Zavrieť

Porady

Daň z motorového vozidla

potrebovala by som poradiť ohľadom tej dane...priateľ kúpil v novembri 2007 auto a používa ho na podnikanie a nevieme ako vypísať to tlačivo a aká je suma dane. A ešte som sa chcela spýtať, či musí daň zaplatiť každý, kto používa auto na podnikanie. alebo je na to nejaké obmedzenie?
Ďakujem
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

DP podať musíte.
Čítaj túto tému
http://www.porada.sk/t98307-dan-z-mv...nia-dr-sr.html
, nájdeš v nej odpovede na všetky Tvoje otázky aj s návodom na vyplnenie tlačiva. Chce to iba čas a trpezlivosť .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Otázne je či autíčko bolo aj prihlásené na DÚ. Keď nie tak môže byť pokuta.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

áno, bolo prihlásené, hneď ako ho prepísal na seba, tak sa bolo prihlasovať aj na DÚ
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Ešte by som sa chcela spýtať, či sa dá teraz zrušiť povinnosť podávať DP z MV? Alebo sa to už teraz musí zaplatiť a zrušiť sa môže potom?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Louli Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela spýtať, či sa dá teraz zrušiť povinnosť podávať DP z MV? Alebo sa to už teraz musí zaplatiť a zrušiť sa môže potom?
Ak ho na podnikanie používa, DP trvá, t.j ak ho v roku 2008 používal,daň musí zaplatiť, DP podať, ak ho NEBUDE nepoužívať, oznámi Dú zánik daňovej povinnosti do 30 dní.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Prosím Vás neviete mi poradiť, kde by som našla číslo účtu, na ktoré treba zaplatiť tú daň z MV? Ja to neviem nájsť
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Louli Pozri príspevok
Prosím Vás neviete mi poradiť, kde by som našla číslo účtu, na ktoré treba zaplatiť tú daň z MV? Ja to neviem nájsť
Napr. na stránke www.drsr.sk Na pravej strane máš voľbu účty štátnych príjmov. Klikneš, zvolíš si druh dane a miestnu príslušnosť. A vyhodí ti číslo účtu.
0 0
Ľubica Šoltésová Ľubica Šoltésová
Prosím Vás, ako sa správne zaúčtuje daň z motorových vozidiel v podvojnom účtovníctve? Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ľubica Šoltésová Pozri príspevok
Prosím Vás, ako sa správne zaúčtuje daň z motorových vozidiel v podvojnom účtovníctve? Ďakujem.
531 / 345 predpis v roku 2008. A 345/221 úhrada.

Prípadné preddavky počas roka 2008 sa účtujú 345/221.
0 0
Ľubica Šoltésová Ľubica Šoltésová
Ďakujem.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Ja mám ešte jednu otázku, čo sa tohto týka, keď chceme odhlásiť auto z daňového úradu, pretože sa už nepoužíva na podnikanie, tak stačí podať, žiadosť, ale keď ho odhlásime napr. teraz, tak sa musia zaplatiť tie tri mesiace, čo bolo ešte nahlásené? alebo nie?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Louli Pozri príspevok
Ja mám ešte jednu otázku, čo sa tohto týka, keď chceme odhlásiť auto z daňového úradu, pretože sa už nepoužíva na podnikanie, tak stačí podať, žiadosť, ale keď ho odhlásime napr. teraz, tak sa musia zaplatiť tie tri mesiace, čo bolo ešte nahlásené? alebo nie?
Stačí podať oznámenie o zániku daňovej povinnosti na daňový úrad a platiť budete až v januári 2010, kedy sa podáva priznanie k dani z motorových vozidiel za rok 2009. Ak teda neplatíte preddavky.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Louli Pozri príspevok
Ja mám ešte jednu otázku, čo sa tohto týka, keď chceme odhlásiť auto z daňového úradu, pretože sa už nepoužíva na podnikanie, tak stačí podať, žiadosť, ale keď ho odhlásime napr. teraz, tak sa musia zaplatiť tie tri mesiace, čo bolo ešte nahlásené? alebo nie?
Áno, zaplatíte pomernú časť dane za mesiace jeho používania. Takže rýchlo poslať oznámenie o zániku daňovej povinnosti.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Louli Pozri príspevok
Ja mám ešte jednu otázku, čo sa tohto týka, keď chceme odhlásiť auto z daňového úradu, pretože sa už nepoužíva na podnikanie, tak stačí podať, žiadosť, ale keď ho odhlásime napr. teraz, tak sa musia zaplatiť tie tri mesiace, čo bolo ešte nahlásené? alebo nie?
Vzor oznámenia nájdeš na stránke drsr., Daňové tlačivá.

Ak sa vozidlo prestalo používať napr. 28.2.2009 , oznámenie stačí poslať do 30 dní (to ešte stíhaš), a daň sa platí za cele mesiace - 2

Ak sa vozidlo prestalo používať napr. 9.3.2009, daň sa bude platiť za 3 mesiace.
0 0
Louli Louli

Louli je offline (nepripojený) Louli

Takže sa to nedá spraviť tak, že by sa neplatilo vôbec, čiže by sa to dalo od januára, to sme si mali asi spomenúť skôr.
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Louli Pozri príspevok
Takže sa to nedá spraviť tak, že by sa neplatilo vôbec, čiže by sa to dalo od januára, to sme si mali asi spomenúť skôr.
Ďakujem
Nie, nedá. Spomenúť si na oznamovaciu povinnosť ste mali skôr.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

... a daňové priznanie sa dávalo každý rok aj doterz? Podnikateľ nadobudol MV v r. 2004, vtedy to prihlásil platil daň a mal dávať aj každý rok daňové priznanie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

leka Pozri príspevok
... a daňové priznanie sa dávalo každý rok aj doterz? Podnikateľ nadobudol MV v r. 2004, vtedy to prihlásil platil daň a mal dávať aj každý rok daňové priznanie?


Do r.2004 sa podávalo priznanie k cestnej dani. V r.2005 mal podať priznanie k dani z motorových vozidiel. Pokiaľ nenastala u neho zmena, ďalšie priznanie podáva za rok 2008.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

no to je super, sme zaspali a za rok 2008 ho nepodali. Uz nas oslovil danovy urad. tak sme si zase asi prilepsili :-(. bude za to pokuta, alebo sa niekedy dokazu "znizit" a dat len napomenutie, alebo nieco podobne? Dakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

leka Pozri príspevok
no to je super, sme zaspali a za rok 2008 ho nepodali. Uz nas oslovil danovy urad. tak sme si zase asi prilepsili :-(. bude za to pokuta, alebo sa niekedy dokazu "znizit" a dat len napomenutie, alebo nieco podobne? Dakujem
Určite vás neminie pokuta za nepodanie daňového priznania.
0 0
Načítať ďalšie