Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Prosím Vás

Vie mi niekto poradiť ohľadom daňového priznania pre živnostníkov.
Synovec je živnostník a dopočul sa,že tento rok sa termin na odovzdanie daňového priznania predĺžil o mesiac.Je to pravda?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JankaII Pozri príspevok
Prosím Vás

Vie mi niekto poradiť ohľadom daňového priznania pre živnostníkov.
Synovec je živnostník a dopočul sa,že tento rok sa termin na odovzdanie daňového priznania predĺžil o mesiac.Je to pravda?
pozri tu :

http://www.porada.sk/t101726-agentur...ght=agent%FAra
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JankaII Pozri príspevok
Prosím Vás

Vie mi niekto poradiť ohľadom daňového priznania pre živnostníkov.
Synovec je živnostník a dopočul sa,že tento rok sa termin na odovzdanie daňového priznania predĺžil o mesiac.Je to pravda?
Zatiaľ nie je to pravda. Čítaj tu:

http://www.porada.sk/t101726-agentur...-povedala.html
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JankaII Pozri príspevok
Prosím Vás

Vie mi niekto poradiť ohľadom daňového priznania pre živnostníkov.
Synovec je živnostník a dopočul sa,že tento rok sa termin na odovzdanie daňového priznania predĺžil o mesiac.Je to pravda?
Čítaj aj tu:
http://www.porada.sk/t102014-termin-...e-posuvat.html
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Ahojte. Prosím Vás o radu. Som živnostník, nevediem JÚ iba evidenciu, nakoľko si uplatňujem výdavky percentom. Čo mám priložiť k daňovému priznaniu? Evidenciu príjmov a kópie výpisov z bankového účtu, alebo ako mám inak zdokladovať svoje príjmy?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
K DP neprikladáš nič, predkladať budeš keď Ťa vyzve DÚ na kontrolu.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Bubi200 Pozri príspevok
Ahojte. Prosím Vás o radu. Som živnostník, nevediem JÚ iba evidenciu, nakoľko si uplatňujem výdavky percentom. Čo mám priložiť k daňovému priznaniu? Evidenciu príjmov a kópie výpisov z bankového účtu, alebo ako mám inak zdokladovať svoje príjmy?

ak mas pausalne yvdavky, tak neprikladas nic, iba ak by si mal aj potvrdenie o zdanizelnej mzde resp.rodny list dietata ak si uplatnujes danovy bonus
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Veľmi pekne ďakujemm
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Chcem Vas poprosit o pomoc.

Idem robit 1x DP pre dochodcu, ktoreho prijem za r.2008 bol cca 84.000 Sk. Zaroven ma aj zivnost a jeho prijmy v r.2008 boli tiez cca 80.000 Sk. Problem je v tom, ze nema ziadne naklady, cize by z celeho prijmu musel odviest dan. Auto si do nakladov nevie dat, nakolko neodviedol DzMV za r.2008. Viete mi prosim poradit, co by bolo pre neho vyhodne dat si do nakladov, aby sa znizil jeho zaklad dane a aby odviedol co najnizsiu dan podla moznosti?
Vie si dat do nakladov napr.prenajom garaze?

Ma narok aj na nezdanitelnu cast?

Budem Vam vsetkym povdacna za pomoc-dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Reročka Pozri príspevok
Chcem Vas poprosit o pomoc.

Idem robit 1x DP pre dochodcu, ktoreho prijem za r.2008 bol cca 84.000 Sk. Zaroven ma aj zivnost a jeho prijmy v r.2008 boli tiez cca 80.000 Sk. Problem je v tom, ze nema ziadne naklady, cize by z celeho prijmu musel odviest dan. Auto si do nakladov nevie dat, nakolko neodviedol DzMV za r.2008. Viete mi prosim poradit, co by bolo pre neho vyhodne dat si do nakladov, aby sa znizil jeho zaklad dane a aby odviedol co najnizsiu dan podla moznosti?
Vie si dat do nakladov napr.prenajom garaze?

Ma narok aj na nezdanitelnu cast?

Budem Vam vsetkym povdacna za pomoc-dakujem
Ide o starobného dôchodcu, ktorý bol poberatelom SD k 1.1.2008 ? Aká je jeho výška dôchodku za rok 2008 ?

