Zavrieť

Porady

DPH pri predaji tovaru za cenu nizsiu ako bola obstaravaciu

Ahoj diskutujuci-chcem Vas poprosit o radu...
Nasa firma bude v juli predavat tovar v akcii za cenu nizsiu, ako bola cena obstarania, konkretne:
tovar sme obstarali za 120.- Sk
doterajsia predajna cena 140.-
akciova cena 99.- Sk
Teraz neviem, ci DPH na vystupe pocitat zo 120, alebo 99 Sk, kedze pri nakupe sme si odpocitali cenu zo 120.-Sk. Velmi mi pomozete.
Inak som nova-neplati sa tu priskocne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Lenka DPH by si mala odviesť vo výške za ktorú ste predávali, čiže za cenikovú. No prískočné jedine po kabli pošli.

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    No cenovy vymer som upravila, mame teraz cenu 99.-, len nie som si 100% ista, ci sa bude daniarom pacit, ze na vstupe sme si odpocitali dph zo 120 a na vystupe odvediem z 99.... ale asi to tak bude bodla §22 ods.1 a 4. Diky moc...

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    lenže ty znižuješ na základe čoho? v ods.4 máš skoršia úhrada, alebo to robíš preto že je to maloobratkový tovar?

    LenkaSlnka je offline (nepripojený) LenkaSlnka

    LenkaSlnka
    A neda sa to brat ako poskytnuta zlava z ceny? Je to leziak(sezonny tovar) a chceme sa toho zbavit...

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Tak to uved v tom novom cenníku .. a ten si založ v prípade kontroly. To možeš urobiť na základe toho §22 ods. 4

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    Zníženie ceny tovaru je bežná vec a to aj vzhľadom na nižšiu cenu ako je nákupná. A ak je ten tovar na sklade dlhšiu dobu. DPH počítaš s ceny akciovej. Osobne postupujem tak ako McMarti. Pri akciu mám spracovaný leták, kde je akcia popísaná s cenou. Ten si prikladám pre daniarov. Pri kontrole som to mala v poriadku. PS a to som ešte tovar, ktorý bol na sklade dlhšiu dobu odovzdala do zberu a odpísala zo skladu. DPH som vypočítala len z ceny zberu.

    DPH pri predaji tovaru za cenu nizsiu ako bola obstaravaciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.