Zavrieť

Porady

MD, ukončenie PP a preplatenie dovolenky

Dobrý deň,

prosím o radu, či správne rátam mzdy.
Zamestnankyňa je na materskej dovolenke, počas trvania materskej dovolenky ukončila s firmou pracovný pomer dohodou k 15. 2. 2008 / materská jej plynie ďalej /. Odhlásila som ju na sociálke, najprv ukončenia MD a potom aj RLFO odhláška všetko k 15. 2. 2009. Teraz som jej vygenerovala mzdu kvôli preplateniu nevyčerpanej dovolenky a program jej ráta len zdravotné poistenie, a firme zdravotné a úrazové? Je to takto správne? Najprv mi nechcel dovoliť vygenerovať mzdu, pretože zamestnankyňa je vo vyňatí z PP.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dana7 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím o radu, či správne rátam mzdy.
    Zamestnankyňa je na materskej dovolenke, počas trvania materskej dovolenky ukončila s firmou pracovný pomer dohodou k 15. 2. 2008 / materská jej plynie ďalej /. Odhlásila som ju na sociálke, najprv ukončenia MD a potom aj RLFO odhláška všetko k 15. 2. 2009. Teraz som jej vygenerovala mzdu kvôli preplateniu nevyčerpanej dovolenky a program jej ráta len zdravotné poistenie, a firme zdravotné a úrazové? Je to takto správne? Najprv mi nechcel dovoliť vygenerovať mzdu, pretože zamestnankyňa je vo vyňatí z PP.

    Ďakujem
    Áno, správne, pretože počas RD, zrejme si použila nesprávny termín MD, má prerušené poistenie v SP.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, správne, pretože počas RD, zrejme si použila nesprávny termín MD, má prerušené poistenie v SP.
    Ďakujem, ale ona je ešte na tej riadnej materskej dovolenke do 28 týždňov, na rodičovskú resp. na ďalšiu materskú jej vzniká nárok až 28. 2. 2009 a pracovný pomer končila počas riadnej MD.

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dana7 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale ona je ešte na tej riadnej materskej dovolenke do 28 týždňov, na rodičovskú resp. na ďalšiu materskú jej vzniká nárok až 28. 2. 2009 a pracovný pomer končila počas riadnej MD.

    Ďakujem
    Zaujímavé, že skončila PP počas MD. Ale výpočet je aj tak správny.

    Dana7 je offline (nepripojený) Dana7

    "kancelárska sivá myš" ...viac Dana7
    Tweety Pozri príspevok
    Zaujímavé, že skončila PP počas MD. Ale výpočet je aj tak správny.

    Ďakujem veľmi pekne

    MD, ukončenie PP a preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.