Ak ano :
1. príjem zo zamestnania je zdanený.Uvádza sa však tiež v DP a zrazená daň sa odpočíta

2. Ak nemá žiadne výdavky, môže si uplatniť výdavky paušálom /40 alebo 60% z príjmov podľa druhu živnosti / + zaplatené poistné

3. Ak je výška jeho dôchodku nižšia ako 98496sk, môže si uplatniť rozdiel ako NČZD.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reročka Pozri príspevok
Chcem Vas poprosit o pomoc.

Idem robit 1x DP pre dochodcu, ktoreho prijem za r.2008 bol cca 84.000 Sk. Zaroven ma aj zivnost a jeho prijmy v r.2008 boli tiez cca 80.000 Sk. Problem je v tom, ze nema ziadne naklady, cize by z celeho prijmu musel odviest dan. Auto si do nakladov nevie dat, nakolko neodviedol DzMV za r.2008. Viete mi prosim poradit, co by bolo pre neho vyhodne dat si do nakladov môže si uplatniť 40% paušálne náklady, aby sa znizil jeho zaklad dane a aby odviedol co najnizsiu dan podla moznosti?
Vie si dat do nakladov napr.prenajom garaze to by si musel viesť JÚ?

Ma narok aj na nezdanitelnu cast ak bol dôchodca už 1.1.2008, tak nie?

Budem Vam vsetkym povdacna za pomoc-dakujem
odpoveď v texte
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

veronikasad Pozri príspevok
Ide o starobného dôchodcu, ktorý bol poberatelom SD k 1.1.2008 ? Aká je jeho výška dôchodku za rok 2008 ?

Ak ano :
1. príjem zo zamestnania je zdanený.Uvádza sa však tiež v DP a zrazená daň sa odpočíta

2. Ak nemá žiadne výdavky, môže si uplatniť výdavky paušálom /40 alebo 60% z príjmov podľa druhu živnosti / + zaplatené poistné

3. Ak je výška jeho dôchodku nižšia ako 98496sk, môže si uplatniť rozdiel ako NČZD.
Ano, ide o starobneho dochodcu, poberal starobny dochodok za cely min.rok 2008, celkova vyska bola cca 84.000 Sk, cize moze si uplatnit rozdiel i napriek tomu, ze je zivnostnik a mal okrem starobneho dochodku aj prijem z podnikatelskej cinnosti v sume tiez cca 80.000 Sk za r.2008 (samozrejme to odvedene poistne).
Ako v takomto pripade vypocitam dan?



Co sa tyka tych pausalnych vydavkov, moze si uplatnit bud 40 alebo 60 % (podla druhu zivnosti). A je tu aj taka moznost, ked nema ziadne vydavky, ze si nejake vymysli napr.ten prenajom garaze, je to mozne? Alebo tu pripadaju do uvahy iba tie pausalne vydavky, nic ine?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Reročka Pozri príspevok
Ano, ide o starobneho dochodcu, poberal starobny dochodok za cely min.rok 2008, celkova vyska bola cca 84.000 Sk, cize moze si uplatnit rozdiel i napriek tomu, ze je zivnostnik a mal okrem starobneho dochodku aj prijem z podnikatelskej cinnosti v sume tiez cca 80.000 Sk za r.2008 (samozrejme to odvedene poistne).
Ako v takomto pripade vypocitam dan?



Co sa tyka tych pausalnych vydavkov, moze si uplatnit bud 40 alebo 60 % (podla druhu zivnosti). A je tu aj taka moznost, ked nema ziadne vydavky, ze si nejake vymysli napr.ten prenajom garaze, je to mozne? Alebo tu pripadaju do uvahy iba tie pausalne vydavky, nic ine?
1. môže si uplatniť rozdiel medzi NČZD a vyplateným dôchodkom
2. nech si "nevymýšla" prenájom garáže - od koho ju chce prenajať - sám od seba ? Ak od iného, mal tento povinnosť registrácie na DU z titulu prenájmu nehnutelností.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reročka Pozri príspevok
Ano, ide o starobneho dochodcu, poberal starobny dochodok za cely min.rok 2008, celkova vyska bola cca 84.000 Sk OP = 98496 - dôchodok za celý rok 2008 , cize moze si uplatnit rozdiel i napriek tomu, ze je zivnostnik a mal okrem starobneho dochodku aj prijem z podnikatelskej cinnosti v sume tiez cca 80.000 Sk za r.2008 (samozrejme to odvedene poistne).
Ako v takomto pripade vypocitam dan?
80000 - paušá+poistnél = ZD
ZD znížený o OP= ZD - OP (suma, ktorú si vypočítaš podľa vzoru vyššie)
z tejto sumy vypočítaš 19% daň na úhradu


