Zavrieť

Porady

Milionárska daň

živnostníčka-účtov.
Chcem poprosiť o súhlas alebo nesúhlas v problematike dani z príjmu Fo- jedná sa o súkromnú osobu, ktorá mala zo zamestnania /dve zamestnania súbežne/ príjem vyšší ako 513.000 /daň základ/, má potvrdenia o príjme zo závislej činnosti, kde má uvedené zrazené dane podľa §35, odpočitateľnú položku má z jedného zamestnania 98.496,-/ za 12 mesiacov/. No ja keď mu vyrátam daň z obidvoch príjmoch dokopy, tak mu vychádza daň vyššia ako zrazená, pretože už nemá odpočit.položku 98.496,- ale menšia, čo je v poriadku. Ale ja sa pýtam, či takáto osoba, ktorá má len príjmy zo závisl.činnosti, musí podať daň.priznanie /typ A/ a doplatí 10.000,- daň, alebo vôbec nemusí podať Daň.priznanie a teda ani nič nedoplatí.
Usporiadat
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás robím posledné RZD svojmu šéfovi, ktorý mal úhrn zúčtovaných miezd vo výške 651 tísíc Sk , poistenie 77 460 Sk, základ dane 573 540, zrazené preddavky vo výške 93 280. Prosím Vás pomôžete mi niekto prerátať aký nedoplatok mu vyjde? Po prvý krát mám niekoho s takým vysokým príjmom a bojím sa aby som sa nepomýlila. Ďakujem.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Prosím Vás robím posledné RZD svojmu šéfovi, ktorý mal úhrn zúčtovaných miezd vo výške 651 tísíc Sk , poistenie 77 460 Sk, základ dane 573 540, zrazené preddavky vo výške 93 280. Prosím Vás pomôžete mi niekto prerátať aký nedoplatok mu vyjde? Po prvý krát mám niekoho s takým vysokým príjmom a bojím sa aby som sa nepomýlila. Ďakujem.
plus mal uplatnený daňový bonus na dve deti.
Ja som si to skúsila vyrátať podľa príkaldov, ale asi niečo rátam zle, keďže mi vyšiel nedoplatok 1 250 Sk. Prosím veľmi pekne skúste mi niekto pomlcť. Ďakujem
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

základ dane 573540,-
nezdaniteľná čiastka na danovníka 226746 - (573540 / 4) = 83361,-
základ dane upravený - 490179,-
daň - 93134,-

zaplatené preddavky na dan 93280,-
danový preplatok 146,- SKk
0 0
fiat fiat

fiat je offline (nepripojený) fiat

Prosim o radu, potrebujem vypísať dodatocne danove priznanie typu A, nakolko som zamestnancovi urobila ročne zuctovanie dane z prijmov zo zavislej cinnosti a teraz mi doniesol potvrdenie o prijme zo zahranicia. Ked som urobila DP i napriek tomu, ze prijmy z Rakuska sú vyňatými prijmami vychadza mi doplatok dane, nakolko sa mi ponizila odpocitatelna polozka, pretože ma zaklad dane na riadku c. 36 DP vyssi ako 513 000.-- Sk. Je to spravne, ze i napriek tomu, ze ide o prijmy zo zahranicia musi doplatit dan? Pri rocnom zúctovani mi vyšla cela odpocitatelna polozka. Dakujem za rychlu odpoved
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

fiat Pozri príspevok
Prosim o radu, potrebujem vypísať dodatocne danove priznanie typu A, nakolko som zamestnancovi urobila ročne zuctovanie dane z prijmov zo zavislej cinnosti a teraz mi doniesol potvrdenie o prijme zo zahranicia. Ked som urobila DP i napriek tomu, ze prijmy z Rakuska sú vyňatými prijmami vychadza mi doplatok dane, nakolko sa mi ponizila odpocitatelna polozka, pretože ma zaklad dane na riadku c. 36 DP vyssi ako 513 000.-- Sk. Je to spravne, ze i napriek tomu, ze ide o prijmy zo zahranicia musi doplatit dan? Pri rocnom zúctovani mi vyšla cela odpocitatelna polozka. Dakujem za rychlu odpoved
Ano - pri kombinácii príjmov zo závislej činnosti a vyňatých príjmov zo zahraničia môže k takejto situácii dôjsť. Aj vyňaté príjmy sa započítavajú do základu dane a majú vplyv na výšku nezd.časti základu dane
0 0
fiat fiat

fiat je offline (nepripojený) fiat

ďakujem za rýchlu odpoveď, nemyslela som si, že ešte teraz bude niekto čítať tieto riadky , som tu dnes po prvýkrát, ale musím skonštatovať, že táto porada je pre nás veľmi užitočná. Ešte raz pekne ďakujem a prajem veľa úspechov
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Dobrý deň, neviem či som tému zaradila správne, ale chcela by som niekoho veľmi pekne poprosiť, či mi nemôže skontrolovať výpočet v DPFO typ A, keďže tu ide o milionársku daň a ja neviem či som tú odpočítateľnú položku na daňovníka vypočítala správne a nechcem to dávať na daňový kým nie som si istá že som to vyrátala správne. Vopred veľmi pekne ďakujem

r. 36 ( základ dane ) -30 980,01
r. 37 (nezdaniteľná čiastka ) - 127,48
r. 41 - 66
r. 44 - 30 786,53
r. 45 - 5 849, 44
r. 54 - 5 849, 44
r. 55 - 471,84
r. 56 - 5 377,60
r. 57 - 471,84
r. 61 - 4 502,52
r. 63 - 1 346,92
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

jana32 Pozri príspevok
Dobrý deň, neviem či som tému zaradila správne, ale chcela by som niekoho veľmi pekne poprosiť, či mi nemôže skontrolovať výpočet v DPFO typ A, keďže tu ide o milionársku daň a ja neviem či som tú odpočítateľnú položku na daňovníka vypočítala správne a nechcem to dávať na daňový kým nie som si istá že som to vyrátala správne. Vopred veľmi pekne ďakujem

r. 36 ( základ dane ) -30 980,01
r. 37 (nezdaniteľná čiastka ) - 127,48
r. 41 - 66
r. 44 - 30 786,53
r. 45 - 5 849, 44
r. 54 - 5 849, 44
r. 55 - 471,84
r. 56 - 5 377,60
r. 57 - 471,84
r. 61 - 4 502,52
r. 63 - 1 346,92
Viem že je to dosť počítania, ale keby mi niekto aspoň tú nezdaniteľnú čiastku odsúhlasil, veľmi by ste mi pomohli
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
jana32 Pozri príspevok
Viem že je to dosť počítania, ale keby mi niekto aspoň tú nezdaniteľnú čiastku odsúhlasil, veľmi by ste mi pomohli
Máš to správne.
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Rada by som sa poradiť ešte v jednej veci, toto daňové priznanie s milionárskou daňou robím pre známeho, ktorý pracuje vo viacerých zamestnaniach, iba v jednom podpísal vyhlásenie k dani o uplatnení nezdaniteľnej čiastky, ale v druhej práci mu mzdárka napriek tomu že si to tam neuplatnil, tak ona mu to vo výplate uplatnila. On si sám pásku poriadne skontrolovať nevie, jeho chyba, prišlo sa na to až teraz. Tú daň z neoprávnene uplatnenej čiastky asi bude musieť vrátiť, však? Lebo tá daň vo výške 1 346 € je teda riadna, aj keď samozrejme aj jeho príjmy sú vysoké. Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať