondu?

Na porade som čo to počítala, ale nemám pociť, že by sa diskutujúci dohodli, či sa má vytvoriť nový účet alebo nie.

Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Janka6685
Ahojte.

Musí si podnikateľ (SZČO, JÚ, nie DPH) zriadiť nový bankový účet na tvorbu sociálneho fondu?

Na porade som čo to počítala, ale nemám pociť, že by sa diskutujúci dohodli, či sa má vytvoriť nový účet alebo nie.

Ďakujem
Viem, že zamestnávateľ=FO mal povinnosť mať prostriedky SF na osobitnom účte v banke. Tu na Porade som sa dočítala, že v súčasnosti už je možné mať prostriedky SF v pokladnici, ale viesť za tým účelom osobitnú pokladňu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janka6685, tvorba SF je závislá od toho, či SZČO, s.r.o., a.s. k.s. atd. zamestnáva FO-občanov/zamestnancov/. To nemá nič spoločné s tým, či je alebo nie
platcom DPH a či je SZČO, s.r.o., a.s. atd. Účet SF nemusíš zriadiť, ale v JU
si môžeš viesť samostatnú pokladňu na tvorbu a čerpanie SF. Prevod medzi pokladňami môžeš prevádzať cez priebežné položky.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Marína
Janka6685, tvorba SF je závislá od toho, či SZČO, s.r.o., a.s. k.s. atd. zamestnáva FO-občanov/zamestnancov/. To nemá nič spoločné s tým, či je alebo nie
platcom DPH a či je SZČO, s.r.o., a.s. atd.
Tieto informácie píšem len pre istotu, alebo skôr zo zvyku.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Marína
Účet SF nemusíš zriadiť, ale v JU
si môžeš viesť samostatnú pokladňu na tvorbu a čerpanie SF. Prevod medzi pokladňami môžeš prevádzať cez priebežné položky.
Myslíš tým, že musím mať ďalšiu registračnú pokladňu?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janka6685
Myslíš tým, že musím mať ďalšiu registračnú pokladňu?
Janka a prečítala si si aspoň základnú literatúru k sociálnemu fondu a ERP?
Predsa na ERP sa musia registrovať iba niektoré tržby a to tie, ktoré sú uvedené vo vyhláške 55/1994 Z.z. v platnom znení.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
AVO
Janka a prečítala si si aspoň základnú literatúru k sociálnemu fondu a ERP?
Predsa na ERP sa musia registrovať iba niektoré tržby a to tie, ktoré sú uvedené vo vyhláške 55/1994 Z.z. v platnom znení.
O sociálnom fonde som si prečítala príslušný zákon. Ale aj tak neviem, čo si tým chcela povedať.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Janka6685
O sociálnom fonde som si prečítala príslušný zákon. Ale aj tak neviem, čo si tým chcela povedať.
Kde sa hovorí v zákone o sociálnom fonde, že prostriedky sa evidujú na bankovom účte alebo na ERP?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Denda
Kde sa hovorí v zákone o sociálnom fonde, že prostriedky sa evidujú na bankovom účte alebo na ERP?
Na účte, ale keď čítam príspevky na porade a spomína sa pokladňa, tak mi nie je jasné, čo je pod tým pojmom myslené. Či ERP, alebo...
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Janka6685
Ahojte.

Musí si podnikateľ (SZČO, JÚ, nie DPH) zriadiť nový bankový účet na tvorbu sociálneho fondu?

Na porade som čo to počítala, ale nemám pociť, že by sa diskutujúci dohodli, či sa má vytvoriť nový účet alebo nie.

Ďakujem
Janka.. sociálny fond sa tvorí vtedy, ak má zamestnancov. A zvlášť zriadený účet v banke nemusí byť, táto povinnosť je už, myslím, nejaké tri roky zrušená.
A mám dojem, že máš vo všetkom riadny guláš. Pokladňa ako taká, nie je vždy ERP, je to aj to, kde sú peňažné prostriedky na bežný chod firmy a na ten v žiadnom prípade nepotrebuješ mať ERP... tá je len na evidovanie tvojich tržieb...za predaj tovaru a pod.
Naposledy upravil babenko1 : 08.07.05 at 16:07
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
babenko1
Janka.. sociálny fond sa tvorí vtedy, ak má zamestnancov. A zvlášť zriadený účet v banke nemusí byť, táto povinnosť je už, myslím, nejaké tri roky zrušená
Čiže každý mesiac zoberiem peniažky a odnesiem ich do banky na podnikateľský účet podnikateľa? Aj keď je tento účet jediným účtom, ktorý podnikateľ má?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
babenko1
A mám dojem, že máš vo všetkom riadny guláš. Pokladňa ako taká, nie je vždy ERP, je to aj to, kde sú peňažné prostriedky na bežný chod firmy a na ten v žiadnom prípade nepotrebuješ mať ERP... tá je len na evidovanie tvojich tržieb...za predaj tovaru a pod.
To je pravda, že mám v tom guláš. Tomuto vôbec nerozumiem.
0 0
Načítať ďalšie