Co sa tyka tych pausalnych vydavkov, moze si uplatnit bud 40 alebo 60 % (podla druhu zivnosti áno). A je tu aj taka moznost, ked nema ziadne vydavky, ze si nejake vymysli napr.ten prenajom garaze, je to mozne nie? Alebo tu pripadaju do uvahy iba tie pausalne vydavky áno, nic ine?
odpoveď v texte
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

mzdarka renca Pozri príspevok
odpoveď v texte
Takze este raz pre ujasnenie:

- co sa tyka zivnosti, tak ma brusenie kovov + nejaky nakup, predaj, viete mi z tohto povedat kolko % pausalnych vydavkov si vie uplatnit?
- ZD teda vypocitam prijmy firmy tych 80.000 ponizenych o odvody (alebo ako je to s odvodmi, kam ich treba zapocitat?) x % pausalu?

Ja viem, mozno sa velakrat opakujem, ale idem to robit 1x, tak sa nechcem pomylit

Pripadne, co by som mala este vediet pri vyplnani DP pre dochodcu a ake DP podavam?

vdaka
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reročka Pozri príspevok
Takze este raz pre ujasnenie:

- co sa tyka zivnosti, tak ma brusenie kovov + nejaky nakup, predaj, viete mi z tohto povedat kolko % pausalnych vydavkov si vie uplatnit?
- ZD teda vypocitam prijmy firmy tych 80.000 ponizenych o odvody (alebo ako je to s odvodmi, kam ich treba zapocitat?) x % pausalu?

Ja viem, mozno sa velakrat opakujem, ale idem to robit 1x, tak sa nechcem pomylit

Pripadne, co by som mala este vediet pri vyplnani DP pre dochodcu a ake DP podavam?

vdaka
podávaš DP typ B

príjem: 80000 - výdavok: (paušál+zaplatené poistné v roku 2008)
rozdiel = ZD

výšku odvodov ešte zvlášť napíšeš dolu pod tabuľku VI., je tam na to kolonka


tu si nájdi, či má nárok na 60%-tné paušálne náklady

http://www.porada.sk/843314-post18.html
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

...už to máš zodpovedané vyššie - čítaj.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

mzdarka renca Pozri príspevok
podávaš DP typ B

príjem: 80000 - výdavok: (paušál+zaplatené poistné v roku 2008)
rozdiel = ZD

výšku odvodov ešte zvlášť napíšeš dolu pod tabuľku VI., je tam na to kolonka


tu si nájdi, či má nárok na 60%-tné paušálne náklady

http://www.porada.sk/843314-post18.html
Velmi pekne Vam vsetkym dakujem
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

mzdarka renca Pozri príspevok
podávaš DP typ B

príjem: 80000 - výdavok: (paušál+zaplatené poistné v roku 2008)
rozdiel = ZD

výšku odvodov ešte zvlášť napíšeš dolu pod tabuľku VI., je tam na to kolonka


tu si nájdi, či má nárok na 60%-tné paušálne náklady

http://www.porada.sk/843314-post18.html
Prepac, ale este ma predsa len nieco napadlo:
Treba k DP aj nieco dolozit, alebo podavam cisto len vyplnene DP bez ziadnych priloh?

vdaka
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Reročka Pozri príspevok
Prepac, ale este ma predsa len nieco napadlo:
Treba k DP aj nieco dolozit, alebo podavam cisto len vyplnene DP bez ziadnych priloh?

vdaka
nemusíš, ale môžeš zdokladovať príjem a zaplatené poistné a kópie dôchodkových výmerov, z ktorých si rátala nárok na OP.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

mzdarka renca Pozri príspevok
nemusíš, ale môžeš zdokladovať príjem a zaplatené poistné a kópie dôchodkových výmerov, z ktorých si rátala nárok na OP.
Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať