Zavrieť

Porady

Milionárska daň

živnostníčka-účtov.
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dašena O. Pozri príspevok
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Áno, ak nepožiadala zamestnáv. o RZD, musí podať DP typu A. Doplatok dane musí vysporiadať. Prečo si myslíš, žeby nemala? Veď má príjmy poriadne vysoko nad hranicou nezdaniteľných.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dašena O. Pozri príspevok
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Ak do 15.2. nepožiadala svojho zamestnávatela o vykonanie RZD, musí sama podať DP v termíne do 31.3.09 súčasne nedoplatok dane uhradiť DU.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dašena O. Pozri príspevok
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Jednoznačne podať a doplatiť, ak nepožiadal o ročné zúčtovanie u zamestnávateľa.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dašena O. Pozri príspevok
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Ak nepožiadal o vykonanie RZD zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval OP na daňovníka, tak je povinný podať DP typ A a nedoplatok uhradiť DÚ v mieste bydliska.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Dašena O. Pozri príspevok
Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Ak nepožiadal o vykonanie ročného zúčtovania, tak podáva DP typ A.
Daň musí zaplatiť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Inak neviem, či ste si všimli, ale vláda na zdaňovacie obdobia 2009 - 2010 zvýšila nezdaniteľný základ z 19,2 na 22,5 násobok ŽM. Zároveň ale znížila hranicu milionárskej dane zo 100 násobku na 86 násobok ŽM, takže budeme mať viac "milionárov".
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Chobot Pozri príspevok
Inak neviem, či ste si všimli, ale vláda na zdaňovacie obdobia 2009 - 2010 zvýšila nezdaniteľný základ z 19,2 na 22,5 násobok ŽM. Zároveň ale znížila hranicu milionárskej dane zo 100 násobku na 86 násobok ŽM, takže budeme mať viac "milionárov".

To prvé bolo na oblbnutie nepriateľa . K tomu druhému: tolik štěstí, tolik štěstííííííííííííííííí (ale pre koho)
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
ja som myslela, že nemusí podať len z toho dôvodu, že som to nenašla presne v zákone o dani z príjmov, aj keď všeobecne to je jasné
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dašena O. Pozri príspevok
ja som myslela, že nemusí podať len z toho dôvodu, že som to nenašla presne v zákone o dani z príjmov, aj keď všeobecne to je jasné
Slabo si hľadala, pozri § 32.
0 0
Dašena O. Dašena O.

Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

živnostníčka-účtov.
Naozaj je to tam presne definované, ďakujem
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Možno blbá otazka, ked bol prijem v hrubom nad 1 mil korun nemoze si uplatnit NČ tak sa ani nespomyna v danovom priznaní však iba sa dan vypocita a odrataju sa od nej preddavky na dan?Uplatni si len 12000 zo zivotneho poistenia.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

jopo.home Pozri príspevok
Možno blbá otazka, ked bol prijem v hrubom nad 1 mil korun nemoze si uplatnit NČ tak sa ani nespomyna v danovom priznaní však iba sa dan vypocita a odrataju sa od nej preddavky na dan?Uplatni si len 12000 zo zivotneho poistenia.
NČ sa nedá uplatniť. Životné poistenie max. 12.000 áno.
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Ďakujem veľmi pekne
0 0
vieme.sk vieme.sk

vieme.sk je offline (nepripojený) vieme.sk

Dobry den. Mozete mi poradit, kolko budem platit dan?

Ciastkovy zaklad dane z prijmu podla § 5 som mal 948390 SKK
Ciastkovy zaklad dane z prijmu podla § 6 som mal 83010 SKK /prenajom nehnutelnosti/

Spolu 1 031 400 SKK

Znizenie zakladu dane si podla § 11 vo vyske 98496 SKK si teda, ak som spravne pochopil nemozem uplatnit?

Znizenie o poistne na zivotne poistenie 6900 SKK si mozem uplatnit a to je asi vsetko.

To znamena 1 031 400 SKK - 6900 = 1 024 500 SKK

1 024 500 SKK 19% = 194 655 SKK

Preddavky 161 475 SKK

194 655 SKK - 161 475 = 33 180 SKK na dan!

Tu mam komplet DP FO B, ale zrejme je zle!

vieme.sk/viewtopic.php?f=35&t=20

V eurach 1101 EUR na daniach

Je to vypocitane spravne?

Dakujem.

Nech zije socialny stat!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

áno, máš to správne vypočítané.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite



Prečo sa to volá milionárska daň, ked to strhávajú aj ľudom čo ani milion v hrubom nezarobili? :-D
Každý rok sa na tom s kolegami zabávame
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Prosim vie mi niekdo poradit ako vyriesit DP, ked bol zamestnancovi v potvrdeni zapisana NZČ 98496 v plnej výške aj ked prijem v hrubom ma 523111,- v priebehu roka mu bol upraveny plat a stale si uplatnoval plnu nezdanitelnu cast, ako to teraz dat dokopy z danovym?Dakujem
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jopo.home Pozri príspevok
Prosim vie mi niekdo poradit ako vyriesit DP, ked bol zamestnancovi v potvrdeni zapisana NZČ 98496 v plnej výške aj ked prijem v hrubom ma 523111,- v priebehu roka mu bol upraveny plat a stale si uplatnoval plnu nezdanitelnu cast, ako to teraz dat dokopy z danovym?Dakujem
Bude musieť preplatok z odpoč. položky vrátiť v RZD, ako daňový nedoplatok.
Soft by Ti to mal pri zamestnancovi vypočítať v ročnom zúčtovaní vypočítať presne.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

jopo.home Pozri príspevok
Prosim vie mi niekdo poradit ako vyriesit DP, ked bol zamestnancovi v potvrdeni zapisana NZČ 98496 v plnej výške aj ked prijem v hrubom ma 523111,- v priebehu roka mu bol upraveny plat a stale si uplatnoval plnu nezdanitelnu cast, ako to teraz dat dokopy z danovym?Dakujem
... v DP uvedieš vypočítanú NZČ necelých 96 tis to asi vycháza
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Mzdy boli robene v pohode mam databazu, treba najprv tam opravit a potom vytlacit potvrdenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať