Zavrieť

Porady

Daň z motorového vozidla

potrebovala by som poradiť ohľadom tej dane...priateľ kúpil v novembri 2007 auto a používa ho na podnikanie a nevieme ako vypísať to tlačivo a aká je suma dane. A ešte som sa chcela spýtať, či musí daň zaplatiť každý, kto používa auto na podnikanie. alebo je na to nejaké obmedzenie?
Ďakujem
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Prajem pekný slnečný deň!
Chcem sa spýtať ohľadne vybavenia ŠPZ a povinností s tým súvisiacich pre služobné auto.
Jedná sa o to, že sídlo spoločnosti patrí pod PE a tam by mali byť a aj sú príhlásené aj vozidlá. Konateľ chce pekné číslo na ŠPZ, ale na polícií v PE mu už nechcú takúto "službu " vykonať, a preto uvažuje o prihlásení auta v TO. T.z. že auto bude treba prihlásiť na DÚ v TO a odvádzať DMV tam, a okrem toho musí vytvoriť aj nejakú pobočku v TO, keďže služobné auto s ŠPZ TO.. bude akokeby tam používané ?
Ak mi viete poradiť, budem veľmi vďačná...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

dada106 Pozri príspevok
ja sa len pridávam, lebo som na to tiež prišla až teraz, keď som účtovala úhradu DzMV, že nie sú náklady v roku 2008. ide o trochu vyššiu sumu a strašne ma to štve, že som na to pri uzávierke zabudla, neplatili sme preddavky, takže ma to vôbec nenapadlo,
ale bolo toľko vecí na ktoré bolo treba myslieť... :-((
že by nám tento problém "poriešila" novela DzP platná od 1.3.2009 "Oprava účtovania a základ dane" ? Informácia k novele je na stránke DRSR a čítam to dookola a ... myslíš, že by to bolo riešenie nášho "problému"??
Návrh novely ZDP účinnej od 1
Opravy účtovania a základ dane
Ak daňovník v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach nesprávne vykázal výsledok hospodárenia a odviedol vyššiu daň, nebude následná úprava výsledku hospodárenia ovplyvňovať výšku základu dane a daňovej povinnosti. Uvedené sa použije na tie prípady, ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do základu dane vyššie výnosy (príjmy) ako mu vyplýva z príslušných postupov účtovania alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul nižšie náklady (výdavky) ako mu vyplýva z príslušných postupov účtovania. Takýto postup bude považovaný za postup v súlade s týmto ustanovením a nepoužije sa úprava podaním dodatočného daňového priznania podľa § 17 odseku 15 zákona o dani z príjmov.
0 0
retko retko

retko je offline (nepripojený) retko

s.r.o. , konateľ používa súkromné auto na služobné cesty, nevyplýva mu oznamovacia povinnosť k dani z MV podľa § 85 ods. 2 písm. a).
auto nebude používať stále, sem tam mesiac - dva bude bez služobnej cesty. treba zaplatiť daň z MV za celý rok alebo len za mesiace ktoré bolo auto používané ? keďže mu nevyplýva oznamovacia povinnosť, tak nie je čo nahlásiť/odhlásiť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

retko Pozri príspevok
s.r.o. , konateľ používa súkromné auto na služobné cesty, nevyplýva mu oznamovacia povinnosť k dani z MV podľa § 85 ods. 2 písm. a).
auto nebude používať stále, sem tam mesiac - dva bude bez služobnej cesty. treba zaplatiť daň z MV za celý rok alebo len za mesiace ktoré bolo auto používané ? keďže mu nevyplýva oznamovacia povinnosť, tak nie je čo nahlásiť/odhlásiť.
Áno, spoločnosť zaplatí len za mesiace jeho používania.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj,mam zivnostníka kt. ma nakladne auto v podnikani, kedze mu zivnost nejde, auto momentalne stoji, rozhodol sa ze ho odhlasi na DU z pouzivania nakolko je dan dost vysoka. Viem, ze to treba do 30 dni odhlasit. Ked ho odhlasi, treba ho vyradit z majetku? Ako to bude z odpismi ak ho nebude do konca roka pouzivat? Je mozno mat auto v majetku ale zaroven odhlasene s DU?
Naposledy upravil nika.sum : 13.10.09 at 06:51 Dôvod: Oprava otazky
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj,mam zivnostníka kt. ma nakladne auto v podnikani, kedze mu zivnost nejde, auto momentalne stoji, rozhodol sa ze ho odhlasi na DU z pouzivania nakolko je dan dost vysoka. Viem, ze to treba do 30 dni odhlasit. Ked ho odhlasi, treba ho vyradit z majetku? Ako to bude z odpismi ak ho nebude do konca roka pouzivat? Je mozno mat auto v majetku ale zaroven odhlasene s DU?
Zhodou okolností pred chvíľou mi telefonovala teta, ktorá pred časom tiež riešila tieto otázky. Informovala sa na DÚ, kde jej povedali, že auto aj keď je odhlásené za účelom dane z mot. vozdiel, lebo sa nevyužíva, tak sa z majetku nemusí vyradiť a odpis sa môže uplatniť.
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Nika.sum - pozri príspevok č. 61

http://www.porada.sk/t101851-p7-dan-...ml#post1192390

opačný názor, takže sme tam kde na začiatku ...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ako je to z DzMV ak auto vlastní maďarská firma, slovák má auto v nájme a používa ho pri ambulantnom predaji tovaru tej madarskej firmy. Je SZCO. dakujem
0 0